Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet egy spontán vetélés...

Hogy lehet egy spontán vetélést (5. hét) lelkileg túlélni? Mibe lehet kapaszkodni?

Figyelt kérdés
Az első után pozitív próbáltam lenni. Nem gondoltam, hogy ez mégegyszer megtörténhet velünk.
2009. jan. 26. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom de csak azt tudom írni h fel a fejjel, lesztek még boldog szülők!!bízni kell, s csak pozitívan
2009. jan. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami veled történt! Erre a kérdésre sajnos még én sem találtam meg a választ. Az én babám 1hónap múlva születne meg, és amikor eszembe jut, rendszeresen kiborulok. Én 8hetesen vetéltem el, de azóta sem tudom magam túltenni rajta. Minden elismerésem azoké a nőké, akik egy ilyen eset után képesek arra, hogy 2-3hónap múlva újra teherbeessenek. A férjem nagyon szeretne már, szinte könyörög néha, de egyszerűen nem vagyok rá képes. Mégegyszer azt a lelki fájdalmat nem tudnám átélni... Remélem egyszer majd sikerül rendbe tenni magam lelkileg és megajándékozni a férjem egy gyönyörű kisbabával, de addig marad a félelem...
2009. jan. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kisfiam már, és most jött volna a tesó. Én is a 8. héten vetéltem el, pedig már mindent kitaláltunk, fejben berendeztük a szobát, én már vettem a rózsaszín cuccokat (éreztem, hogy lány lesz) és erre dec. 30-án elment..

Rettenetesen nehéz, én azóta számtalanszor kibőgtem magam, meg itt van a pici fiam, aki nem engedi, hogy elhagyjam magam.


Csak annyit tudok mondani, hogy nem szabad a múltba kapaszkodni. Oka van annak, hogy az a baba el akart menni, talán ezzel tette a legjobbat. Betegen meg életképtelenül ti sem szeretnétek babát, nem? Ők megcsinálják a helyet a következőnek, aki már egészséges lesz és gyönyörű!


Kedves utolsó! Elhiszem, hogy nehéz belevágni, de nem lehet ezzel elmenekülni a dolgok elől. A férjed jót akar. És én is javasolok valamit. Ha rászánod magad és terhes leszel, ne olvasgass itt többet, én ezt elhatároztam. túl sok itt a szomorúság. Olvass kismamaújságokat, könyveket. Azok nagyon jók. És tényleg csak pozitívan szabad gondolkodni, mert akkor pozitív dolgok történnek veled. Ez a gondolatok ereje. Hinni kell!! :)


Sok sikert mindenkinek.


Ja, én most várom a vetélés utáni mensimet, utána meg babaprojekt lesz. Szeretnék babát, és tudom, hogy most minden rendben lesz!

E.

2009. jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom!!! Én is átestem rajta, és nagyon nehezen lettem túl rajta. Főleg hogy az egyik barátnőm rá 1 hónapra lett terhes, így mindíg az volt bennem hogy most én is így néznék ki nagy hassal, mi is már vásárolgatnánk...most szülnék... de pár hónap után nekikezdtünk újra, és talán most sikerült. Nem szabad a múltban élni, csak előre szabad tekinteni. Nekem is sok idő kellett hozzá. Kitartást lelkileg és mielőbbi babásodást kívánok! :)
2009. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sajnálom, ami veled történt. Nekem másfél hónapja volt a vetélésem, de érzem, hogy már nem vagyok a régi. MInden apróságon elbőgöm magam, csoda, hogy szegény férjemnek van még türelme hozzám. Tegnap este például véletlenül megkarcoltam az új kocsinkat, erre ő leszólt, utána meg fél napot vígasztalt, úgy nekikeseredtem.


Nekem például mindezek ellenére nagyon sokat segített, hogy ott van mellettem, amikor van erőm, a szeretkezésbe ölöm magam, de most, egyetemista révén a vizsgákkal vagyok elfoglalva. És „türelemmel” várom, hogy ismét próbálkozhassunk. Várdd a tavaszt, az nekem is segít :)

2009. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nekem 2 hete volt vetélésem, be kell fejezni műszeresen. Azóta én is folyton dagadtra sírom a szemeim és egyelőre én se tudok újabb terheségre gondolni. Vágyom rá, legszívesebben bele is vágnék, de félek az újabb csalódástól. Ezért nem is fogunk biztosan mostanában babát vállalni. Amig félelmet érzek, tudom, hogy nem készültem fel rá. A férjem ezt tiszteletben is tartja, azt mondta, hogy akkor próbálkozunk újra, ha én mondom. Egyébként irigylem azokat ,akik mellett most ott a férjük, mert az enyém külföldön dolgozik és úgy ment el , hogy boldog kispapa volt, rá egy hétre meg elment a baba, és teljesen egyedül csináltam végig. Nagyon rossz volt és azóta is. Nem tudom még csak kibeszélni se magamból. Nekem is napi szinte eszembe jut milliószor. Most lennék 7 hetes, most lennék 8 hetes. Stb. Azért remélem idővel majd jobb lesz. Én azóta voltam a dokimnál, akivel egy jót beszélgettem, azt mondta, hogy sajnos a terhességek 25 %-a vetéléssel végződik, ami persze minket nem vigasztal, mert miért pont velünk történt ez meg, de sajnos ritka az a nő ,akivel ez nem történik meg min. egyszer. Azt mondta, hogy vizsgálatokat csak a 3. vetélés után csinálnak. De a következő terhességnél már fel fog írni nekem Duphaston nevű gyógyszert. Nem tudjuk hogy mi lehetett az oka, lehet , hogy csak évekkel később jövünk rá, most miért ez volt megírva , de valamiért igy kellett lennie. A vetéléses kérdéseknél már lehet, hogy olvastátok ez a kis idézetet, de ide is leírom: " Minden kisbaba egy új lélek születése. A vetélések azért történnek, mert azon lelkeknek már csak ennyi tanulásra volt szükségük, hogy elérjék az örök boldogságot. Ez a szülőknek nagyon fáj, de gondolj arra, hogy ő már jó helyen van és Te adhattad meg neki az esélyt, hogy ezt elérje." Ezt egy nagyon kedves barátnőm küldte még a kórházban voltam. Mindenkinek kívánom, hogy mielőbb anyuka lehessen, kitartás!!! :)
2009. jan. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az utolsó, azt akartam írni, hogy be kellett fejezni műszeresen.
2009. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem 7hetesen volt egy vetélésem még a nyáron,de most is könny szökik a szemembe ha erről olvasok.

De eltelt félév és már nyitottnak érzem magam ujra a babához.Pedig amikor megtörtént még gyógyszert is irattam,nehogy terhes legyek,mert féltem a vetéléstől.

Igaza van annak a hozzászólónak is aki az idézetet írta.

Nekem egy barátnőm foglalkozik ilyesmi dolgokkal,hogy ki miért születik,nem születik.


Nekem azt mondta hogy az elvetélt lelkek nagyon tiszta és bölcs lelekek és ők segíteni jönnek,mert tanulnunk kell vmit a terhességből.Én tanultam és most fél évvel később jöttem rá hogy mit is.

Gondolkozz el mit akar ezzel a sors üzenni neked?Mit kell tanulnod? Szeretnéd te befolyásolni(nagyon akartad) a terhességeket?


El kell tudni engedni őket,mert ha nem akkor ő fog leszületni hozzád és börtönbe zárod...

Gondolj bele régen a nagyanyáink korában mennyi halott baba is volt. Mondjuk Jánoska meghalt akkor a következő fiu lett Jánoska.Nagyonon nagy teher lehetett utána azzal a névvel élni.

Uj lelket kell befogadni és nyitottá válni a terhesség iránt!

Bocsi a hosszú kommentért,remélem tudtam picit segíteni!

Ha lenne még kérdésed vagy beszélgetnél akkor irj nyugodtam privit!


Kitartást és fel a fejjel!

2009. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok aki az idézetet írta, szerintem utolsó válaszoló nagyon igazad van, mindenben!Én nagyon egyetértek veled , majd csak később fogunk rájönni, hogy miért is történt. Érdekes, de a vetélsé után egy héttel csörögt a telefonom és egy olyan állást kaptam , amire 6 éve várok. Tehát engem a sors most erre terelt és ezt kell elfogadnom! És én is irattam fogigátlót most, nehogy teherbe essek. :) De tudom majd ahogy telik az idő, újra egyre jobban fogok vágyódni a baba után!
2009. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet, h furcsa lesz, amit írok, de én irigyellek titeket! Nekem még sose sikerült teherbe esnem, ha lett volna már akár egy vetéléssel végződött terhességem is, tudnám, h nekem is lehet babám, már csak hónapok kérdése, h megfoganjon. De így, ez a bizonytalanság megőrjít!
2009. jan. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!