Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4órás munkaviszony esetén...

4órás munkaviszony esetén mennyi idő után jár Gyes/Gyed?

Figyelt kérdés

A munkaszerződésemben, ill leírásban az szerepel, hogy a szülést megelőző két évben 180 napon át biztosítottnak kell lennem, ekkor járnak a juttatások a cég által (Gyes/Gyed).

Tehát az mindegy, h 8órában dolgozom, és úgy vagyok "biztosított", vagy részidőben?

Úgy tudtam, h 4órás munkából 2év számít egynek.


2011. jan. 3. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyes alanyi jogon jár, tehát akkor is, ha egy fél napot nem dolgoztál. Ez havi nettó 25000 ft. A GYED-hez szükséges munkaviszony. Az mindegy, hogy 8 vagy 4 órás munkaviszonyod volt, az jár. Egyébként én úgy tudom, hogy május 1 óta már 365 nap munkaviszonynak kell lenni, nem 180-nak. Csak ugye a fizetésed alapján kapod a gyedet. Tehát ha csak részmunkaidős voltál, kevesebbet is kerestél, mintha 8 órás lettél volna, és annak a keresetnek kapod majd a 70%-át.
2011. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Tudom, hogy a GYES alanyi jogon jár, de az összege a fizetésem alapján annak is nőhet, nem?

És ezek szerint ha 4órában dolgozom 365 napot, akkor kapok két évig GYED-et ami a fizetésem 70%-a lesz? Tehát az tuti, h a 4 órás meló miatt nem kell kétszer annyi időt munkaviszonyban töltenem a Gyed-hez?

2011. jan. 4. 18:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. A gyes összege adott. Mivel nem kell hozzá munkaviszony, ezért az összg nem is függ a fizetésed nagyságától. Az a nyugdíj alapján van számolva. Szóval a gyes az az alap, és az mindenkinek 25ezer. És a gyedhez nem kell több idő akkor sem, ha csak 4 órában dolgoztál. Csak nyílván így elég alacsony összegü lesz, bár attól függ, hogy hogy kerestél.
2011. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, remélem ez nem is fog változni, mert elég sokféle verziót hallottam már, és sajnos nem mindegyik volt megalapozott..

A fizetésem majdnem több, mint néhány főállásban, így ez szerencsére nem lesz gond, mert brutto 93.000-et kapok 4órára, és sok helyen főállásra sem ajánlottak ennyit... :)

2011. jan. 4. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, 4 órára elég jó fizut kapsz. :) Akkor az bőven több lesz, mint a GYES lenne.

Szóval tényleg nem kell ledolgoznod a dupláját. :) Ezt nem tudom ki találta ki. Az a lényeg, hogy biztosított legyél minimum 365 napot a szüléstől számítva 2 éven belül, és kész. A 4 órás meló is a biztosított viszonynak számít.

2011. jan. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
KÖszi, köszi, köszi! :))))))))))
2011. jan. 5. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!