Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk. Nem vagyok...

Babát szeretnénk. Nem vagyok tisztában azzal hogy mikor van peteérésem? Próbálkoztunk már nem egyszer de nem jön össze a baba.22L (mellesleg férjnél vagyok és mindketten nagyon szeretnénk)

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
A ciklusod közepén, vagyis, ha 28 napos, akkor a 14. napon, ha 26 napos, akkor a 13. napon van a legnagyobb esélye a teherbeesésednek, csak ne görcsölj rá. Amúgy onnantól +-5 napig még bőven teherbe eshez. 29N
2011. máj. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%

Peteérés a menstruációs ciklus felénél van. Sajnos előre nem jósolható meg pontosan, csak utólag lehet visszaszámolni, mikor volt. Azonban ha rendszeres a ciklusod, mindig napra pontosan jön meg a menstruációd, akkor nagy valószínűséggel ki tudod számolni, mikor lesz. Tehát ha mondjuk 28 napos a ciklus, akkor a 14. napon a legvalószínűbb. A biztos, hogy a menstruáció első napjától visszafelé a 14. napon volt.

2-3 nap csúszás benne van a pakliban, így mondjuk, hogy rendszeres ciklus mellett a 12-16. nap a legvalószínűbb.

Ehhez még hozzá kell adni, hogy a petesejt 3 napig életképes, tehát plusz 3 nap a végén, és a hímivarsejt 2 napig életképes, szóval még előtte is plusz két nap. Ez így összesen a 10-19. nap. Egyébként a hőmérős módszert is szokták használni, hogy megállapítsák az ovuláció időpontját, mivel aznap fél fokkal emelkedik a testhőmérséklet. De ezt hónapokon át ellenőrizni kell, naponta mérni a testhőmérsékletet.

Szerintem a legegyszerűbb, ha nem akartok görcsösen babát, hanem felszabadultan szeretkeztek például minden nap. :)

20/L

2011. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kétnaponta tuti szeretkezünk, de sajnos számolni nem tudok.

Régebben fogamzásgátlót szedtem és mikor abbahagytam felborult a hormonháztartásom.(5 éve nem szedem már) Van mikor rendszeresen megjön ha havi vérzésem, de előfordult már hogy késik 1-1,5 hónapot. :( Ilyenkor reménykedünk,hogy összejött de nem...sok csalódás.

Orvosnál voltam és a nagytudású "doktorok" azt mondták írnak fel fogamzásgátlót, majd az helyreállítja a vérzésem...hát köszönöm de attól nem lesz baba. Köszönöm a válaszokat meg a plussz:)

2011. máj. 7. 23:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad h mióta próbálkoztok, de ha rágörcsölsz akkor nehezebben jön össze. Foglalkozz mással, és szeretkezz sokat. Mittomé kezdd el olvasni a háború és békét, mire végzel vele, tuti terhes leszel :D
2011. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
52%

Ha ennyire összevissza a ciklusod, akkor nincs más megoldás, csak a sok próbálkozás. A fogamzásgátló pont hogy leállítja a ciklust, csak arra jó ebből a szempontból, hogy a megvonásos vérzés mindig ugyanakkor jelentkezik.

De semmiképp ne görcsösen próbálkozzatok. Ha 5-6 éve próbálkoztok, akkor megértem az aggódást. De nem hiszem, hogy ennyiről lenne szó. Akkor pedig nem maradtatok le semmiről. A szüleim másfél évig próbálkoztak, teherbe esett anyukám, de elvetélt, majd utána újabb másfél évbe telt, mire én megfogantam. Az 1-2 évnyi próbálkozás teljesen normális, hiszen a peteérésen kívül rengeteg tényező befolyásolja, hogy megmarad e a baba.

Úgyhogy az egyetlen lehetőség, hogy nem veszitek a teszteket, és csak a babán jár az eszetek, hanem élvezitek a szeretkezést, és örültök neki, ha összejön.

Sok sikert! :)

2011. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 10 hónapja próbáljuk összehozni a csöppséget:) A könyves megoldás tetszik,kipróbálom. Meg munkahelyen egyik ismerősömtől halottam hogy van egy PG30 nevű eszköz ami a hüvelyváladékból állapítja meg hogy épp van e peteérésem aznap. Nekik így jött össze a baba. Valakinek valamilyen tapasztalat vagy hallott e már róla?:)
2011. máj. 8. 01:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szedhetek tabit és egyéb hormonális dolgot, ezért marad a természetes fogamzás gátlás. A módszerem többlépcsős és bevált (nálam). A lényeg az, hogy elolvastam minden nőgyógyászati irodalmat ,ami azt taglalja, hogy mit kell tenni a teherbe eséshez és pedig pont az ellenkezőjét csinálom. A lényege, hogy következtetek az ovuláció idejére és abba az 1 hétben vagy nincs szex, vagy csak gumival. Ami téged érdekelhet, hogy a ciklusonként rendszeres szexuális élettel 37-25% az esély a babára, ovuláció idején. Tehát neked azt az időpontot kell meghatároznod és akkor csinálni.


Módszerek:

Ébredési hőmérséklet mérése: A tüszőrepedés után létrejövő sárgatest progeszteron nevű hormont termel, mely hatással van az idegrendszerünk hőszabályozó központjára, így a testünk alaphőmérsékletét néhány tized fokkal megemeli. Az ébredéskor mért hőmérsékletet feljegyezve és akár egy koordinációs rendszerben ábrázolva egyértelműen meghatározható a tüszőrepedés napja. Nagyon fontos, hogy minden mérést ugyanazzal a hőmérővel végezzünk, és mindig ugyanott (száj, hónalj, végbél). A hőmérőt inkább még előző este rázzuk le, mert reggel az első mozdulatunk a hőmérőzés kell legyen, ha pontosan akarjuk végezni a mérést. A mért eredményt jegyezzük fel tizedes pontossággal. A mérés eredményét befolyásolhatja, ha keveset aludtunk (6 óránál kevesebbet), gyógyszerszedés, alkoholfogyasztás és betegség is. Ezeket érdemes szintén jelölni az eredmény mellett.


Abban az esetben, ha a terhesség létrejött, az ébredési hőmérséklet fennmarad. Amennyiben nem, akkor két héttel később ismét lecsökken, és a menstruáció akár még aznap jelentkezik.


Méhnyaknyák vizsgálat (Billings módszer): A méhnyak nyákja az ovuláció idején megváltozik, mennyisége megnő, átlátszóbbá és síkosabbá válik. Ezt a nyákot a mutató és a hüvelykujjunk között széthúzva nyúlós szál keletkezik, ez a nyújthatóság jelensége. A terméketlen napokon ez a nyák sűrűbb, színe opálos vagy sárga. A váladék jellegét azonban számos dolog befolyásolhatja: hüvelyi fertőzés, bizonyos gyógyszerek, sőt akár maga a szexuális izgalom is.


Ovulációs teszt: ezzel a gyógyszertárban beszerezhető minimikroszkóppal nyálból vagy hüvelyváladékból határolhatjuk be a termékeny időszakot. Egy kis mennyiségű anyagot rá kell kenni a kis műszer üvegére, és hagyni megszáradni. A megszáradt képletet erős megvilágításba helyezve a nagyítón keresztül kell megvizsgálni. Ha páfrányhoz hasonló mintát látunk, azonnal cselekedjünk!!!


Gyógyszertárban olyan ovulációs tesztcsomagot is vásárolhatunk, ami a terhességi tesztekhez hasonlóan vizeletből képes kimutatni a hormonszint alapján az alkalmas napokat.


Fontos! Ovuláció előtt 2-3 nappal a szervezeted megváltozik és sperma barát lesz! Tehát ha előtte csináljátok, akkor a spermiumok eléldegélnek odabenn max. 3 napig (extrém esetben 8 napig), és így is létrejöhet a terhesség. Ilyenkor viszont nagy az esély a kislányra, mert az Y kromoszómákat hordozó spermiumok annyira nem életképesek mint az x-es társaik.


Ha van még kérdés, akkor szólj!

2011. máj. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves utolsó:) Nincs több kérdésem mindenre válasz kaptam:) A kislány nagyon jó lenne az közelebb áll a szívemhez, de a kisfiúnak is nagyon örülnék hisz a miénk:)
2011. máj. 8. 01:34
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Az előző válaszoló tényleg nagyon alapos volt, de mindez csak akkor működik, ha van peteérésed.

De ha már évek óta gond van a ciklusoddal, akkor valószínűleg a hormonjaiddal nincs minden rendben, és peteérésed is csak ritkán van.

Ennek semmi köze a fogamzásgátlóhoz, és elavult módszer ennek az újbóli szedése.

Viszont van más módszer a rendszeres ciklus elérésére!

Endokrinológushoz kéne fordulnod, ha nem szeretnél még hónapokig, évekig próbálkozni és számolgatni.

Egy vérvétellel kideríti, hogy mi a gond, és kaphatsz rá rendes kezelést.

Nem feltétlenül hormongyógyszer!

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. máj. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a barátcserjét.Helyreállítja a ciklusod, rendbe teszi a hormonjaidat segíti a peteérést:)Sok sikert neked:)
2011. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!