Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felesleges terhesvitamint...

Felesleges terhesvitamint szedni a terhesség előtt? Csak pénzkidobás, vagy van rá esély hogy növelheti a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve nem szedek gyógyszert és nem is védekezünk másképp sem! Fél évet nem foglalkoztunk a babával: ha jön akkor jön, ha nem akkor nem! de igy egy év elteltével már tennék valamit érte! érdemes lenne szednem terhesvitamint, és melyiket? Gravida, Elevita, Femibion? Vagy csak pénzkidobás, és nem növeli a teherbeesési esélyeket?
2009. febr. 11. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
femibion 800ast vegyél, s jó sztem heti 3 db ot vegyél be, felkészíti szervezetet:)ártani nem árt. de baba ha jöni akar csak akkor jön majd, sajna befolyásolni nem nagyon lehet
2009. febr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a teherbeesés esélyét nem növeli. ez nem erre lett kitalálva. folsavat szedjél, mert ha összejön a baba, az fontos, de ez sem segíti elő a megtermékenyülést, hanem a fejlődési rendellenességeket lehet csökkenteni vele. egyébként erre vannak a terhesvitaminok is.
2009. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért jó szedni előtte, mert az első két hétben nem derül ki, ha babát vársz és már akkor is szüksége van vitaminokra, legalábbis a beágyazódást követően. Van, akinél rendszertelen a ciklus, ezért lehet, hogy még egy hét késés sem jelez a babára. (pedig az 5.hét - menszit követő 5. hét- fontos a baba fejlődésében)

ezért kellenek a vitaminok, ha nem is terhes vitamin, legalább a folsav.

Hogy az esélyeket növeli-e? Feltölti a szervezeted vitaminnal, ha szükséges. Van olyan vitamin, mint pl. az e-vitamin, ami sejtregeneráló, hatással lehet a peteérésre, de nem tudom, hogy a komplex terhes vitamin tartalmaz-e annyi e-vitamint, hogy befolyásolja a Pé-t.

2009. febr. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem vitamint szedhetsz, azzal ártani nem ártasz, és nekem az elevitet mondták sokan. De a folsavra nekem azt mondta a doki - minekután én is elkezdtem szedni magamtól - hogy hagyjam abba, mert az csak akkor kell "nagyobb dózisban", ha már megállapított a terhesség. Az elevitben pedig benne van, amennyi amúgy is kell. Ha babás leszel, úgyis szedned kell majd plusz folsavat!
2009. febr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel, talán csak annyit fűznék hozzá, hogy a terhesvitamin abban az esetben segíthet, ha azért nem esel teherbe, mert a szervezeted nincs olyan fizikai állapotban. Például nagyon sovány vagy (egy minimális zsírszövetnek lennie kell), vagy egyéb okból hiányol valamit a szervezeted. Ez azzal függ össze, hogy először mindig saját magát védi a test, és csak akkor enged teherbe esni, ha van esély a kihordására. Persze ez ennél jóval összetettebb, és nem is írtál erre vonatkozóan semmit, úgyh' csak látatlanban próbálok segíteni. Én a helyedben biztos kipróbálnám, mert nem árt, viszont segíthet.
2009. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszike a gyors válaszokat! azt hittem hogy ezek a vitaminok "rendbe szedik kicsit a szrevezetet" és igy könnyebben megy majd a teherbeesés!
2009. febr. 11. 13:46
 7/10 anonim ***** válasza:
orvosnál voltatok már? attól függ, hogy mi az oka a terméketlenségnek. met ha pl. el van záródva a petevezetéked, feleslegesen szeded a vitamint
2009. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
még nem voltam! valószinű hogy ma megyek!
2009. febr. 11. 13:49
 9/10 anonim ***** válasza:
oké, akkor légyszi számolj be, hogy a doki mit mondott. a "baj" ismeretében talán tudunk okos tanácsokat adni:)
2009. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem annak idején a doki ajánlotta, hogyha teherbe akarok esni, akkor szedjek terhesvitamint. Femibiont javasolt, ami ugyan nem a legolcsóbb, de nálunk bevált :)
2009. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!