Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Metformin-szedése változthatha...

Metformin-szedése változthathat a hőmérsékleten? Vagy mi okozhat sztetek alaphő-változást?

Figyelt kérdés
Amikor utoljára rendszeresen mértem a hőmet (tavasz-nyár), 36,4-36,5 volt peteérésig. Most kezdtem el megint, most 36,1-36,2 (egyenlőre). Sose volt ilyen alacsony, lehet attól, hogy 2 hónapja merckformint szedek? Vagy (lehet hülye kérdés) a tél miatt? Vagy esetleg mert szabin voltam pár napot és most kipihentebb vagyok. Gondolom nincs nagy jelentősége, de engem érdekel, köszi, ha válaszoltok.
2010. dec. 29. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:

a met tol tuti nem alacsonyabb a hod.

egy szinten pcos.

2010. dec. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Gyakorlatilag a merck-en kívül bármi befolyásolhatja a hődet. A fáradtságtól nekem felment, majdnem hőemelkedésig. Ha fázol, kicsit ki is hűlhetsz, de az is lehet, hogy ha meleged van izzadsz, ami hőelvonással jár, stb. Na én pont az ilyenek miatt nem hőmérőzök, inkább ovuteszt, az tuti. :o)

2010. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem meg az ovutesztelés nem jött be soha :)

Mivel az inzulin is hormon és a gyógyszer áttétetelesen a hormonrendszerre hat, ezért jutott eszembe hátha a hőmérsékletváltozás is emiatt van? Amióta a merckformint szedem mindkét hónapban korábban jött meg a menszi 2-3 nappal. (Előtte 28-29 naposak voltak éveken át) Máshoz nem tudom kötni semmi mást nem csinálok máshogy, mint eddig ezért is kezdtem el most kiváncsiságból mérni magam, hogy egyáltalán van-e pém, és ha igen, ugyanúgy a 18-19 napon-e, ahogy régebben volt? Innen jött a rácsodálkozás, hogy lejjebb van a hőm is mint régen. De ez csak pár nap, majd meglátjuk.

Köszi a válaszokat!

Nincs mese, itt a tél, kihűltem :)

2010. dec. 29. 12:37
 4/7 Manka68 ***** válasza:

Remélem, azért nem hűltél ki teljesen, különben nehéz lesz összehozni a babát. ;o)

Már ha arra gyúrtok. :o)

Nem minden hormon nemi hormon.

Nem lehet, hogy tényleg nem volt rendes ovud, azért nem mutatta a teszt?

Vagy nem jó napokon nézted?

Ez kémiai reakción alapul, nem szubjektív dolog. A luteinizáló hormon szintedet nézi.

2010. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Legalább még jobban összebújunk, hogy megmelegedjek :-)

Az ovuteszt azért nem vált be, mert több napig volt pozitív, vagy nem tudtam eldönteni pozitív-e, stb... Én csak totál felidegesítettem rajta magam (és egy vagyon volt) :).

A görbéim viszont nagyon szépek voltak és egyértelműek és biztos, hogy pé is volt (teherbe is estem rögtön amikor próbálkoztunk, csak sajnos a baba elment :( Így jutottunk egyébként az IR-hez is (elég sok mindent kivizsgáltak).

2010. dec. 29. 14:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Pont ugyanezt a kérdést szerettem volna feltenni én is,amikor megláttam a tied.Nekem a Merckformin előtt 36,55 volt az alapom, most meg 36,2--36,3 körül valahol.Pedig én már 2 hónapja szedem a Mercket.


???

2010. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Úgy érted, hogy folyamatosan erősebb volt a tesztcsík, mint a kontrollcsík? Vagy csak annyi, hogy két csíkos volt? Mert nem mindegy. És akkor volt meg az ovu, amikor halványodni kezd a második..

De ha neked bejött a hőmérőzés, akkor csináld azt. :-)

Mielőbbi babásodást kívánok!

2010. dec. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!