Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan zajlik le az inszeminác...

Hogyan zajlik le az inszemináció? Milyen vizsgálatok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 19:23
1 2
 1/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Vizsgálat : andrológia, hormonlabor, és átjárhatósági. Ez az alap, de a doki dönthet úgy a pár előtörténete, vagy tünetek alapján, hogy kér mást is.

Ezek alapján dönt a doki, hogy inszem, vagy gyógyszeres kezelés, esetleg lombik jöhet szóba.

Az inszemnél először kapsz egy kis hormonturbót, hogy nagyobb legyen az esély. A cél 2-3 tüsző érlelése. Általában clostival, de van, aki mást kap.

Ezt a ciklus első felében kell szedni pár napig. Amikor már lehet látható eredménye, ultrahangon követni kezdik a tüszőnövekedést. Amikor már majdnem érettek, (érettnek a kb 20mmes tüsző számít), egy egyszeri tüszőrepesztő szuri, és kb 36 óra múlva apa leadja az anyagot, amit kicsit megturbóznak, és egy nagy fecskendővel a méhedbe juttatnak. Csak kis kellemetlenség, mint a rákszűrés.

Utána kb fél óra fekvés, aztán lehet hazamenni. Innentől progeszteron pótlás a ciklus hátralévő részében, a megtapadás elősegítésére. 14 nap múlva teszt. Ha pozi, tovább kell szedni a progipótlást, ha negatív, egy HCG vérvételt érdemes csináltatni, hogy biztos legyen, nehogy gond legyen, ha mégis sikerült, és a teszt még nem mutatná.

Kb ennyi.

Mióta vártok a babára? Hol tartotok a vizsgálatokkal?

2011. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Először is köszi a választ. most jelenleg az orvosom azt mondta hogy a következő mensinél closti kúra következik. Már 4 éve várunk a babára.
2011. nov. 3. 20:49
 3/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Milyen kivizsgálásokon voltatok eddig? Találtak vmi problémát?

2011. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szia!

A páromnak nagyon rossz a spermaképe mert kevesen vannak de mozognak s nekem meg gyógyszer nélkül nincs normális peteérésem.

2011. nov. 6. 17:48
 5/13 Manka68 ***** válasza:

Hát akkor még el kéne menni átjárhatóságira szerintem, és érdemes lenne kideríteni, miért nincs rendes peteérésed. Nagyon gyakori, hogy inzulin rezisztencia miatt nincs peteérés. :-(

Inszemet egyébként átjárhatósági nélkül nem is csinálnak, mert tök felesleges, ha nem vagy átjárható.

Én biztosan nem hagynám, hogy tovább kísérletezzenek rajtam minden vizsgálat nélkül.

2011. nov. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Tavaly voltam minden vizsgálaton még átjárhatóságin és minden negativ lett csak a progeszteron szintem alacsony.

2011. nov. 7. 20:54
 7/13 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul irtam még átjárhatóságin is de ott sem találtak semmit
2011. nov. 7. 20:55
 8/13 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Akkor most inszem lesz nektek?

Gondolom, akkor annyira nem rossz a párod spermaképe, mert akkor kapásból a lombikot javasolják. :-)

Nálunk első körben nem találtak semmi problémát, később magánszorgalomból elmentem endokrinológushoz, és ott derült ki, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, és IR-em van. ez csak egy vérvétel, de érdemes megcsináltatni, akinek peteérés gondja van, mert abba tudnak ezek bekavarni, és a vetélés esélye is nagyobb. És sajnos elég gyakori, és olyan sokféle tünete van, hogy többnyire nem derül ki, csak ha megcsinálják ezt a vizsgálatot.

2011. nov. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szia! Neked mennyi volt IR-d? Az unokatesomnak volt és neki 70s volt és kiderült hogy alulmüködik a pajzsmirigye és szedett rá gyógyszert és fél év mulva terhes lett
2011. nov. 8. 07:56
 10/13 Manka68 ***** válasza:
Én is szedek gyógyszert a pajzsmirigyemre, a TSH-m már jó, 1,33. Az IR nekem nem akar javulni, legutóbb 58 volt a két órás értékem, pedig már több mint egy éve szedem a gyógyszert, diétázom, mozgok. Tartom a súlyomat is. Mivel már volt 3 sikertelen lombikom, most megyünk tovább a vizsgálatokkal. Genetika, leiden, és mennem kell laparra és méhtükrözésre is. Ettól nagyon parázok, de muszáj. Hátha így kiderül, miért nem tapadnak meg az embriók.
2011. nov. 9. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!