Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas TSH, prolaktin mennyire...

Magas TSH, prolaktin mennyire befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés

A TSH szintem kicsivel a felső határ fölött van + kicsit magasabb a prolaktin szintem is. Tegnap voltam a SOTE-n endokrinológusnál, aki nem írt fel semmit, pedig mondtam, hogy babaprojekten vagyunk és eddig még semmi. Elküldött izotópos pajzsmirigy vizsgálatra, vérvétel + MR vizsgálat áprilisban.

Nem írt fel gyógyszert, mert szerinte, mivel az értékek éppen hogy a felsőhatárt súrolják nyugodtan próbálkozhatunk.

4 éve egy másik neves endokrinológus bronhicriptet írt fel, de mivel akkoriban nem volt aktuális, nem kezdtem el szedni.

Egy esetleges vetélés kockázatát azonban inkább elkerülném.

Menjek el egy másik endokrinológushoz is vagy bízzak a mostaniban?


2009. febr. 5. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem is magasabb kicsit a TSH szintem és kaptam rá gyógyszert pontosan azért,mert babát szertnék és nem akar jönni!

Neked mennyi pontosan?

2009. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy a nőgyógyászod látta-e az eredményt. Sztem neki kéne elvinned és megmutatni, mert a magas/abb értékek természetesen befolyásolják a teherbeesést. Ő majd megmondja, hogy mi legyen a további lépés. ;)
2009. febr. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, sorstársak vagyunk. Nem fogok sok jót mondani, ilyen értékekkel nem fogsz terhes maradni. Én sem, amúgy :-( vedd be a gyógyszereket, amiket kiírnak, és remééljük a legjobbakat. Nekem a prolaktinom magas volt már 6. napon, holnap lesz a 21., akkor veszik le az egy óra alatt 3x vért. annak alapján írják ki a kezelést. Viszont elkeserítettek, a pajzsmirigyemben UH-val látták a csomókat, és prezumtív diagnózis az autoimmun pajzsmirigy-gyulladás, magyarul Hashimoto-szindróma, illetve a PCOS, illetve a a holnapi véremben 100 fölött lesz a prolaktin, akkor kemény hipofízis-vizsgálat (adenóma-gyanú áll fenn) + utána VÉGRE kezelés a mért szint(ek) függvényében. Na meg progeszteron, ösztrogén, TSH, szabad tiroxin, ATP-antitestek... marad vér az ereimben egyáltalán?!
2009. febr. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A nőgyógyászom látta, azt mondta, hogy ő az endokrinológusra bízná. Bár a prolaktinnal kapcsolatban megjegyezte, hogy ha magasabb, valószínűleg nincs peteérésem sem. Azt viszont nem ajánlotta fel, hogy megnézi van-e? (Pedig nagyon jónak tartják a szakmában!)

4 éve vettek vért mensi előtt és után is, hogy megnézzék hogyan alakul a peteérés.(előző endokrinológus)

Úgy emlékszem, hogy a TSH 4,75 volt. Most nincs itt a papírom.

Akkor most kinek mi lenne a feladata?

2009. febr. 5. 13:35
 5/20 anonim ***** válasza:
Ugyancsak utolsó: engem nődoki EGYBŐL endokrinológushoz küldött. Kár még egyet oda is fizetni...
2009. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem a magánrendelésükön voltam, így nem fizettem... Még tavaly decemberben kértem 2 endokrinológushoz is időpontot, mivel tudtam, hogy hónapokat kell várni. A másikhoz csak márciusra kaptam.

Azért remélem nem olyan nagy a probléma! Az endokrinológus azt mondta, hogy nincsenek tipikus tüneteim.

2009. febr. 5. 13:44
 7/20 anonim ***** válasza:

Szia.első vagyok.Nekem 4,745 a TSH szintem és erre kaptam gyógyszert,napi fél szem LThiroxin-t.Engem is a nőgyógyász küldött endokrinológushoz.Most folyik a ciklus monitorozás.

Nem akarsz másik orvoshoz menni?

Állítólag nagyon is befolyásolja ez az eltérés a teherbeesést.

2009. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja, és az izotópos vizsgálaton azt mondta a hölgy, hogy ez egy szép pajzsmirigy kép, de az orvosom véleménye lesz a mérvadó.
2009. febr. 5. 13:48
 9/20 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló...melyikre gondoltál, hogy válthatnék?

Nőgyógyász vagy menjek el egy másik endokrinológushoz is?

2009. febr. 5. 13:51
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi több éves próbálkozás, kivizsgálások stb. után a Kaáliban kötöttünk ki. Kiderült, hogy magas a prolaktin szintem. A doki azt mondta, nem is lehet így peteérésem, de ha mégis, akkor a pete "hibás" és ha meg is termékenyül el fogok vetélni. (már volt egy vetélésem de azt nem tudjuk miért)

Írt fel Bromocriptint, de nem akartam beszedni, mert ekkor már 1 hete késett a mensim.

Elmentem a saját nőgyógyászomhoz, de még nem volt 100%-ig biztos a terhességben, így azt mondta, addig amíg biztosan ki nem derül, ne kezdjem el szedni...

Holnap kezdem a 30. hetemet, és eddig minden rendben a babával és velem is. (kopp-kopp)

(Amúgy utánaolvastam és elvileg nem okoz gondot ha valaki szedi és közben összejön a bébi.)

Vannak még csodák :)

Konkrét választ sajnos nem tudok adnia kérdésedre, nektek kell eldönteni belevágtok e a babprojektbe.

Én a helyedben azért lehet megkérdeznék egy másik dokit is, és ha szerinte sincs szükség gyógyszerre, akkor hajrá!:)

Sok sikert és mielőbbi gyermekáldást!

2009. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!