Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor mondjam el a munkahelyen...

Mikor mondjam el a munkahelyen hogy babát várok? Fizikai munkát végzek. A teszt pozitív lett, de még orvoshoz csak jövőhéten megyünk.

Figyelt kérdés
Várjam meg míg először elmegyünk az orvoshoz, aztán mondjam el a munkahelyen. Áttesznek majd olyan helyre ahol könnyü dolgom lesz. A családnak mikor mondjam el?
2010. dec. 31. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először legyen kiskönyved,és az sem lenne baj,ha elmúlnál 12 hetes.Mert nem minden munkáltató becsületes.És bár nem tehetné,de hallottunk már olyat,hogy felmondtak a kismamának,főleg,ha még igazolni sem tudja,hogy terhes.
2010. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nézd, én is fizikai melót végeztem ( pedig szellemi állományba vettek fel eredetileg ), én 7 hetesen tudtam meg, hogy babát várok, akartam maradni legalább a 16.hétig, de olyan körülmények uralkodtak bent, hogy jobbnak láttam, ha eljövök.

Szép gondolat és egyben elmélet is, hogy majd könnyített munkát kapsz, a valóságban egy idő után rájönnek, hogy nem lehet megszakítani az embert és kénytelen leszel eljönni.

De legyen szerencséd.

Ha elmondod, ki nem rúghatnak, ha olyan melód van, ami nem jár egészségkárosító hatással, szóval nem forrasztasz, ragasztasz, alkohollal nem dolgozol, akkor maradj még egy darabig, amíg bírod.

Sok sikert!

34 h km.

2010. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem magyarországon élek, hanem angliában. A fizikai munka nem árthat? mondjuk pakolni kb 5kg-s ládákat, meg ilyeneket kell csinálni. Most nem olyan helyen vagyok, de ha pl odatesznek akkor csak elkellene mondanom nem?

Volt/van pár terhes most is a munkahelyen. Átteszik őket nagyon könnyü munkakörbe. Van akit már 4 hetesen áttettek.

2010. dec. 31. 12:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Ameddig csak tudod húzd mert valóban nem mindegyik korrekt.Ha nem tud könnyű munkát biztositani,mert mondjuk nincs akkor valamit kifog találni,hogy elmenj.De akkor vetesd fel magad betegállományba,és azt is húzd amig tudod.
2010. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van, menj el nőgyógyászhoz, aki kiállít egy papírt arról, hogy a terhességed bizonyított, azt utána elviszed a területileg illetékes védőnőhöz, aki állományba vesz, hogy terhes-gondozott vagy.

Utána mindenképp beszélj a munkáltatóddal, mert ha időközben kirúgnak - a terhességedtől független okok miatt - akkor a törvény is melléjük fog állni, mert neked közlési kötelezettséged van ilyen esetben.

Arról nem is beszélve, hogy ha nincs állásod, a terhességi táppénzt se fogod sehonnan se kapni, 9 hónap meg igen hosszú idő.

2010. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocs, előző vagyok, Angliában nincs védőnő szolgálat, így tekintsd a válaszomat semlegesnek.

Beszélj a munkaadóddal, bár vendégmunkásként ( ha az vagy ), ne várd, hogy gratuláljanak és kímélgessenek, sok rosszat hallottam pont a brit munkaadók hozzáállásáról a terhesekkel kapcs, remélem, nem igaz.

2010. dec. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Rendes munkás vagyok, vannak papírjaim meg minden. Van munkáltatói igazolásom, fizetem az adót stb. Szóval nem fenyeget az a veszély, hogy kirúgnak. Rendesen bánnak a terhes külföldiekkel, ott ahol dolgozom.

Szóval akkor inkább megvárom a jövőhetet amíg elmegyek az orvoshoz, addig nem mondom el. Addig meg csak nem kell semmi nehezet pakolnom.

Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 31. 12:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Jah és ezen a munkahelyen 2 éve dolgozom szerződéssel.
2010. dec. 31. 12:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Jó, de a jövő héten orvos és papír tőle, hogy nem emelhetsz.

Az első trimiben nagyon vigyáznod kell magadra.

2010. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ti honnan veszitek ezt a sok butaságot?


1. a vélelmezett fogamzás napjától VISSZAMENŐLEG is él a felmondási védelem.

2. A kismamának NINCSEN közlési kötelezettsége, pláne nem köteles bemutatnia a kiskönyvét. Ha a munkáltató kéri, akkor a nőgyógyásztól kell kérni egy igazolást, hogy mi a fogantatás vélelmezett időpontja.

3. Nincs olyan, hogy mondvacsinált indokkal kirúgnak annak ellenére, hogy terhes vagy. Az ilyen próbálkozások szépen elbuknak a munkaügyi bíróságon, sőt továbbmegyek: el sem jutnak odáig, mert elegendő, ha az illetékes munkajogászhoz fordul, és a munkáltató AZONNAL visszakozik.

4. Kérdező, várd meg a 12. hetet, és utána szólj. A törvény nem kötelez rá, hogy bejelentsd, és a 12. hét még az orvosok szerint is választó, addig nyugodtan titokban tarthatod. Ha nehéz a munkád, akkor kérheted magad könnyebb munkakörbe, ANÉLKÜL hogy bizonyítanod kellene a terhességedet. Ha mégis kérik, akkor a nőgyógyász ír majd egy papírt, hogy állapotos vagy.


Azoktól meg, akik hülyeségekkel ijesztgetnek minden idetévedőt, kérdezném, hogy ezeket ti honnan szeditek? Pletykából? Amit ideírtatok, annak semmilyen jogszabályi alátámasztása nincsen, így lehet jobb lenne, ha nem riogatnátok mindenkit.

Plusz ennél azért kicsit jobban kellene küzdenetek a munkátokért, hiszen a ti megélhetésetek, nem szabad így hozzáállni, hogy nem korrekt, és majd jól kirúg mondvacsinált indokkal. Tegye, és viselje a következményeket. Nehogy már mindenki behúzott farokkal elkullogjon ilyen estben, hiszen mégiscsak a megélhetésetekről van szó!

2010. dec. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!