Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ultrahangot is csinál ilyenkor...

Ultrahangot is csinál ilyenkor a doki, vagy a vérvételből kiderül, hogy mind a 4 tüszöm megrepedt e?

Figyelt kérdés
Első closti-s hónapom. Ultrahangon voltam és 4db 20-25 mm-es tüszöket látott a doki, a méhfalam 7.5 mm!Állítólag ezek jó eredmények! Ez volt 1 hete és holnapután megyek vérvételre, hogy megrepedtek e a tüszök!Lehet buta kérdés, de annyira magas számomra!Mennyi mm-ig nö egy tüszö, ami még megreped? létezhet, hogy a négyböl 1 sem reped meg?
2011. jan. 19. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, jó eredmények. Általában a legdominánsabb tüsző reped csak meg, a többi elsorvad. Kb. 22-24 mm-nél reped meg vagy repesztik meg egy tüszőrepesztő injekcióval. Te kaptál ilyet? Mert hormonkezelésnél nem ártana. Mondjuk nem értem, miért vérvételre kell menned és nem ultrahangra. Ultrahangon jobban látszik, hogy megrepedtek-e a tüszők.
2011. jan. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Nem kaptam még tüszörepesztöt! Gondolom, hogy holnap kapok, ha kiderül, hogy nem repedt meg! Azt mondta a doki, hogy progeszteront néz a vérvételen! Azt miért nézi?
2011. jan. 20. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

A progeszteron szintjéből valóban meg lehet állapítani utólagosan, hogy volt-e ovuláció, de closty-kúránál általában ultrahangon követik végig a ciklust, nálam legalábbis így volt.

Nézd, ezt találtam neked: A progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. Amikor a tüszőből kiszabadul a petesejt, "sárgatestté" alakul, és progeszteront kezd termelni. 5 fölötti érték már jelez valamilyen ovulációt, de a legtöbb orvos 10 fölöttit vár el természetes ciklusban és 15 fölöttit stimuláltban. Egyesek szerint a tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.

2011. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ma reggel vettek vért, de én nem tudom az eredményt! Azt mondta a doki, hogy 7 nap múlva menjek ismét vérvételre és ott már a hcg-t vizsgálják! Ultrahangot sem csinált!
2011. jan. 21. 18:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nekem furcsa, nálam mindig volt uh, hogy megrepedtek-e biztosan a tüszők. Sok sikert nektek!
2011. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!