Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ajánlatos elmenni az első...

Ajánlatos elmenni az első próbálkozások előtt nőgyógyászhoz, vagy elég akkor, ha már próbálkozunk, és érezzük, hogy sikerül?

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Mire gondolsz konkrétan?

Milyen nőgyógyászati vizsgálatra , milyen sikerült próbálkozásra?

Kifejtenéd bővebben.

2009. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha egyébként rendszeresen jársz orvoshoz és nincs semmi különös problémád, akkor nem feltétlen muszáj. Ha nem voltál dokinál az elmúlt 1-2 évben akkor egy általános vizsgálat, plusz rákszűrés nem árt.
2009. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Babával szeretnénk próbálkozni, és hogy a próbálkozás előtt érdemes e menni? Bocsi kicsit este van már és fáradok:-)!
2009. jan. 24. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is babával próbálkozunk. Én kb 1 éve voltam utoljára nőgyógyásznál. Nem tervezek elmenni azelőtt mielőtt sikerül a dolog, szerintem elég majd akkor. Ha nem érzed hogy valami bajod lenne, akkor szerintem nem fontos. Bár vérvételre esetleg elmehetsz a háziorvosodhoz, ő megnézi, hogy minden rendben van e, nem alacsony e vasad. És szedjetek folsavat már most a pároddal együtt, ezzel megelőzitek a korai velőcsőzáródási rendellenességet, ami már akkor is kialakulhat mikor még nem is tudod hogy babát vársz.

Sok sikert:)

2009. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem, és kiderült hogy jól tettem: kétoldali petefészek és vezető gyulladásom van. Ártani nem árthat...
2009. jan. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat, és a segítségeteket!
2009. jan. 24. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam, teherbe estem, de sajnos elvesztettem. Azt mondtam, ha mar igy alakult, a kovetkezo probalkozas elott megiscsak csinalok par vizsgalatot. Megnezetem, nincs-e valamilyen huvelyi fertozesem, cisztam, stb. Nem art, ha elmesz
2009. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron voltam utoljára nődokinál, rákszűrésen és mondtam is neki, hogy úgy nézzen meg, hogy babát szeretnénk, úgyh. ha vm nem stimmel, szóljon. Mondta, hogy egy nagyon enyhe hüvelyfertőzésem van, adott kúpot és nem is kellett vissza mennem.
2009. jan. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. Ha nem volt egy éve rákszűrésed, akkor megcsinálják. És tényleg nem árt, ha megnézik, nincs e gyulladásod, vagy valami hasonló. Nekem volt, kezelni kellett. Könnyebb, amíg nem vagy terhes. Plusz tud tanácsot adni, hogy szedj e bármit is. Pl folsav, ami a terhesség első heteiben igen fontos. De akár el is lehet kezdeni, vitaminokat szedni.

21 hetes kismami

2009. jan. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kööszönöm a válaszokat, rákszűrésre úgy is el kell mennem, és akkkor majd mondom neki hogy vizsgáljon meg alaposabban!
2009. jan. 25. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!