Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a hőmérőzést? Milyen hőmérővel kell csinálni? A menstruáció napján is kell használni?

Figyelt kérdés
A párommal most döntöttük el,hogy jöhet egy baby.Szóval elég kezdő vagyok, és nagyon izgatott.Várom a válaszokat.
2009. febr. 5. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A hőmérsékletet reggel rögtön felkelés után kell mérni mielőtt még csinálnál valamit, vagy kiszálnál az ágyból, lehetőleg mindíg ugyanabban az időben. Hétvégén azért engedek egy kis csúszást magamnak. Nyelv alatt kell mérni. Nekem digitális hőmérőm van ennek ellenére nem a csipogásig mérem hanem 5 percig, mert a csipogás után is mehet feljebb. A menstruáció első napjától kell mérni, tehát mostantól minden nap amíg nem jön össze a baba. Az eredményt grafikonon kell ábrázolni ehhez vannak progik az inerneten pl:ciklus.hu vagy a babáttervezők otthona oldalról is le lehet tölteni. A peteérés előtt alacsonyabb lesz a hőd, a peteérés előtt leesik utána emelkedni kezd és úgy kell maradnia mensiig.
2009. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csak most kezditek, ne stresszeld magad hőmérőzéssel. Ha majd 4-5 hónap múlva nem jön össze, akkor kezdd. Figyeld a naptárt és a hüvelyváladékot, és szeressétek egymást amikor jólesik! Mihamarabbi babásodást kívánok!
2009. febr. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem azt tanácsolták, hogy higanyos hőmérővel mérjek és végbélben a legpontosabb. Az a lényeg, hogy belső hőmérsékletet kell mérni. Szokták ajánlani a hüvelyben mérést vagy szájban nyelv alatt. A hőmérőt még este rázd le és készitsd az ágyad mellék, hogy amikor reggel felébredsz már mérni is tudj.

Mérd egy két hónapig a hőmérsékletedet igy megismered a saját tested. De igaza van a második hozzászolónak, hogy ezzel ne stresszeld magad. Akkor legyetek együtt amikor kivánjátok, ne akkor amikor épp leesik a hőmérsékleted.

A peteérés ugyanis az utolsó legalacsonyabb hőmérsékletű napon szokott bekövetkezni. Az a baj a hőmérőzéssel, hogy utolag derül csak ki, hogy mikor volt a peteérés.

2009. febr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az igaz, hogy nem szabad stresszelni magad miatta, de azért hasznos. Egyrészt a második, harmadik hónapban már látod hogy mikor szokott csökkeni és emelkedni a hőd és előtte pár nappal és utána pár napig sűríteni tudjátok az együttlétet. Nem is beszélve, hogy azon hogy fogod stresszelni magad hogy volt-e peteérésed, mert pl:neked nem volt vagy nem sok nyákod volt és a fórumban olvastad hogy az jelzi a peteérést. Így meggyőződhetsz már most hogy van peteérésed, ha nincs akkor orvoshoz tudsz fordulni és nem megy el pár hónapod. Egyébként amikor én 1 hónap próbálkozás után kevés mensi miatt (a fórumban történő olvasgatás után azt hittem baba) a doki azzal kezdte, hogy 3 hónapig mérjem a hőmet és vigyem vissza.
2009. febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat.
2009. febr. 6. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!