Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pcos vagyok 2 hete szedem a...

Andi1983 kérdése:

Pcos vagyok 2 hete szedem a meforal tablettát melette megy a diéta is érdekelne kinek milyen hamar sikerült a baba?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 16:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Mielott babat szeretnel konzultalj az orvosoddal ugyan is meforal mellett nem ajaljak a teherbeesest.En is szedtem es ezt orvos mondta nekem.
2011. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát ez szerintem hülyeség mivel pont ezért adták. te pcos vagy?
2011. aug. 25. 06:47
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam 2008 augusztusában bizonyosodott be a PCOS azóta szedtem (szedem) a meforalt majd októberben és novemberben kaptam duphastont mert a 14-80 napig terjedtek a ciklusaim. Novemberben kaptam clostyt is és abban a ciklusban meg is fogant a kisfiam aki már 2 éves. Én a terhesség alatt csak a 20. hétig szedtem meforalt mert akkor kaptam terheléses vérvizsgálatra beutalót és az Sztk-s orvos azonnal leállított róla miután megtudta hogy még mindig szedem a meforalt és rémisztgetett, hogy ilyen meg olyan baja lesz a gyereknek és milyen felelőtlen a nőgyógyászom....úgy zárójelben megjegyzem mikor SAJÁT felelősségemre felírta a meforált a tökéletes cukor érték mellet azt mondta amint beszedem be fogok kómálni mert jó a cukrom. A nőgyógyászom meg kiröhögte... Sajnos viszont a körzeti a lelet miatt nem írta ki. Így azt mondta az orvosom, hogy szép lassan álljunk le. Miután le álltam a meforalal 2-3 hetente a terhesgondozáson ültem mert mindig vissza rendelt, hogy nincs-e baj. Jól be is telt a kis könyvem még plusz lapokat is kaptam:) és jó sokat baba moziztunk:))))

Szeptemberi ciklusban újra clostyt fogok szedni már ki is váltottam:) . Remélem ismét leszünk olyan szerencsések, hogy elsőre sikerül:) A diétát próbálom tartani bár nem mindig sikerül... Mozgáshoz meg lusta vagyok…. Mindig rá kenem a „szegény” gyerekre, hogy miatta nincs időm. Bár most eltökéltem, hogy szeptembertől komolyan neki állok:)

Remélem, hogy nektek is mihamarabb sikerül:)

Ha van kedved beszélgetni írj:)

Évi

2011. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest nagyon hamar lettél babás:)

Tulsulyos vagy? Mi az amit nem eszel? kenyér tészta ilyenek?

Vacsi?

Te nem az az Évi vagy aki a Balogh Dokinál volt? Nem beszéltünk már?

ÉS a meforal közbe nem szedtél Premenset ugy halottam hogy azt is szokták szedni recept nélküli bogyo,

A mensesed mikor jött meg a meforal szedése után kb?

2011. aug. 25. 09:00
 5/25 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy írok, én még nem szedem ezt a gyógyszert, de valószínű jövőhéttől kezdem, és engem is érdekelnének a tapasztalaitok.

2011. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Szia!

Hát még nekem sajna sok tapasztalatom az nincs!

Azt le tudom irni hogy amikor el kezdtem szedni meg még néha most is a gyogszernek van egy nagyon kemény mellékhatása ami a következő Hányinger igen intenziven és hasmenés de ezt meg tudod elözni ha evés közbe veszed be a bogyot meg ha nem eszed tul magad Cukor édesség felejtös kevés szénhidrát!Pcos vagy te is? Babát szeretnél? NAgyon sok helyen olvastam van akinek az első 3 honapba segitett van akinek több én már egyszer el kezdtem szedni de a Diabetologus nem javasolta és senki nem mérte közbe a cukromat ami fontos mivel nekem nincs baj a cukrommal.

De most ujra el kezdtem mivel találtam egy ari dokit és ő segit :)

2011. aug. 26. 05:58
 7/25 anonim ***** válasza:
Hát igazából hétfőn derül ki hogy tényleg az van-e, de a leletekből ítélve ige, és már mikor a beutalókat megírta a doki és mondta ha baj van a cukrommal meg az LH FSH arány nem jó, akkor metformint fogok kapni. Azért tájékozódom előre. ÉS voltam dietetikusnál, aki szintén szedi a gyógyszert, azért lett dietetikus mert nála is ez a probléma, és vele fogjuk beállítani a diétát is. És babát szeretnénk.Remélem sikerülni fog.
2011. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben járok. Kb 3 hete szedem a Meforalt és diétázok, nagyon bizom ebben a terápiában. Jővő héttől már tornázni is tudok menni. Már lassan 1,5 éve próbálkozunk, jó lenne már egy kis boldogság.

A terheléses cukor vizsgálaton kiderült, hogy a cukrom és az inzulin szintem is magas. Erre kaptam a gyógyszert és a szigorú diétát. Jó lenne hasonló helyzetben lévő emberekkel beszélni. :(

2011. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

egy jó diétát szeretnék ajánlani most kezdtem el én is

[link]


Már nagyon sokat probáltam de ezt ajánlották nekem is vegyétek ki az 1 táblázatot tök sok minden van benne igaz kenyér nélkül kell enni de jó kaják nagyon:)

2011. aug. 30. 12:40
 10/25 A kérdező kommentje:

esetleg le írnám hogy milyen leveskét főzök magamnak amit EGÉSZ nap lehet enni!!

Megpároltam kicsike olajon( de az tényleg kicsi legyen:) a karalábét zellert répát zöldséget fel engedtem vízzel borsó zöldbab hagyma 1 egész paradicsom csirkehúsi vegeta só bors és már alig várom hogy kész legyen ugyebár tészta nuku bele csak zöldség ajánlanám a táblázatot is nagyon sok jó dolgok vannak benne remélem sikerül le fogynom a meforal majd csak kifejti hatását :) Sok sikert kívánok nektek is

2011. aug. 30. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!