Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy értessem meg azzal,...

Hogy értessem meg azzal, akinek lánya úgy fogant, h mindketten részegek voltak, h aki tudatosan gyereket tervez, az nem poénból nem iszik alkoholt? Férjem teljesen egyetért velem. Nagyon idegesítő, hogy a folyton kritizál, amiért nem iszunk alkoholt.

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell vele foglalkozni! A ti dolgotok! De egyébként ritkán minimális mértékben fogyasztott alkoholtól (mondjuk vörösbor) semmi baja nem lesz a babának! Sőt szokták is ajánlani a dokik!

Attól meg,hogy a részegen hozták össze a babát, végképp nem lesz baja. Ha így lenne, akkor elég sok beteg baba lenne!:)

2011. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Kritizál amiért nem isztok alkoholt??? Oo Az szép! Erre nem is tudok mit mondani, én sokkal inkább kritizálandónak érzem azt, aki iszik.
2011. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy nem fogod tudni megértetni...

Főleg, ha titeket is arra buzdít, hogy igyatok.

2011. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A ti dolgotok, isztok-e vagy sem, de bevallom, ilyet most hallok először. (Hogy valaki egy korty alkoholt sem iszik, ha gyereket tervez.)

Ne igyatok, és kész. De nem kell elítélni azt, aki csak a teherbeesés után dönt úgy, hogy nem iszik többet.

2011. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy ti isztok-e alkoholt, a ti döntésetek. Az, hogy más hogyan gondolkozik, miről mond le a babatervezéskor, az mindenkinek a magánügye. Én nem iszom soha, de úgy gondolom, ha valaki a "babaprojekt" alatt meg-megiszik 1-1 pohár bort, pezsgőt vagy bármit, nem tesz kárt a babájában. az anya és a baba közt amúgy csak a 12. hét körül lesz közvetlen kapcsolat... Szóval ne avatkozz mások ügyeibe, akkor ők se fognak a tiédbe... ha mégis, hagyd rájuk.
2011. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Az én babám 2 hetes volt (azaz 4 hetes terhes voltam), mikor eléggé pezsgőztem szilveszterkor, nem tudtam hogy terhes vagyok, és mégse lett semmi baja.

Sőt.. később megittam 1,5 dl vörösbort egy esküvőn nagyobb hassal, és semmi baja nem lett a babámnak.

Egy egészséges terhességnél nem ezen múlik.

2011. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%

Miért foglalkozol ilyesmivel? Se én se a férjem nem iszunk alkoholt, csak alkalmakkor (karácsony, szülinap, szilveszter), minket is sok kritika ért, de mivel mindig elengedtük a fülünk mellett, így idővel elmaradtak a beszólogatások.


Amúgy szerintem az emberek többségének teljesen egyértelmű, hogy aki babát tervez, az nem iszik alkoholt.

2011. febr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1,5 hete volt lombikbébi beültetésem! A dokim kifejezetten javasolta, hogy minden nap igyak meg 1-1,5 deci vörösbort! Az más kérdés, hogy ennek a tanácsnak ritkán teszek eleget, mert egyáltalán nem kívánom az alkoholt! De szerintem sem árt a picinek, ha a fogantatás pillanatában kicsit elhajoltok.
2011. febr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!