Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátlót szedek. De már...

Fogamzásgátlót szedek. De már másfél hete hasmenéssel küszködöm. Lehetséges hogy nem hatott?

Figyelt kérdés
Tehát,december 29-én volt meg utoljára.Már kb:másfél hete hasmenésem van.Esténként lefekvés előtt szoktam bevenni a tablettát.Elméletileg nem tudja gyengíteni a gyógyszer hatását,mivel hasmenésem legtöbbször napközben van.Ezalatt a másfél hét alatt vagy kétszer ha volt éjjelente.Elképzelhető hogy hogy nem hatott volna a gyógyszer?A párommal csak egyszer voltunk együtt,a hasmenéses időszak előtt egy vagy két nappal.
2011. jan. 12. 15:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Már egy hasmenés vagy hányás is csökkentheti a hatékonyságot, mindegy, milyen napszakra esik. 12 éves lányom rá a bizonyíték:) De ha a betegséged előtt voltatok együtt utoljára, nyilván most nem kell aggódnod.
2011. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom."Csak jobb félni mint megijedni."Ezt képletesen írom,mert tervezzük már a babát,de nem most,csak pár hónap múlva.Meg hát ugye nem is középidőben voltunk együtt.

Köszönöm a válaszodat!

2011. jan. 12. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszadó leírta amire szükséged volt. Nem értem,miért kellett kiemelni a kérdést?

Amúgy,meg ha megvan a betegtájékoztatója a fogamzás gátlódnak,akkor azon olvasható, hogy hasmenés,hányás esetén (akár már ha csak 1-2 alkalomról van szó is) csökkenti a fogamzás gátló hatékonyságát,ilyenkor kiegészítő fogamzásgátlásra (pl:óvszer) van szükség.

Nem mostanában volt ilyen tájékoztató a kezembe, de tisztán emlékszem hogy ez állt benne,mert én bizony nem csak úgy elkezdek valamit szedni,hanem elolvasom a betegtájékoztatót!

A spermák akár 5 napig is életképesek lehetnek. De mivel akkor még (a leírtak alapján) biztosan hatott a gyógyszered,így nem gondolnám,hogy tartanod kellene egy esetleges teherbe eséstől.

2011. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!