Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS vagyok és nem használt a...

PCOS vagyok és nem használt a clostil, úgyhogy most 4 napig kell saját magamat szurkálni gonal-f (300) injekcióval. Milyen eredménnyel használtátok? Ha ez sem használ mi a következő lépés?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, mert akár hányszor elmegyek az orvosomhoz, mindig azt mondja, hogy még mnidig nem múlt el a PCO. És ha egyszer elmúlik, vissza fog jönni?
2009. febr. 7. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

PCO-s vagyok en is !


Bocsi h ezt mondom de az orvosod nem is tudja mi az PCO , ha tudna nem akarna ilyen szerekkel stimulalni :((( Nagyon sok dokiban csalodtam en is hidd el.

Felre akartak engem is kezelni a clostyval .... :( PCOs nem mulik el ... de lehet kezelni. A gyogyszer metformin... inzulinrezisztencia. Nem a petefeszkeiddel van baj hanem az egesz hormonokkal - Petefeszek ciszta csak !! masodlagos tunet ... es nem azt kell kezelni ...nem nogyogyasz kell ide hanem endokrinologus.


Tudom sok igy most ez egyszerre DE !


Gyere a forumra >>>> [link] !!!! Nagyon sok valaszt es segitseget kaphatsz . Nagyon sokan innen segitettek egymasnak es teherbeestek. :)



UDV >>>> Amy

2009. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szakemberek fogják a fejüket azok miatt az orvosok miatt akik a PCO-ra closty-t adnak. A lehető legrosszabb megoldás, hiszen ahogy az előző válaszoló is leírta a ciszta csak másodlagos tünet. Ugyebár ha még peteérés serkentőt ad, de a megérett pete nem tud kifejlődni vagy ovulálni csak egyre több ciszta lesz a petefészekben. Márpedig a PCO-s nőknél az a baj, hogy a magas inzulin miatt nem jó a sejtanyagcsere, ezáltal nincs ovuláció sem.
2009. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

egyetertek az elso valaszadóval! met-keszitmeny kell a pcos-ra (merkformin, metformin, stb).. ugyanis a policisztás ovárium szindrómánál a peteérés hiánya csak TÜNET! az okokat kell megszuntetni, a tesztoszteron tultengest, a sargatest hormonok problemajat, az lh-fs hormonok problémáját, és HA fennáll, az inzulinrezisztenciát! a closty majd a sokadik lepes lesz, ha azutan se lesz peteérésed, vagy tobbet akarsz!

esetleg meg fel fogja ajanlani a doki, hogy "kifujja" a petefeszkedbol a cisztakat, és ugy ad clostit, de az is csak tunetmentesit - bar eselyt ad a babara. de ez..


amugy a pco tokeletesen soha nem fog elmulni, de normalizalodni fog! (pl nekem 2x annyi a tesztoszteronom, mint kene, de pco-san 23x annyi volt, meg az lh-fs hormonjaim aranya felcserelodott, most tokeletes, sargatest hormonbol volt egy kicsit sok, de az jol is jott, a hianyuk nagyobb baj lett volna.. a terhesseg meg allitolag jot is tesz a pconak.. szóval en ugy gondolom "meggyogyultam", bar a "nyomai" maradtak. es nem, eddig nem "jott vissza")


szerintem menj el masik orvoshoz.. en annak idejen az osszes korhazban voltam szinte (endokrinologia), és szamtalan nogyogyasznal.. vesszofutas volt, de megerte.. ma mar allitolag felvilagosultabbak az orvosok, (nekem 3 eve derult ki, akkor még nem akartam babat, mert elotte le akartam fogyni, volt olyan pofatlan orvos, aki fogamzasgatloval akart tunetmentesiteni) (baratnom el is fogadta, trombozist kapott a fog.gatlotol :S).. azota nagyon kinyilik a bicska a zsebemben az orvosoktól!!

2009. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!