Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 felett volt a cukorterhelés...

10 felett volt a cukorterhelésem, befolyásolja, hogy előző nap este mit ettem? Miért lett ilyen magas, mikor egy hónappal előtte 7,6 volt, és ha napközben megmértük, teljesen normális? Kell majd inzulin, vagy az orvos elküld diabetológushoz?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az éhgyomri vércukor értéket befolyásolja, hogy előző este mit ettél. Valószínű elküldenek a cukorgondozóban (engem a 7,1 terheléses eredményemmel is elküldtek) és az a mérvadó amit ők mondanak.
2009. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia, nem befolyásolja hogy mit ettél,

ahogy nő a baba egyre több inzulinra lenne szükség és a szervezetet vagy nem tud már többet termelni vagy nem tud hasznosulni,

dietetikushoz biztos elküld, inzulint nem tudom mikortól adnak

2009. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Egészséges embernél étkezés után két órával a vércukorszintnek 7.8 mmol/l alatti értékűnek kell lennie. Erre épül a terheléses vércukor vizsgálat: extrém terhelés mellett is értéken belül maradsz, ha a szervezeted jól tolerálja a cukrot. Ezért nem befolyásolja, h' előző este mit ettél. Először mindenképpen alacsony szénhidrát bevitelű diétával fogják kezdeni, aztán ha az sem javítja az értéket, akkor lehet, h' inzulin lesz. De tudtommal az csak tartósan 11 feletti értéknék kerül szóba. Mindenképpen menj diabetológushoz.
2009. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy befolyásolja az eredményt, hogy mit és mikor ettél előző nap este. Nekem a védőnőm azt mondta terheléses vér cukor mérés előtt előző este 6 óra után már ne egyek semmit.

23 hetes

2009. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na de jó lenne, ha amiatt lenne csak, mert előző este fagyit ettem...
2009. márc. 16. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Befolyásolja, de nem mindenkinél és főleg nem ennyire. Ilyen eredmény biztosan szakembert igényel. Én úgy gondolom csináltatnak még egy terheléses vizsgálatot, ha az is ilyen, akkor diéta és ha nem használ, akkor inzulin.

Pont azért mérik, mert a terhesség alatt kialakulhat a magas vércukorérték. És a napközbeni nem ugyanaz, mint amikor cukorral terhelnek.

Nekem evés után közvetlenül és a cukorterheléses is 4,7 volt, éhgyomorra 3,8-4,1, pedig előző este is ettem.

2009. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én inzulinos cukros vagyok és igenis befolyásolja a cukoreredményt még az előtte 2 nappal evett étel is.Ha befagyiztál,attól lehet magasabb az értéked!Ha nem akarod szúrni magad,akkor jótanácsként irom nked,hogy egyél napjában többször keveset,lehetőleg mindig ua.időben.Kicsit csökkenteni kell a bevitt szénhidrát mennyiséget,helyette egyél savanyúkáposztát,az leviszi a cukrot,sok zöltséget és gyümölcsöt.1 hét után mérettesd meg a cukrod,de előtte ne egyél édességet egyáltalán!Ird meg az eredményt!Kitartást és jó egészséget!Irhatsz priviben,ha többet szeretnél tudni vagy érdekel még valami!Van tapasztalatom!
2009. márc. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!