Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha hosszú ciklussal leszel...

Ha hosszú ciklussal leszel babás, mikor érdemes először dokihoz menni?

Figyelt kérdés
42-45 napos ciklusaim vannak, az utsó mensim 09.01.-én volt, de a peteérésem csak 09.26.-án. És ma reggel halvány pozit teszteltem :)))) A kalkulátor szerint 6 hetes vagyok és már kellene menni, de a pé miatt minden el van csúszva két héttel - tehát elméletileg ráérek két hét múlvára időpontot kérni?
2011. okt. 11. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem 35 napos ciklusom volt, pont 1 héttel később peteérés, mint "kellett volna".

Így amikor a dokik azt mondták mensi szerint 8 hetes vagyok, valójában még csak 7 hetes voltam. Mivel folyamatosan ezen ment az elején a "harc", hogy hány hetes is vagyok, kértem, hogy módosítsák már, és felejtsék el, mikor volt az utolsó mensi, mert az tökre nem számít. Amúgy pontosan tudtam, mikor készült a baba (ovuteszt+hőmérőzés).

Végül dűlőre jutottunk a dokival, belátta, hogy igazam van, hiszen a baba tényleg akkora, mint amekkorát én mondok :)

Ha ilyen hosszú a ciklusod, és tudod mikor készült a baba, akkor abból a dátumból vonj le 2 hetet :) mintha szept.12 lett volna az utolsó mensid, és nem szept. 1.

Minden jót :) és gratula :)

2011. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Nálunk azon ment a "harc", hogy mindig mensi szerinti dátum alapján akart vérvételre küldeni és uh-ra, ezért nem értettem vele egyet, mert nem mindegy, hogy mikor veszik le pl az afp-t vagy mikor mérik meg a tarkóredőt. Ja igen, és az sem mindegy, hogy mikor kell elkezdeni ctg-re járni.

2011. okt. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igen tudom pontosan mikor "készült", hőmérőzök. És szinte mindig késői pé-m van mióta abbahagytam a tabit.
2011. okt. 11. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Na hát én is hülyeségnek tartom hogy az utolsó menzitől számolják a terhességet.pl én 2 hete voltam párommal először védekezés nélkül együtt és ma kellett volna - kellene megjönie de persze nem akarom hogy meg jöjjön :) és most a dokik szerin én 5 hetes terhes lennék és valójában még csak 2 hetes lennék6vagyok ha terhes vagyok és ez tiszta hülyeség ahogy számolják.

nekem is amugy 34 napos ciklusaim vannak.

2011. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia nekem 35 naposak a ciklusaim.

Amikor terhes lettem, hazudtam a mensimről, mivel egy héttel később volt a pé-m. Nem tudom miért mindenkit 28 napos ciklussal számolnak, pedig rengeteg nőnek 32-35 napos, vagy még hosszabb a ciklusa!

Persze jól tettem, hogy hazudtam, mert az afp eredmény meg minden mért adat engem igazolt.

Az első terhességemnél még nem így csináltam, hát mondanom sem kell, hogy az afp-m rossz lett, stb...

2011. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Gratulálok kedves kérdező!!!:)

Én átlag 31napos ciklus 27-28.napján lettem terhes.Jövőhéten akarok menni az orvoshoz,akkor papír szerint 9+2 hetes leszek,de szerintem csak 8 hetes.De uh alapján nem módosítanak a szülés várható idején,illetve a hetek számolásánál?

Szerintem menj később én is még most megyek először,mert akkor már lesz szívhang is biztosan,mert igaz hogy 6 hetesnek számol de akkor valójában csak kb 4 hetes lehetsz.Boldog babavárást!

2011. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!