Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi tegyek? Menjek már most...

Mi tegyek? Menjek már most dokihoz, várjak, kezdjek el valamit szedni?

Figyelt kérdés
Elméletileg 3 éve PCOS-t diagnosztizáltak nálam, de semmi papír nincs róla. (Rendszertelen ciklus volt a fő ok, peteérésem se nagyon volt.) Fogamzásgátlót írt a doki, hogy az majd rendszerezi. November végén hagytam abba, tehát már meg kellett volna jönnie, de semmi. Szerintem semmit nem változott a hormonháztartásom évek alatt, kezdődik minden elölről. Viszont nyáron szeretnék teherbe esni. Mit tegyek? Menjek el most kapásból dokihoz, vagy várjak még, vagy kezdjek el szedni E-vitamint, teát? Hány napot várjak arra, hogy esetleg mégis megjöjjön? Tudtam, hogy ez lesz, de azért reménykedtem, hátha megjavultam, de nem, most eléggé szomorú vagyok...
2010. dec. 29. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló kizárólag csak a szedés idejére rendezi a vérzést, amint abbahagyod, pont ott fogsz tartani, mint előtte. Nekem ugyan ez volt. Szerintem várj még, akinek jó volt a ciklusa a foggátló előtt, annak is jellemzően hónapok kellenek, hogy visszaálljon a rend. Ha nem vagy türelmes, akkor tekintettel az előzményekre, már most is mehetsz dokihoz, aki remélhetőleg beutal endokrinológiára és valóban kezelésbe veszik a problémát, ami a rendszertelen ciklust okozza/okozta.


26/N

2010. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Párszor már leírtam : a PCO-nak oka van, általában cukoranyagcsere zavar. Endokrinológus elküld terheléses cukor és inzulin vizsgálatra (egy vérvétel). Adnak rá vércukor csökkentő gyógyszert, és diétázni, mozogni kell. Általában 3 hónap gyógyszer és diéta után rendeződik a ciklus, lesz rendszeres peteérés, és ha más probléma nincsen, kopogtat is a gólya.

Ne a nőgyógyászhoz menj ezzel a problémával, sajnos a PCO csak tünet.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2010. dec. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem ennél többet már nem szabadna fogynom, most sikerült végre híznom pár kg-ot. A cukor-anyagcsere zavar csak egy elmélet, nem minden esetben ez áll a háttérben.
2010. dec. 29. 12:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igazad van, de ahhoz, hogy kiderüljön mi áll a háttérben, muszáj az endokrin kivizsgálás. Lehet túl magas a prolaktin szinted, a tesztoszteronod, amik gátolják a peteérést, tüszőrepedést. Nekem tökéletes volt a sima és a terheléses cukrom és inzulinom, mégis kaptam metformint és PCOS-t diagnosztizáltak. Nálam valószínűleg a túlsúly a bűnös. Már több, mint 20 kilót fogytam, de sajnos nem tudom, hogy áll a ciklusom, mivel fogamzásgátlót szedek a metformin mellé. Én még jó 10 kilót szeretnék fogyni, mielőtt abbahagyom a fog.gátlót.


A ciklusban a túl alacsony testsúly is ugyanolyan zavarokat okozhat, mint a kövérség. Ez is lehet a háttérben. De mivel minden eset más és más, csak a kivizsgálás hozhat megoldást. Előtte én is próbálkoztam teákkal, meg tornákkal, persze eredmény nélkül, nem jött meg tőlük. Meg kell találni mi okozza a ciklusgondot és azt megszűntetni, a többivel szerintem csak az idődet vesztegeted.


26/N

2010. dec. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A tesztoszteronom és a prolaktinom magasabb volt 1-2 egészes értékkel, de nem sokkal. 3 hónap múlva meg már alacsonyabb is lett a tesztoszteron a referenciaértéknél. Ekkoriban a 155-157 cm-emhez 37-38 kg voltam, most 45 lettem. Mindenképp akarok menni dokihoz, kérdés, hogy már most menjek januárban vagy várjak még 1-2 hónapot? Július-augusztus körül vágnánk bele a babaprojektbe.
2010. dec. 29. 12:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Néztem gyorsan egy testtömeg indexet. 49 és 62 között írja neked egészségesnek, tehát még mindig túl sovány vagy egy kicsit. Még mindig 10-15 %-kal kéne nehezebbnek lenned, ami nem kevés. Akár ez önmagában oka lehet annak, hogy leáll a ciklus. Azon, hogy harmincvalahány kilósan gond volt, nem csodálom, az lett volna furcsa, ha nincs. Jó úton jársz, hogy gyarapszik a súlyod. Szerintem nálad ez lehet gond, úgy mint nálam, csak nekem ugye a másik véglet játszik. Ha a szervezetnek túl megterhelő lenne egy terhesség kihordása, akkor blokkolja a szaporodóképességet. Nálam ugye elég volt a szívnek, stb. a rengeteg túlsúly cipelése, nálad meg nem lett volna miből elvenni a babának. Mert a baba "elveszi" ami a fejlődéséhez kell, így a te egészséged kerülne veszélybe. Ezért a tested (és az enyém is) azt mondta, hogy stop és nem csinált ciklusokat.


Mindenképpen konzultálj orvossal, hogy mit javasol, kell-e még híznod, milyen módon, milyen ütemben, kell-e újabb endokrin kivizsgálás, stb. Azt, hogy várj-e döntsd el te, nemrég hagytad abba a gyógyszert, 3-6 hónap is simán kellhet, hogy helyreálljon a ciklusa annak is, akinek előtte rendben volt. De mivel neked előtte sem volt OK, elmehetsz már most is, legfeljebb a doki türelemre int. De ha nem, akkor elindulhat a ciklusrendezés.


26/N

2010. dec. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a választ. Táplálkozásbeli kérdések nem gond, ezzel keresem kenyerem.:-) Ez a testsúly nagyjából megfelel, max még 1-2 kg-ot hízok, csak arra kell figyelnem, hogy ez már ne csak a hasamra menjen. Most egyértelműen csak hasra hízok. Még várok februárig, meglátjuk addig mi lesz, utána megyek dokihoz.
2010. dec. 29. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!