Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laktózintolerancia okozhat...

Laktózintolerancia okozhat vetélést? Mármint ha mégis iszik az ember tejet

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyit és, hogy milyen fokú az allergia.

De igen, okozhat.

2011. ápr. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van laktózmentes tej is.

Vagy marad a tojáshéj törve kálcium pótlásnak.

2011. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is laktóz érzékeny vagyok és van egy 2 évesem.

Nem sokat, de fogyasztottam tejet a terhesség alatt,igaz az első pár hónapban semmit sem tudtam enni, szinte csak a terhesvitaminon éltem.Főzelékbe,vagy palacsintába én mindig teszek tejet.De ettem reggelente gabonapelyhet is már kb 4-5 hósan.Biztos ami biztos kérdezz rá a nőgyógyásznál!!!

Mellesleg én a laktózmentes tejet sem bírom..

2011. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van sajn több allergia, laktoz es tejfeherje is. Varandossag alatt javulHAT ezekre a szervezet reakcioja!! Nalam javult, es bar tejet nem, de ezen kivül MINDEN tejtermeket fogyasztottam! Erdekes, hogy teljesen mas izet ereztem! :)

Elöször persze csak a tej potlasaval mertem probalkozni, szojatej es hasonlo alternativakkal. A szojatej ize tetszett, de sajnos a 3. honapban sugarban kezdtem el kihanyni. Na ez az, ami nem jo, hallottam olyanokrol, akik a sok hanyas miatt kerültek korhazba veszelyeztettt terhesseggel, szerintem erre gondol, aki szerint okozhat (?). (De ö meg nem volt semmire sem allergias egyebkent, csak valamiert vegighanyta a terhesseget, ahogy ez mindenkinek mas.)

Nekem ekkor javasolta a nögyogyaszom, hogy probaljam ki a tejtermekeket, hatha megvaltozott a szervezetem reakcioja, es igaza lett! (Sajnos a szüles utan visszaallt a regi, ahogy ez varhato volt.)

Nekem senki nem mondta, hogy veteles elöfordulhat, a nögyogyasz es termeszetgyogyasz sem, ezert szerintem nem lehet. Engem csak forras feltüntetesevel lehetne meggyözni erröl, ha azt elolvasom es egyaltalan meggyöz... Nem is ertem, hogya merült ez fel valakiben, miert okozna vetelest??

2011. ápr. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igyekeztem több zöld zöldseget enni, amiben azt hiszem több a calcium, es vannak calciummal dusitott sajtok (talan mas tejtermekek is), ezekre "raharaptam". Egy ismerösöm nögyogyasza Kalciumpotlast irt fel, biztos vannak ilyen termeszetes szerek.

14.23.

2011. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, ha felreerthetö: amikor a szojatol elkezdtem sugarban hanyni, az valoszinüleg allergia alakult ra ki. Ha valakit sokat hanyik, a szervezet kiszaradhat, emiatt veszelyes szerintem. Ha tehat nalad barmi ezt okozza, azt abbahagynam, de ahogy irtam, ezt ki kell tapasztalni. Mert ha a tejet nem birod, a tejtermek meg okes lehet.

14.23.

2011. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nekem is van laktózintoleranciám, de még sosem mondta egy doki sem, hogy ez ártalmas lenne terhességben. Ez nem allergia, csak a szervezetünk nem tud mit kezdeni a tejcukorral. Ettől némi hasmenése támad az embernek, ha mégis megpróbálkozik a tejjel. Más káros hatásáról nem tudok.

Próbáltam rákeresni is, de nem találtam semmi összefüggést a laktózintolerancia és a vetélés között.

Amúgy akinek ez van, az kaphat laktózlebontó gyógyszert, ha mégis tejet szeretne inni. Lactase a neve azt hiszem. Azt az enzimet tartalmazza, ami lebontja a tejcukrot, amire a szervezetünk nem képes.

2011. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én gyerekkorom óta laktózérzékeny vagyok. Ahogy írtátok létezik laktóz gyógyszer is a Lactase, ami éppen laktáz enzimet tartalmaz pont azért, hogy le tudd bontani a tejtermékeket.De ma már többféle laktózmentes termék is kapható.

A laktózérzékenység egy olyan betegség, ami során a gyomrodból a 3 lebontó enzimből egy teljesen vagy részlegesen hiányzik, ezért nem a gyomrodban lévő enzim, hanem a vékonybeledben lévő bélbaktériumok bontják le a laktózt, már ha sikerül nekik időben lebontani. Ha nem, akkor jön a hasmars, ha sikerül lebontaniuk akkor pedig különböző gázok keletkeznek a lebontás melléktermékeként, aminek hatására zuborog a hasad és sokat pukizol.Egy kicsit lesarkítva de nekem így magyarázták el.

A vékonybeledben végbemenő folyamatoknak mi köze van a méhedben végbemenő folyamatokhoz? Szerintem semmi, ezért nem is okozhat vetélést, ha laktózérzékeny vagy és mégis iszol tejet.

Amúgy a Laktózérzékenyeknek van hivatalos oldala, fórummal, szakértőkkel együtt, ha googleba beírod biztos megtalálod. Ott tuti pontos választ kapsz erre a kérdésedre!

És én is azt vallom, hogy kalcium nem csak tejtermékekben van, hanem nagyon sok hüvelyes, zöldség tartalmaz kalciumot, azokat kell helyette fogyasztani!

2011. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!