Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem lehet saját gyerekem...

Ha nem lehet saját gyerekem akkor mit tegyek? Örökbefogadás?

Figyelt kérdés
10 éve vágyok gyermekre, volt 2 méhenkívülim, majd 4 sikertelen lombikom, és már szeretnék elindítani egy örökbe fogadást is! De a párom nem akar örökbe fogadott babát. De nekem már csak 2 lombik lehetőségem van, mi van ha nem sikerül? Mit tegyek? Több mint 10 éve vagyunk együtt, nagyon szeretem, de én nem tudok gyerek nélkül élni!
2011. jan. 27. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia, remélem úgy jártok, mint a barátaink! :) Elindították az örökbefogadást, aztán az egyik lombikjuk ez alatt sikerült! :) Végül az örökbefogadott gyermekről sem mondtak le, így már kettő van nekik! :)
2011. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem sikerül a baba és nem tudod elképzelni az életed gyerek nélkül,akkor tényleg fogadjatok örökbe! Meg lehet érteni a férjedet,biztos nehéz neki elfogadni ezt a helyzetet,meg kell barátkoznia a gondolattal,és ha ez sikerül neki akkor bele fog egyezni! Az örökbefogadás évekig is eltarthat!
2011. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Így van, évekig tart(hat). Barátainknak egy év két hónap volt, és picikét kaptak.
2011. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, előtte miért nem próbálod meg a maradk lombik lehetőséget? Ez nem fér a fejembe...
2011. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De nem tudom nélküle elindítani az örökbe fogadást:(((

Ő viszont nem hajlandó ebben az irányban lépéseket tenni,hiába mondom hogy évekig tart.Nem látok kiutat ebből a helyzetből.Azt mondta ha valahogy a sors elénk tenne egy gyereket,akkor oké,felnevelné,de tenni nem tesz érte.

2011. jan. 27. 21:49
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó:mindenképpen megcsináljuk ezt a 2 lombikot még,de mivel egy örökbe fog. évekbe telik,ezért szerettem volna már elindítani.Én 34 a párom 39 lesz.
2011. jan. 27. 21:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnélek elkeseríteni, kívánom, hogy legyen saját gyerkőcötök, DE! Mi van akkor, ha valamiért mégse jön össze netán? A párodnak soha nem fog kelleni gyerek? Kérdezz már rá nála... Azért nem szabad ennyire szűk látókörűnek lenni, az egy dolog, hogy elindítanád az örökbefogadást, de ez nem egy egyszerű, hanem eléggé bonyolult és hosszadalmas procedúra, de gondolom ezt te is tudod... Szóval az, ha most elindítanád és idővel kapnátok örökbe egy picit, az pontosan azt jelentené, hogy a sors elétek rakott egyet! =)
2011. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Ha ő nem akar örökbefogadott gyereket, akkor ezt meg kell beszélni. Nem tudod kényszeriteni rá. Akkor döntési helyzet elé kerülsz, neked mi a fontosabb az életedben: a férjed, vagy hogy gyereked lehessen... Sajnálom.
2011. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én gyermekekkel foglalkozok,és volt már rá példa nem is egyszer,hogy pici babám volt(7 hetes) aki napokig itt aludt nálunk,éjjel nappal velem volt,és Őt is nagyon megszerette.Sokat babusgatta,játszott vele...Azt mondta őt simán örökbe fogadná!De az hogy tanfolyam,környezet tanulmány,....szóval ezeket nem hajlandó megtenni.Tudom hogy ha most valaki azt mondaná nekem hogy örökbe adná a babáját neveljük fel akkor megtenné.
2011. jan. 27. 22:08
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvastass el vele csak egy történetet innen:)

[link]

2011. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!