Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyászati laparoszkópiai...

Nőgyógyászati laparoszkópiai műtét?

Figyelt kérdés
Gyereket szeretnénk és minden rendben van velünk, de az orvosom tegnap azt mondta, hogy laparoszkópiát javasol, mert a bal petevezetőmben folyadék van.Alaposan rámijesztett, és most egy másik orvos véleményét is kikérem.Ha van itt valaki, aki átesett már ezen, kérlek írjatok minnél többen, de mindenről.Hoyg is zajlik?Mi ez az egész??Állítólag utána már csak a lombik marad....??
2011. jan. 21. 02:13
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
2011. jan. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Nekem volt laparoszkópiás műtétem. Lassan 4 éve, hogy nem jön a baba, emiatt kellett. Csináltak méhtükrözést, plusz megnézték, hogy átjárhatóak a petevezetők. Ha minden rendben van nálad, tehát átjárhatóak a petevezetők, nincs endometriózis (ha van esetleg, azt úgyis kiveszik a műtét alatt), akkor nem kell rögtön lombikra menni. Ha a férjednek/párodnak jó a spermaképe, akkor inszeminációt szoktak javasolni. Nálam találtak endometriózist (ez nem látszott ultrahangon), ami szintén okozhat meddőséget, bár nálunk nem valószínű, hogy ez volt a baj. A műtéttől ne félj, altatásban csinálják. Három pici lyukat csinálnak, egyet a köldökbe, kettőt a petefészkeknél. Az utána lévő nap kicsit szar, én hánytam és szédültem az altatástól, de ez sem mindenkinél van. Másnap már mentem haza. Kicsit nehézkes utána pár napig a mozgás, felülés, de kb. egy hét alatt - főleg miután kivették a varratokat - teljesen rendbe jössz. Kérdezz nyugodtan, ha érdekel még valami, szívesen segítek!
2011. jan. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Mi valamivel több, mint 2éve próbálkozunk.Minden kivizsgálásunk rendben volt, rendszeresen járok nőgyógyászhoz is!29 éves vagyok, de valamiért nem jön a baba.Túl vagyunk 2inszemen is, és most is van 22mm-es tüszőm, de folyadékot látott az orvosom az uh-n, és most nem próbálkozunk inszemmel,laparoszkópiát javasol, és egy másik orvost kell megkeresnem a SOTE II.-n.Nem értek semmit, vajon mitől alakulhatotzt ez ki?Volt augusztusban HSG-m, és ott is minden rendben volt.Totál tanácstalan vagyok, nagyon szeretnénk gyereket, de olvastam a neten (de lehet rosszul) hogy ilyenkor kiveszik a bal petevezetőmet, és ezért utána csak lombik marad, mint esély..A kérdésem az lenne, hogy mit is csinálnak, miután bevezetik a csövet?Hol,mikor,melyik kórházban csinálták neked?Megkérdezhetem, hogy mi volt a baj?Azóta mi történt veled?

2011. jan. 21. 13:06
 4/32 anonim ***** válasza:
A második válaszoló szinte szóról szóra uazt írta le, ahogy nálam is zajlott ez a beavatkozás, anyi különbséggel, h nekem két luk volt: egy a köldökömben, egy pedig a szeméremcsontnál, így semmi nem látszik belőle, ill h szerencsére nálam minden rendben volt. A lukak funkciója, h az egyiken keresztül gázt vezetnek a hasüregbe és megemelik a hasfalat, h körül tudjanak nézni, a többin a műszer megy be, illetve egy katéterszerű a hüvelyen át, a kontrasztanyag miatt. Nekem ezt egy kis vidéki kórházban csinálták, szuper orvosom volt. Egyszer voltam terhes azóta, de sajnos nem maradt a baba velünk. A petevezetős kérdésedre én sajnos nem tudok válaszolni, szerintem faggasd ki az orvosodat.
2011. jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Kedden megyek az orvoshoz, és a lényeg kiderül....de totál magam alatt vagyok..:(

2011. jan. 21. 17:53
 6/32 anonim ***** válasza:
Nekem is volt műtétem nemrég, a szobatársamnak is folyadék volt a petevezetékében (mindkettőben) és nem vették ki neki ne izgulj! Nekem is ott derült ki ,hogy miért nem jött a baba,és most már örülök,hogy átestem rajta,mert mindent rendbe hozott a doki, és így bármikor jöhet az utód! A beavatkozás nélkül,még most is,csak próbálkoznánk,és esélyünk sem lett volna előtte rá! Egyszóval az a pici kellemetlenség megért annyit!!!!!!!
2011. jan. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!Rendesen bevagyok parázva!

Mennyi ideig voltatok a kórházban?Hány nap?Hogy zajlott?Az az igazság, hogy augusztusban volt hsg-m, és ott minden rendben volt.Vajon mitől alakulhatott ez ki??Remélem kedden már oosabb leszek..:)

2011. jan. 22. 23:28
 8/32 anonim ***** válasza:
Én 4 napot voltam,és a szobatársam is! Azt hogy mitől volt neki sem tudták megmondani.Lehetett akár egy gyulladástól! Ne parázz,gondolj arra miért is teszed,és hogy megéri! Sajnos nem mindenkinek mennek a dolgok csettintésre,mi oda tartozunk! Fel a fejjel!
2011. jan. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ, és a bíztatást...Rámfér!Kedden megtudom nagyjából mi is a szitu, az orvosom egy főorvos kollégájához írányított!Remélem sok kérdésemre választ kapok a műtét előtt!!:)

Kitartást neked és mindenkinek aki, hasonlókkal küzd!

2011. jan. 23. 22:00
 10/32 anonim ***** válasza:
A második vagyok. Nálunk sajnos azóta sem jött a baba (4 éve próbálkozunk), már túl vagyunk két lombikon is. A második sikerült is, de sajnos elment a baba az 5. héten. A páromnak rossz lett a spermaképe, emiatt kellett a lombik, a laparon minden rendben volt annó. Pontosabban találtak endometriózist és cisztát, ezeket kivették. A petevezetők átjárhatók voltak. Ne aggódj, én nem hiszem, hogy ki kellene venni a folyadék miatt a petevezetődet, de a doki majd úgyis mindent elmond kedden. Én összesen 3 napot voltam kórházban. Előző nap be kellett feküdnöm, mert hashajtóztak, másnap reggel műtét. Még aznap hazamehettem volna saját felelősségre, de én inkább úgy voltam, bent maradok még egy éjszakát a biztonság kedvéért. Úgyhogy a harmadik nap reggelén mentem haza. A Péterfyben műtöttek.
2011. jan. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!