Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha minden teljesen normális...

Ha minden teljesen normális nálunk, mindketten egészségesek vagyunk, kb. mennyi idővel az első próbálkozás után jöhet össze a baba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem lehet előre megmondani, de minden emberi számítás szerint kb. mennyi idő? Átlagosan...
2011. jún. 4. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyén és szervezet függő.

Én augusztustól szedtem terhes vitamint, hogy a szervezetemet felkészítsem, szeptemberben kezdtünk el próbálkozni és októberben pozitív volt a teszt és az uh is.

Nekünk nagyon gyorsan összejött. Én annak tudom be, hogy a terhes vitamin sokat számított ebben.

2011. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi mindketten egészségesek voltunk, első hónapban összejött. Így: peteérés előtt 4 nappal kezdünk próbálkozni, szigorúan 2naponta, hogy termelődjön elég anyag. Aztán peteérés után még a biztonság kedvéért, a Jónás-naptár szerinti utolsó időpontig. Mint kiderült, ez volt a szerencsénk, mert akkor jött össze, minden UH ezt bizonyítja, a méret szerint, pont 4 napot késett a peteérésem. Szóval 2 naponta a legjobb, peteérés körül pár alkalommal...Sok szerencsét kívánok!!!
2011. jún. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Soha nem szedtem terhesvitamint,és nem is igazodtam a naptárhoz. Amikor nem védekeztünk,1-2 hónap után terhes lettem,mindhárom alkalommal.
2011. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz megmondani, de a nagy százaléknak az első félévben sikerülni szokott.

A többieknek az első egy évben.

A fennmaradó kis százaléknak sajnos akkor sem...

A magzatvédő vitamint tényleg jó, ha elkezded szedni (lehet hosszabb távon is szedni).

Sok sikert kívánok a minél hamarabbi babásodáshoz!

2011. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az orvosok szerint ha egy év után nem jön össze a gyerek, akkor érdemes "gyanakodni", hogy gond van.


Különben pl. rokonaimnak az első babájuk több mint fél év próbálkozás után jött össze, a második pedig azonnal. Szóval biztos van átlag, de a szórás nagy.

2011. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt nem írtam, hogy én tutira nem fogok számolgatni, meg hőmérőzni, meg semmi ilyesmit. Nekem az teljesen megölné a romantikát... Én úgy gondoltam, hogy majd amikor "jólesik" és csak összejön..
2011. jún. 4. 20:54
 7/13 anonim ***** válasza:
kapcsolatfüggő is. számít az is, hogy mennyi ideje éltek együtt, mennyire vagytok összeszokva a pároddal.ha minden stimmel bízhattok benne, hogy fél éven belül sikerülni fog.
2011. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja azt sem írtam, hogy vitamint szedek már két hónapja, és még nem próbálkozunk, majd csak jövő hónaptól..
2011. jún. 4. 20:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényleg ne hőmérőzzél meg ilyenek, ha nincs semmi baj (és miért lenne), akkor felesleges. Mi se csináltunk semmi ilyet. Van egy gyerekem, és most várjuk a másodikat, mindkettő elsőre összejött. (Terhesvitamint, folsavat ilyeneket sem szedtem.)
2011. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A környezetemben azt látom,hogy átlag fél-egy év.Nekem fél év után sikerült,előtte két évvel kezdtem szedni a vitamint.A hőmérőt és egyebeket tényleg felejtsd el,az csak hátráltatja az embert,és teljesen becsavarodik.
2011. jún. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!