Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki szoptatás alatt, szülés...

Aki szoptatás alatt, szülés után nem sokkal esett ismét teherbe, annak milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés
2 hónapja szültem, kizárólag szoptattam, mégis megjött a menstruációm, sokat apadt a tejem is. Egy ideje már nem is feszült a mellem, alig van benne tej, most mégis újra bizsereg, feszül, de nincs több tejem. Lehet ez a terhesség jele? A mellbimbómnak is be kéne barnulnia? Vagy ezt befolyásolja a szoptatás ténye? Bocsi, ha kusza a kérdésem, de igazából az érdekel, hogy a szoptatás alatt tompulhatnak-e az újabb terhesség tünetei. 3 napja késik, pedig már alig szoptatok. Folytathatom-e a napi 2 szoptatást, ha terhes vagyok? Görcsöl tőle a hasam és ha nem a vérzésem akar megjönni, akkor nem szeretném feláldozni az újabb kisbabát.
2011. febr. 21. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Lehetsz!

Nekem 2szer jött meg szülés után,utána terhes lettem.

Igazából nem sok tünetem volt,csak idegesített a szoptatás,alig vártam,hogy abbahagyja.Érzékeny volt a mellem.

Én végigszoptattam,persze jött a:koraszülött,hülye,alultáplált,stb gyerekem lesz duma,hát én köszönöm,3 nappal később,4 kilós,teljesen egészséges kislányt szültem a napi 2 szopival.Úgy mentem szülni,hogy még este szoptattam.

2011. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és gratulálok a gyermekeidhez!


Ezek szerint az egyre érzékenyebb melleim és a késő menzeszem is elegendő jel lehet. Még egy hetet várok és tesztelek, ha addig nem történik semmi.

2011. febr. 21. 13:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Megint én.

38 napos ciklusom volt,nov 16 volt um,a terhességim meg dec 24én lett pozi,délelőttiből!

Megint babás vagyok,maradunk a napi 2 szopinál,de csak 5 percet!:-)

2011. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12,5 hónapos volt a kisfiam, mikor tervezetten megfogant a második babánk. Akkor még napi 4-5x szopott. Megkérdeztem a védőnőt, nőgyógyászt a szoptatásról, egyik sem ellenezte, de mivel nem tudok túl sok mindent enni az émelygés miatt lecsökkentettem a szopik számát 4 hét alatt egyetlen esti szoptatásra.

Nekem csak a fáradékonyság és a zabálási kényszer volt a tünet, de ez már kb a beágyazódástól, úgyhogy 100% biztos voltam a terhességemben már a meg nem jött vérzés előtt egy héttel.

2011. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja és szülés után 7 hónappal jött meg először a vérzésem.

Utolsó voltam újra.

2011. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!