Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan lehetnék petesejt donor?

Hogyan lehetnék petesejt donor?

Figyelt kérdés
2011. febr. 19. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Meddőséggel foglalkozó intézetben kell jelentkezned, ahol -csak ha már szültél!- átesel egy kivizsgáláson és hormonkezelésen. Adományozni névtelenül ismeretlen befogadónak lehet, vagy névvel közeli hozzátartozónak.
2011. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igen 2x szültem de én kifejezetten házaspárt keresnék akinek szüksége lenne petesejtre.
2011. febr. 19. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon az nem lehetséges. vagy névtelenül adományozol ismeretlen párnak, vagy családtagnak. Egyéb mód nincs.
2011. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

úgy tudom,hogy konkrétan valakinek csak akkor adhatsz petesejtet, ha rokon, de pl sógórnő is lehet, amúgy, nem te választod meg kihez kerül.


"A módszer Magyarországon 1997 óta szabályozott, addig semmiféle előírás nem rögzítette a petesejt adományozással kapcsolatos előírásokat. Az 1997. évi CLIV. törvény IX. fejezet 170-182 § rendelkezik a donációról, ám annak egyes hiányosságait azóta a honatyák pótolni kényszerültek. A legtöbb vitát a donor anonimitásának elrendelése váltotta ki, így a 2005. CLXXXI. törvénymódosítás lehetővé teszi, hogy családtagok és közeli hozzátartozók az általuk meghatározott donor részére tegyenek felajánlást, melyről együttes megjelenés alkalmával írásos nyilatkozat készül."

2011. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


így:)

2011. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!