Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor mondjam el a munkahelyen...

Mikor mondjam el a munkahelyen hogy babát várok? Fizikai munkát végzek. A teszt pozitív lett, de még orvoshoz csak jövőhéten megyünk.

Figyelt kérdés
Várjam meg míg először elmegyünk az orvoshoz, aztán mondjam el a munkahelyen. Áttesznek majd olyan helyre ahol könnyü dolgom lesz. A családnak mikor mondjam el?
2010. dec. 31. 11:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Jövőhéten orvos.

Egyenlőre nem szólok, ha áttesznek nehezebb munkakörbe, akkor szólok az ottani orvosnak hogy írjon papírt. Mert a munkahelyen is van orvos.

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2010. dec. 31. 14:12
 12/14 anonim ***** válasza:

13:52

Nem, tényleg?!

Akkor elmesélek egy történetet, ami megtörtént a melóhelyemen, hál' Istennek, nem velem, mert nekem volt eszem, amint megtudtam, bejelentettem, igaz akkor már táppénzen voltam, így belefújhattam a seggükbe; nem így járt el a másik kismama, aki még 6 hónaposan is ott robotolt és még a közvetlen főnökének se szólt, elment táppénzre a foga miatt, mivel kezelésre kellett járnia, de az orvos nem úgy írta ki, mint kismamát, hanem mint szimpla beteget, amiről a kollégám tehetett vmilyen szinten, mert ő maga kérte, ne tűntesse fel a lapján, hogy kismama - ilyen szinten el akarta az egészet titkolni.

2 hét után visszament "volna" dolgozni, erre várta a felmondó levél, azonnali hatállyal kirúgva a próbaidő alatt.

Úgyhogy ennyit jelent a bejelentési kötelezettség, meg az, hogy 7-es számot vagy 8-as számot írnak rá a táppénzes papírodra.

Arról nem is beszélve, hogy ugyebár kismama nem dolgozhat éjszakás műszakban, így szívatta meg magát egy másik csaj, aki nem akarta megmondani, átpakolták éjszakásba egy műszakbontáskor, na akkor kapott észbe, hogy talán nem túl nyerő neki 5 hónaposan éjszaka gályázni.

2010. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Végezetül mindez egy multiban történt, ahol sokminden csak elméletben létezik....
2010. dec. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Most erre mit mondjak? Hogy nagyon szomorú, hogy senki nincs tisztában a legalapvetőbb jogaival? Hát tényleg nagyon szomorú. Mindent alárendelnek a munkáltatónak, mert ő az atyaúristen?

Hát erre sem tudok mit mondani.

A legegyszerűbb az lenne, ha mindenki a saját s.ggét védené, és nem játszmázna, hátha akkor nem szívatják meg.

Mert nem tehetik. A multik sem. Csak bepróbálkoznak, mert a multik is tudják, hogy nincsenek tisztában a munkavállalók a jogaikkal.

És miért jön be nekik? Mert a munkavállalók minden sz@rt lenyelnek, mert azt hiszik, nekik semmi joguk.

Tudod, néma gyereknek....


És a legjobb: hogy mindezt azért csinálják, hogy megmaradjon a munkájuk, és azért húznak be fület farkat, hogy nehogy kellemetlenségbe keverjék a munkáltatók, hátha így megmarad az állásuk!

Bocs, hogy így kirohantam, de borzasztó látni a sok embert, akik azt hiszik, nincs lépésük, és nyomorognak, csak mert mindenhol azt hallják, ami ti itt is leírtatok.

Miért nem az terjed ennyire közszájon, hogy a munkáltató nem mindenható, és kőkeményen megb.szhatják, ha nem jogszabályszerű a hozzáállása és a reakciója?

Első kézből mondok neked én is tapasztalatot a multikról (vagyis az egyikről): a kismamát mondvacsinált indokokkal kitették, és ő nem volt rest, elballagott egy munkajogászhoz, aki EGYETLEN levelet írt válaszként. Eredmény: bősz elnézéskérés, azonnali munkaviszonyba visszahelyezés, sőt, a kieső időre teljes munkabér.

Szerinted akkor melyik a jobb megoldás? Ha behúzod füled farkad és rettegsz, nehogy kirúgjanak, vagy ha tájékozódsz?


Próbaidő meg más tészta, teljesen más szabályok vonatkoznak rá, azt ne keverjük ide.

2010. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!