Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki PCOS van vagy volt miken...

Aki PCOS van vagy volt miken mentetek keresztül? Mikor sikerülhetet a baba?

Figyelt kérdés
Sajnos én is PCOS vagyok.Nektek is egyre vastagodot a nyálkahártya vastagságotok?Nekem igen.
2009. jan. 29. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem először is nagyon rendszertelenül, ritkán jött meg. 21-81 nap között volt egy ciklus. Nem is mindig volt petrésem.

Kb. 1 év próbálkozás után meddőségire mentünk. Szint kéthetente vérvétel, havonta ultrahang.

Aztán Closty-t szedtem. Nagy reményekkl mentem vissza, de semmit nem ért. Ezután puregon injekció kellett. Megint nagy remények, de mikor visszamentem, azt mondta a doki, halottnak a csók. Most nem fogok teherbe esni, talán majd jövő hónapban.

Közben lefogytam 6 kg-ot, ezzel gondolom gy kicsit helyrejött a cukrom. A doki ítélete után 6 nappal mégiscsak megfogant a manó.

Sok sikert!

2009. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is pco-s vagyok.

Én már túl vagyok 2, és ez a 3 clostys kúrás hónapom, amit szinte végig bőgtem, mert ennyire hatnak rám a hormonok..plusz hangulatingadozás..

Emellett szedek metfogammát(metformin, ki hogy ismeri) az inzulin rezisztencia miatt..ettől sokszor van hányingerem..

Ha e hónapban nem jön a baba, jövő hónapban jön az inszem...

2009. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Kb. 1,5 év sikertelenség után mi is meddőségire mentünk. Először nekem is és páromnak is vérvétel, nekem foly. uh, páromnak mintavétel és vizsgálat,(ciklusom 31-35 nap)aztán closty + még valami amire allergiás lettem. Utána jött havi kb. 15 merional injekció, havonta 1 chroragon, 3 hónapig ilyen kúra (előtte volt átjárhatóságim is) és a 2-ik inszemináció sikerült, most egypetéjű iker babákat várok a 12-ik hét 5-ik napján:-)

Nehéz, fájdalmas és siralmas volt idáig eljutni, de megérte!!!

Sok sikert kívánok!

2009. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szia! én is PCO-val kezdtem, először Diane35-öt kaptam, de attól elmúlt a menszim, azt hitték, leállt a peteérésem. Azután kaptam closty-t, amikor szerettem volna babát, de nem hatott. Két kúra után megműtöttek a PCO-val, leégették a cisztákat (nem vészes, három napos bennfekvés). Azután closty, két kúra, de semmi. Az inszemináció előtt vettek egy hormont, kiderült, hogy más a baj. Hormontermelő jóindulatú tumor, más gyógyszert kaptam, és fél év múlva teherbe estem, most 10 hónapos a kislányom. 4 évembe telt, míg sikerült, de megérte! :)
2009. jan. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

23:01 válaszolónak drukkolok,hogy baba legyen.

Többieknek meg gratulálok a babához!

Nekem elég sok bajom van.Nehezen jön meg van mikor 1 vagy 2hónapot is kimarad.Nincs szerintem peteérésem.Sok pattanás,száraz bőr,elhízás.hason szörök,Honalj alatt lilás csikok.Kell majd mennem Szegedre az endokrinológiára ambulanciára.Szerintetek ott kell majd maradnom legalább 1hétig?Mert ha sok vizsgálatok lesznek akkor szerintem ott kell majd maradnom mivel Bajai vagyok.

2009. jan. 30. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!Második vagyok, a 23.01es.

Én szegedi vagyok.Nálam ez úgy történt, hogy megnéztek uh, látták a cisztákat, aztán hormonprofil, aztán erre kaptam gyógyszereket, gondolok itt peteérlelőre, tüszőrepi szuri, metfogamma(metformin)..

A dokim azt mondta, hogy felesleges több vizsgálat,m mert tudja mi a bajom, és kezelni is tudja.

Fogadott, magánorvos.

A closty nálam tényleg hat, érik a tüszőm, csak mondom, olyan hangulat görbéim vannak, hogy ihajj....

Amúgy én 24éves vagyok, vékony testalkatú, szinte 0 szőr, egyedül a ciszták a petefészekben.

Drukkolok neked, hogy mielőbb stabilizálódj, és legyen kisbabátok!:)

2009. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálam még nem láttak cisztát csak,hogy nagy a tűsző.Sajnos nekem nincs pénzem magán dokira.Igy klinikára kell mennem.2005-ben voltam Szegeden a kórházban.
2009. jan. 30. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

Egyébként nem olyan drága a magándoki, mint sokan azt golndolják..

2009. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!