Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminacio! Lehetseges...

Inszeminacio! Lehetseges petevezetekkel de petefeszek nelkul?

Figyelt kérdés

Velemenyet szeretnem kerni egy szamomra bizonytalan dologban.Bal oldali petefeszekemet kivettek ciszta miatt, atjarhatosagi teszten es laparoszkopias mutettel kiderult , hogy csak a bal oldali petevezetom jarhato ahol mar nincs petefeszkem , a jobb oldalon , ahol megvan a petefeszek sajnos nem!A doktor ur aki mutott azt mondta , hogy bal oldalrol is teherbe eshetek ,

ahol nincs petefeszkem , on szerint mennyire valoszinu ez a dolog!A masik kerdesem az lenne , hogy lehet -e inszeminaciot csinalni a bal oldalon , ahol atjarhato petevezetom van , viszont petefeszkem nincs?Varom a valaszokat tisztelettel!


2011. jan. 14. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orvos nem mondott semmit arrol,hogy milyen módszerrel lehetséges a teherbeesés?Mivel pont az átjárható p.vezeték végén nincs p.fészek így szerintem a teherbeesés egyetlen módja a lombik mivel a jobb oldali petefészek esetleges megérett petesejtjéhez az átjárhatatlan vezetéken keresztül nem juthatnak el a spermák!A bal oldali vezeték pedig hiába átjárható ha nincs petefészek!Jobb oldali petefészekből a kiszabadult petesejt nem tud el jutni a bal p.vezetékbe!

Ebben az esetben az inszeminációnak sincs értelme mert a spermák a szervezeten belül semmilyen módon nem fognak találkozni a petesejtel csak esetleg 0,000000001 ezreléknyi csoda esetén!!!

Javaslom,hogy kérd ki egy endokrinológus vagy meddőségi központban rendelő nőgyógyász véleményét!!!

Sok sikert!!!!

2011. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
azt mondta , hogy lombikkal sikerulhet !de azt szeretnem kerdezni , hogy az egyik petefeszekbol ha kiveszik a petesejtet azt nem lehet befecskendezni a bal petevezetekbe?
2011. jan. 14. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Nem tudom,hogy végeznek-e ilyen fajta beavatkozást de szerintem nem mert ha már egyszer leszívják a petesejtet ami már magában is a lombik program része akkor miért kísérleteznének azzal,hogy a másik petevezetékbe juttassák mikor egy petricsészében biztosabb a siker!Mivel a petesejt 12-24 órán keresztül életképes így az idő is szűkös lenne az ilyen módú természetes megtermékenyítésre!!!

Miért ragaszkodsz az inszemhez?

Én is ódzkodom a lombiktól de már az inszem sem teljesen természetes megtermékenyítés!A te esetedben a természetesség kizárt és a petesejtleszívás már önmagában is leterhelő a szervezetnek az előkészületekkel együtt és nem utolsó sorban nem kevés költség +az inszem is drága és nem 100%!!!!

Gondold végig és ha tényleg szeretnétek már babát menj el egy meddőségibe a leleteiddel ott pontosan el mondanak mindent!!!

A lombik nem természetes ugyan de az egyetlen lehetőségetek így ne morfondírozz az inszemen mert azzal csak a méhbe juttatják a spermákat és általában akkor alkalmazzák ha a spermák nem elég mozgékonyak vagy a hüvelyi nyálka megöli őket!!!

A te esetedben hatástalan!!!

Ha még valami érdekel kérdezz és ha tudok,segítek de az inszemet felejtsd el!!!

Szia!

2011. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neked engedik az inszemet? Nekem az egyik petevezetőm el van záródva és szóba sem jöhet. Csak lombikkal próbálkozunk. Szerintem a te esetedben sincsen sok esély, hogy így tehrbe ess. A lombik jobb meg oldás lenne neked, felesleges az inszemes kezeléseket is csinálni!
2011. jan. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak most olvasom az előttem lévőt, egyet értünk, ugy látom. És ráadásul az inszem is kb. annyiba kerül mint a lombik. És a vége ugy is lombik lesz. De ne legyen igazam!
2011. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

olvasd el, miről szól az inszem és magad is rájössz, h nem lehet.

Hogy vennék ki a petesejtet? Műtéttel? Mert annál a lombik is kisebb műtét.

2011. jan. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínű ugyanúgy vennék ki, mint a lombik esetében, csak ő úgy gondolta, hogy egyből átfecskendeznék a másik petevezetékébe.

De amúgy ilyet tui nem csinálnak.

2011. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!