Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudnatok segiteni? Surgos!...

Tudnatok segiteni? Surgos! Tegnap ejszaka szeretkeztunk a parommal es veletlenul "elsult".

Figyelt kérdés
Az esemeny utani tablettat holnap szeretnem bevenni,csak az az egy dolog van h valoszinu holnap a menzeszem is megjon es nem tudom h igy is bevehetem-e, nem fog-e esetleg valami bajt okozni,illetve hogy egyaltaln hat-e ilyen esetben.Volt valakinek esetleg tapasztalata?kerlek segitsetek,mert aggodom,nem szeretnek teherbe esni,semmikepp.
2010. dec. 21. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg, hogy estig megjön-e, aztán ha nem vedd be a tablettát.
2010. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele. Én végül bevettem, nem vártam meg míg megjön, mert nekem eleve nem rendszeres (addigra már egy hetet "késett"). Kockáztatni nem akartam, hogy kicsúszok a 72 órából, és baba lesz belőle, közben meg ott lett volna a lehetőség.
2010. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van olyan tabletta, amit a menstruációs cilkusban bármikor be lehet venni, tehát gondolom akkor is, ha megvan.
2010. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Velünk is történt hasonló, ráadásul éppen egy világvégi kis faluban voltunk, ahol még kocsmával sem találkoztál...nemhogy bolttal...

De mikor másnap megjött, teljesen megnyugodtam, úgy véreztem, mint mindig...eszembe sem jutott, hogy így terhes lehetek a bibi után, nem is lettem. Persze ez nem biztos, hogy jó tanács, de kétlem, hogyha minden rendben lesz a mensid körül, akkor megfoganhattál....

2010. dec. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elmeletileg, minel kesobb veszed be, annal kevesebb az eselye, hogy hatni fog. Holnap is keso lehet mar, ha tegnap voltatok egyutt, en nem varnek a helyedben, bar az is igaz, hogy igy a menzesz kornyeken keves az eselye teherbe esni.
2010. dec. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenki valaszat,de igazabol csak egy valaszolo ertettem meg a kerdesem lenyeget.En semmikepp nem kockaztatok,es be fogom venni az "esemeny utani"tablettat holnap.Csak nem tudom,hogy ugy hogy holnap megjon,ervenyesulni fog e a tablette hatassa,ill.nem kavar-e be valamit a verzesnel.
2010. dec. 21. 23:42
 7/10 anonim ***** válasza:

A ciklusba bekavarhat, brutál adag hormon van benne. De semmi bajod nem lesz tőle, ha holnap beveszed. Lehet, hogy a következő mensid késni fog vagy közti vérzésed lesz, ennyi, ezzel nem kell foglalkoznod.Megértem, hogy biztosra akarsz menni, bár kicsi az esélye hogy ciklus végén teherbe ess. Én se kockáztatnék. Bár ide tartozik az is, ha semmiképpen nem akartok babát, akkor a megszakított közösülés sem biztonságos az előváladék miatt! Pláne, ha párod nehezebben kontrollálja magát...

Bár jobb lett volna előbb bevenni a tabit...

2010. dec. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. Ha valakinek spontán ovulációja van pl. a ciklus utolsó napján és teherbe esik valami csoda folytán, attól még rá 1-2 napra a mensije megjön, mert még nem tudott beágyazódni ennyi idő alatt. Tehát ez nem adhat okot megnyugvásra....ilyenkor csak következő ciklusban marad ki a vérzés.
2010. dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En irtam, hogy a ma azert picit keso is lehet mar... nem ertem, mire vart a kerdezo. Ugyanis, ha megfogant mar a baba, lehet, nem lesz mar hatasos a gyogyszer. Ra is irjak egyebkent, hogy minel hamarabb be kell szedni, orak szamitanak, es bar 72 oras, de minden oraval, nappal csokken az eselye, hogy hatasos lesz.
2010. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ugy van ahogy sejtettem is.megjott ma delutan. felhivtuk az orvosomat es megkerdeztuk ilyenkor be vehetem-e a gyogyszert es azt mondta,SEMMIKEPP....mOST mar csak az Istenen mulik h teherbe fogo-e esni,vagy sem.
2010. dec. 22. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!