Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 hónappal szülés után lehetsé...

2 hónappal szülés után lehetséges, hogy újra terhes vagyok?

Figyelt kérdés
Eddig négyszer voltam terhes, amiből sajnos csak két babám született meg. Mind a négy terhességem beágyazódását megéreztem. Fals megérzésem eddig még nem volt. 2 hónapja született a második gyermekem. A menstruációm február hónapban megjött. Az együttlétünk után ismételten azt éreztem, hogy megfogant egy baba. A ciklus.hu szerint 3 nappal az ovulációm előtt voltunk együtt - bár fogalmam sincs, hogy hány napra jönne meg újra, így csak a már terhességem előtt rögzített adatokból számolt a rendszer - ami veszélyes időszaknak számít. A kérdésem igazából arra irányulna, hogy szülés után ilyen rövid idő elteltével képes a női szervezet ismételten megtermékenyülni? Nem veszélyes ez a mamára és a születendő babára? Vagy csak az érzékeim csalnak? Azóta a tejem is elapadóban van. Ennek van köze valamihez? Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 25. 15:52
1 2
 1/16 Tinker Bell ***** válasza:

Nem igazán értem a helyzeted! Két hónapja szültél és februárban megjött a vérzésed? De hogyan, ha még csak január 25 van? Mellette hogyan tudtatok együtt lenni a szülés után nemsokkal?


Hamar teherbe lehet esni szülés után, de szerintem a két hónapon belüli megfoganás egy kicsit korai. A fentiekről nem is beszélve.

2011. jan. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, képes.

Lehet, hogy közvetlenül nem veszélyes, de jónak semmiképpen nem mondható az ilyen gyors újbóli várandósság. Az egy éven belüli újbóli teherbeesést túl korainak tartják. Én 10 hónapra az első szülés után lettem terhes újra,ennek nem éreztem hátrányát, de a 2 hónap nagyon kevés.

Lehet a tej apadása összefüggésben a teherbeeséssel. Most mást nem tehetsz mint vársz amíg tesztelhetsz...

2011. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Jogos a kérdés. Januárt akartam írni. Bocsánat.
2011. jan. 25. 16:02
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes, ha már volt mensid, van akinek még ez előtt van peteérése. Sok mama van akinek a gyereke között 10 hó korkülömbség vagy 1 év van. Tulajdonképpen ha a baba meg akar maradni, akkor megmarad, nem lesz gond. A peteérésed után 12 nappal már tesztelhetsz, függetlenül a mensitől hisz nem tudod mikorra várod. Ha negatív, akkor vársz még egy hetet, addigra bizti kimutatja. Gondolom szeretnéd ezt a babát, nem lenne nagy korkülönbség.
2011. jan. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehetsz attol meg, foleg ha mensid is megjott. Testverem es koztem is 10 honap es valami a kulombseg.
2011. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
barátnőm a 6 hetes konrollra mikor ment,már terhes volt ismét
2011. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mindig 3 gyermeket akartam/unk. Csak kicsit korainak tartanám. Bár mindent meg lehet oldani. Miután szültem a doki írt fel szoptatás alatt is szedhető antibébi tablettát. Én nagy nyugalomban szedtem, de a dokim felvilágosított, hogy rendes menszesz megjövetele után már nem olyan hatásos, mint a szoptatás nélküli antibébi tabletta. Viszont, mivel szoptattam, így más lehetőség nem maradt. Igaz, lehetett volna még óvszer. Ez adott pillanatban kimaradt az együttlétből. Hát két hét múlva jön a teszt. Azért jó lenne még várni a 3. babával.
2011. jan. 25. 16:09
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha eddig mindig megérezted sanszos, de reménykedjünk, hogy kivételesen nem jól érezted. Megtartod ha minden rendben? Majd megírod mi lett???
2011. jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 eszo ***** válasza:

hát nem semmi..Te vmi szupertermékeny lehetsz, ha ez így bekövetkezik:-)

mikor volt januárban egyébként a menzid?

drukkolok, hogy úgy legyen,ahogy szeretnétek!


majd írd meg az eredményt is!

2011. jan. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért ha nem is 100%os, de valami védettséget biztos, hogy nyújt a tabletta!


De elméletben lehet, hogy ennyire hamar újra terhes lesz valaki.


Drukk neked, hogy ne siessen ennyire hármaska :)

2011. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!