Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HPV gyanú és terhesség?

HPV gyanú és terhesség?

Figyelt kérdés
P3-as lett a cytológiai eredményem és tegnap voltam úrja, amit majd elküldenek HPV tesztre is. Babát tervezünk, ez mennyire befolyásolja most akkor az egészet? (neten utánanéztem már egy-két dolognak, de a tapasztalatok is érdekelnének)
2011. febr. 22. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én HPV-vel lettem terhes,elsőre sikerült, és méhszájsebem is volt. Erre gondoltál, hogy milyen hamar jött így össze?

2011. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen ilyesmire.

Bár még nem tudom pontosan ugye hogy van-e HPV-m (szemölcseim nincsenek) szóval nem tudom.

Csak kiváncsi lennék hogy esetleg emiatt mire kell jobban odafigyelni, jelent-e valami veszélyt a magzatra, szülésre...

2011. febr. 22. 14:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Nem jelent semmi veszélyt a magzatra, külön megkérdeztem. Meg szerintem rengetegen nem is tudják hogy van hpv-jük akik szülnek. Szülés után szedtem rá gyógyszert, de most is van csak másfajta.Annyi hogy negyed évente járok rákszűrésre emiatt.

2011. febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válszt.

Én még nem vagyok terhes, de már rajta vagyunk a dolgon, csak nem tudom hogy most érdemes-e folytatni a próbálkozást, vagy előbb kikezelni.

2011. febr. 22. 14:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Megint én

A HPv-t kikezelni lehet hogy soha nem sikerül. Évente nézik hogy van e változás, legalábbis nekem évente van szűrésem. Inkább az a legfontosabb hogy a rákszűrésekre gyakran járj el. De ez ugye az én tapasztalatom, az én orvosom véleménye és válaszai, attól is függ ugye hogy milyen HPV-d van. Azt hozzátenném,hogy én csak szülés után tudtam meg. Várd meg az eredményt, biztos a dokid elmondja hogy mik a lehetőségeid! sok sikert a babához!

2011. febr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is ez volt a helyezet, a dokim azt mondta, előbb mindenképp oldódjon meg ez a probléma, és majd utána jöhet a baba. Nekem volt egy conisatiom is, és utána 3 havonta kellett mennem rákszűrésre. Minden rendben volt, és a 3. után azt mondta az orvos, hogy nyugodtan próbálkozhatunk babával. Elsőre össze is jött, a citológiám is rendben volt (P2), viszont újból előjött a HPV, mert ilyenkor legyengül az immunrendszer. Ez nem jelent veszélyt a babára, de ellenőrzött többször a doki. A szülés utáni első rákszűrésen (6 hetes kontroll) már megint minden renben volt, és a hpv sem volt már kimutatható. Minden jót és mihamarabbi gyógyulást Neked!
2011. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: azt nem írtam, csak odagondoltam, de a P3-as citológia miatt mindenképp érdemes várni a babával, mert ott valamiféle kezelés kell, hogy az rendeződjön. A hpv persze kiújulhat, ahogy nálam is, de én nem vágtam így bele egy terhességbe, pedig én akkor már 33 éves voltam. Még egyszer minden jót!
2011. febr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Még az eredményre kell 3hetet várnom, de remélem minden rendeződik majd, csak az a baj hogy túl sokat agyalok, hogy mi van ha... már mindenféle megfordult a fejembe...

2011. febr. 23. 07:34
 9/12 anonim ***** válasza:
A HPV nem okoz gondot önmagában,de a P3-as eredmény igen,azt ki kellkezeltetni mindenképp,mivel ez a méhszáj elváltozását mutatja!!!Nekem is volt,HPV és P3-as cytológia.Conizációt csináltak,ez egy kis műtét,amit altatásban csinálnak....azóta minden rendben,HPV-m sincs és próbálkozunk a Babával!Sok sikert Neked!!
2011. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha időközben teherbe estem? Igaz még ez nem biztos, mivel van még egy-két nap a mensiig, de a lehetőség ugye fennáll hogy megfogant...
2011. febr. 24. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!