Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben az esetben jár a Tgyás...

Ebben az esetben jár a Tgyás vagy Gyed? Vagy csak a Gyesre leszek jogosult?

Figyelt kérdés

2009,09,02- 2012,06,30 közötti időszakra szól a szerződésem bruttó 130ezer forint fizetéssel. (előtte 2005-2010 között nappali tagozatos egyetemre jártam)

Ha mondjuk augusztusban születne babánk (már két hónapja próbálkozunk sajnos sikertelenül, és ha a következő ciklusban összejönne, akkor kb augusztusban születne), akkor én kapnék Tgyást vagy Gyedet? Vagy csak Gyes járna?


2011. okt. 23. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
A tgyáshoz illetve gyedhez két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben legalább 365 nap munkaviszony kell. (ebbe 365 napba, ha valaki ezen két év alatt tanult 180 napot be lehet számítani), a mások feltétel az, hogy a munkaviszony fennállása alatt kell szülni. Passzív jogon jár tgyás akkor ha valaki a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szül, illetve passzív jogon jár gyed akkor ha valakinek a tgyás folyósítása alatt szűnik meg a munkaviszonya.
2011. okt. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, ha júni 30 (szerződésem lejáratának időpontja) + 42 napon belül születne meg a baba, akkor kapnám a Tgyást és a Gyedet is? Vagy ebben az esetben csak a Tgyást és utána a Gyest?
2011. okt. 23. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy a kérdésedbe belemászok de nekem is kellene egy kis segítség:)

Én idén május 17.ig voltam yged-en, onnantól gyes-en voltam augusztus 1-ig. Akkor kezdtem el kivenni a szabadságomat, és azóta 6 órás a munkaviszonyom is. Most megyek vissza dolgozni. De tervezzük a tesót, immár 1 éve. És ha most sikerül, akkor én jogosult leszek gyed-re, és Tgyás-ra, ha voltam gyes-en is?

2011. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
persze ha teherbe esnék, akkor jönnék táppénze. Mégegyszer bocsi:D
2011. okt. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!