Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől lehet az, hogy ovuláció...

Mitől lehet az, hogy ovuláció után, a menstruációm második felében nem záródik be a méhszájam, ahogy normál esetben kéne, hanem a nyitottság és a zártság között van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Miért tapogatod magad??? Tudod milyen fertőzéseket lehet összeszedni?

Bízd az orvosra a méhszáj vizsgálatát!

2011. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy aggódsz, tisztában vagyok vele, ezért is fontos önvizsgálat előtt az alapos kézmosás.Van ilyen fogamzásgátlási módszer is ami ugye a méhszáj helyzetétől és nyitottságán alapszik, tehát annyira nem lehet bűn, a másik meg ha az ember pasijának a keze is feltéved ugyebár időként akkor az enyém az miért ne?
2011. jan. 17. 10:13
 3/6 anonim ***** válasza:

És a pasi a méhszájadat vizsgálja??? Beljebb nyomja az ujját is, hogy a méhszájadban kotorjon vele??


Ez nem fogamzásgátlási módszer, hogy a méhszájadat tapogatod és abból állapítasz meg dolgokat, merthogy vannak esetek, amikor a méhszáj (már) nem úgy funkcionál, mint a nagykönyvben meg van írva.


De ha erre alapozzátok a teherbeesést, vagy a nem teherbe esést, akkor hajrá!

2011. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
NYílván nem azt vizsgálja, de egyértelműen nem tudja kikerülni és eléri.Nah mindegy.Sokan vizsgálják, nincs ezzel semmi gond, a lényeg a higénia.
2011. jan. 18. 08:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Na én értem a kérdést és hallottam is már róla.Jómagam nem végzem ezt a fajta vizsgálatot,nem akarok ennyire tudományosan belemenni.De amit én tudok a dologról,nos:

"a nyák elemzésével,egyidejűleg a méhnyak helyzetét és állományát is megvizsgálhatjuk.A menzesz utáni időszakban a cervix többnyire kicsi és tömött,az ovulációt megelőzően azonban szerkezete fellazul,felszíne síkossá válik,a méhszájjal kissé előredöntve a hüvelyboltozat közepe felé rendeződik.Ebben a néhány napban a méhszáj kissé ki is tágul.(gombostűfejnyiről-kisujjbegynyire)hogy felkészüljön a spermiumok befogadására.Az ovulációt követően a szájadék ismét összeszűkül,a méhnyak szárazabbá,érzékenyebbé válik,a hüvelyboltozatban hátrafelé dőlve ujjal nehezebb lesz elérni."

Nagyjából ennyi remélem tudtam segíteni.Amúgy a fogamzásgátlást én sem erre alapoznám,viszont a teherbeesésnél hasznos lehet,ezenkívül érdemes lenne minden nőnek ismernie a saját testét.Nem mondta senki hogy koszos kézzel fog ott nyúlkálni.Amúgy Te a pasidat minden szex előtt kézfertőtlenítésre parancsolod???Vagy ezt most nem értem.Mindenki aki egy kicsit is igényes betart különböző dolgokat,no de ha a párom megfogja a hálószoba kilincset nem küldöm azonnal kezet mosni.Ez kicsit vicc:D

És tök mindegy az is hogy milyen mélyre nyúl a baci az baci.

Kedves kérdező!Remélem segítettem egy csöppet!

2011. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja és az ha nem szűkül vissza azt én sem tudom hogy mitől lehet.Sajnos:S:(

Remélem már megtaláltad rá a választ!Sok sikert!:)

2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!