Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyszer abbahagyása után...

Gyógyszer abbahagyása után milyenek a tapasztalatok? Kinek mikorra jött utánna össze a baba? Az abbahagyás utáni hónapban rendesen megjött a mensi vagy esetleg késett? Mik a tünetek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 2. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

2008. januárban hagytam abba, nem mensiztem novemberig. Baba decemberben sikerült.

Nekem brutális hormonzavarom lett az abbahagyás miatt, és pajzsmirigy gyulladás. Ja, és híztam 10 kilót 1 év alatt.

Fél évig FOLYAMATOSAN mensis érzésem volt, puffadt hasam, hányingerem, szédülés. A tünetek TELJESEN megegyeznek a terhességi tünetekkel. Kivéve a pozitív teszt hiányát.

Többet biztosan nem tömöm magam egy ilyen típusú méreggel sem.

És még valami. Bár, azt mondják, hogy amikor abbahagyod, felszabadul a szervezet, és lesz peteérés, és sikerülhet rögtön a baba... ez szép és jó LENNE, ha a peteérésnélküliség a bogyóval nem vékonyította volna el a méhnyálkahártyát. Így fizikailag nincs amibe beágyazódjon a baba, - vagyis van, de édes kevés... ÍGy nagy az esélye a vetélésnek. Ellenpéldák mindig vannak, de elsősorban emiatt javasolják a 3 hónap pihenőidőt, nem pedig azért, mert a hormon káros lenne a babára.

2009. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nallunk szinte azonnal osszejott a baba. Augusztusban hagytam abba a fogamzasgatlot ket honapig meg vedekeztunk ovszerrel es utanna mar pozitivat is teszteltem. A mensim egyaltalan nem volt rendszeres. Szeptember elejen megjott rendesen de utanna csak 42 napra ra jott meg, valamikor oktober vegen. Ezutan novemberbe mar nem jott meg, ekkor teszteltem pozitivat. Egyebkent az elso valaszolohoz hasonloan en is hiztam az abbahagyas ota 3 kilot. Ja meg pattanasok is lettek az arcomon, a tabi szedese alatt meg szinte egy sem volt. :) Jadinne (bocsi ha nem jol irom) tabit szedtem.

Es azzal is teljes mertekben egyettertek az elsovel, hogy elvekonyitja a meh nyalkahartyajat. Sajnos en el is veteltem decemberben. :( Persze nem akarlak megijeszteni es tudok olyan tortenetrol is akinel osszejott egybol a baba es minden rendben volt, most mar 30 hetes kismama, de sajnos en nem voltam ilyen szerencses annak ellenere, hogy ket honapot vartunk tabi utan.

2009. febr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én 9 hónapja hagytam abba!az első 3 hónapban pontosan 28 napra megjött,aztán egyre pontatlanabb azóta is!van h 5 napot késik,van h 2 hetet!baba azóta sem jön össze!és a9 hónap alatt sztem 5 hónapig nem is volt pém!most érzem azt h van!cickafark és palástfüvet iszom,attol lett ismét pém!remélem a baba is sikrül!
2009. febr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Diane 35-öt szedtem 5 évig. Tavaly májusban hagytam abba, semmi gondom nem volt a menzizéssel, mindig időre jött, nem percre pontosan, de általában 24-26 napokra. Talán egyszer késett a 29. napig. Ennyi. Októberben már terhes voltam, lehet, hamarabb is összejött volna, de akkor még védekeztünk, hogy kiürülhessen a szervezetemből teljesen a fogigátló.
2009. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éven keresztül szedtem a fogamzásgátlót,kihagyás nélkül. Mikor abbahagytam, a következő hónapban már meg sem jött,azonnal teherbe estem. Most 11 hónapos a kislányom:)) Van esély rá,hogy a következő hónapba már teherbe is ess!
2009. febr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kb. 6 évig szedtem fogamzásgátlót, az elején még tablettát, majd az utolsó 2 évben Nuvaring hüvelygyűrűm volt. 2007. júniusában abbahagytam a fogamzásgátlást, júniusban majdnem pontosan megjött, a következő hónapban már terhes lettem. 9 hónapja anyuka vagyok.

A baráti körömben két lány 3-4 hónapon belül terhes lett (egyikük 8 hetesen elvetélt), egy lány 3 éve nem esik teherbe, nála hormonproblémák vannak, plusz a férjénél is vannak gondok.

2009. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évig szedtem a Tri-regolt egy év kihagyással. Abbahagyás után nagyjából rendben volt a ciklusom egy-két nap eltéréssel. Közben a vállamon előjött néhány pattanás ami gyógyszer szedése közben nem volt. Harmadik hónapban össze is jött a baba.

Sok sikert Neked is!

24 hetes kismama

2009. febr. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!