Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » EGY vetélés után ajánlott...

EGY vetélés után ajánlott duphastont vagy utrot kérni, vagy automatikusan adják, vagy esetles valakinek azt mondja az orvos, hogy nem kell szednie?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Missed ab után nem kaptam én semmit az ég világon! Amúgy mik ezek? Tudatlan vagyok.
2011. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi volt a vetélés oka és rendben vannak-e a hormonjaid. Vetélés után érdemes kivizsgálást kérni, legalább a 3. és 21. napi vérvételt. A duphastont és az utrot sárgatest elégtelenségre írják fel ami a progeszteron hormon hiánya "szebben" mondva. Ezt peteérés/tüszőrepedés után kell elkezdeni, hogy a megtermékenyült pete be tudjon ágyazódni rendesen, mivel ez a hormon készíti elő a méhnyálkahártyát. Akinél rendben van ez a hormon, annak nem írják fel, de ezt csak vérvételből, esetleg a reggeli hőből tudja megmondani az orvos.

[link]

2011. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy vetélés után nem adnak semmit,és nem is nagyon vizsgálgatnak.Azt mondják,ez bárkivel megeshet:(

Többedik után kezdenek vizsgálódni.

2011. jan. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapos és lelkiismeretes orvos vetélés után vizsgálat nélkül is ad sárgatesthormont!Biztos ami biztos,ártani nem árt!Ne hagyd magad!
2011. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én orvosom adott.Májusban volt egy spontán vetélésem októberben megfogant a most 6 hós csajom és ahogy mentem az első vizsgálatra kértem hogy adjon utrogestant vagy duphastont mert a fiam is avval maradt meg.
2011. jan. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!