Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópiás műtétem lesz,...

Laparoszkópiás műtétem lesz, mert nem jön a baba. Mennyi pénzt szoktak adni az orvosnak, és az altató orvosnak?

Figyelt kérdés

A Máv kórházban csinálják. Már nézegettem itt a kérdések között, de szinte mind más városokban voltak.

És hogy szokták oda adni az orvosnak?? Még sosem adtam az orvosoknak pénzt.


2011. jan. 12. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a kérdésre konkrétan nem tudok válaszolni.

De engem amikor műtöttek (más műtét volt), megkérdeztem az orvost, hogy mivel tartozom...naivan azt hittem, hogy majd azt mondja, hogy semmivel, mert nem magánrendelésen vagyunk... :)

Hát nem mondta ezt...

Az altatóorvos nagyon lelkiismeretes volt, de én egyébként egyik dokinak sem akartam pénzt adni, csak miután a sebész lenyúlt pár tízeressel, így igazságtalannak éreztem, hogy az altatóorvos meg ne kapjon semmit, holott 100x többet foglalkozott velem, mint a sebész ( a sebész jóformán rám se tojt). Az altatóorvosnak vittem egy ajándékcsomagot, de még ezt is alig akarta elfogadni. :)

2011. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Soha többet nem adok orvosnak pénzt. Régen mindig adtam, de ettől nem gyógyultam meg és egyszer olyan orvoshoz kerültem aki meggyógyított és én is megkérdeztem mivel tartozom, ő erre azt mondta, hogy nem ebből él és költsem inkább az egészségemre. Azóta is kapcsolatban vagyok vele. Tehát, ha ő nem fogadott el pénzt akkor más pláne nem kap.

Szerintem ne adj, úgy sem emlékeznek rá. Tudom.

2011. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 20 ezret terveztem, de miután komolyabb dolog lett belőle (endometriózist és cisztát találtak), emiatt 30 ezret adtam a dokinak. Az altatóorvosnak semmit. Én borítékban adtam oda, mielőtt hazamentem a kórházból.
2011. jan. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is megfogadtam, hogy orvos tőlem többet nem kap pénzt.

Szerintem ha különösebben nem nyűgöz le az orvos "teljesítménye", akkor nem kell adni. Ha pedig lenyűgöz, akkor úgysem fogad el pénzt, mert lelkiismeretes doki.

Ha pedig fogadott doki csinálja a műtétet, akkor ő pedig meg fogja mondani, hogy mennyivel tartozol.

2011. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a 2. vagyok, engem a dokim teljesen lenyűgözött szakmailag, ha ő nincs most nem várnánk a babánkat. Ő para ellenes, később olvastam róla egy cikket a neten és erről beszélt benne, hogy egy orvosnak nem kellene elfogadni pénzt, hanem akkor más úton jusson plusz jövedelemhez ahogy ő teszi.

Ha egy orvos para nélkül nem tud meggyógyítani úgy parával sem fog. De, ha mindenáron akarsz neki adni akkor menj el a magánrendelésére, ott viszont kell adni és az már okés.

2011. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont mint a harmadik. 20-at akartam, de 30 lett. Altatósnak nem adtam, pedig félretettem 5-öt, nem találkoztam vele.
2011. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hét múlva lesz ugyanez a műtét+méhtükrözés+átjárhatósági! Én 30ezret adok és nem kérdezem meg a dokit,mert félek többet mond és én azt már nem tudom megfizetni...Érdeklődtem a kórházban mikor az anesztes dokira vártam!Ott 20-25 körül mondták,hogy annyit fognak adni a dokinak!Végül én maradtam a 30nál,de többet én nem adok!Az altatóorvosnak nem akartam adni....
2011. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Lányok!

Én sem vagyok hálapénz párti. De attól félek, hogy valami baj lesz, vagy emlékezni fognak rám. Ott szeretnék majd szülni.

Minden esetre adok szerintem egy 20.000-et. Ha tényleg lelkiismeretes azt fogja majd mondani, hogy tegyem el a lombik programra mert nagy szükségünk lesz rá. Ha nem az, akkor meg elfogadja.

2011. jan. 12. 22:50
 9/9 anonim ***** válasza:
15:31-es ki volt ez az orvos, hova való?
2011. jan. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!