Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt-e már valaki a szegedi...

Volt-e már valaki a szegedi Kaális Intézetnél? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, én oda járok. Szeretem őket. Néha kicsit bolondok háza van, mert rengetegen vannak, de kibírható.

Az fontos, hogy tudd, hogy mivel sokan vannak, elég sokára adnak időpontot.

Szívesen írok részleteket is, ha megírod, hogy pontosan mi érdekel.

2011. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem már nem kell oda járnom mert van egy kisfiam!

Dr.-nő segített nekünk!Nagyon profik szerintem! Sok sikert!

2011. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Nekem most volt HSG-m tegnap és vannak godjaim. A doki szerint csak az egyik oldalam átjárható. Ez önmagában még nem lenne nagy gond, de a nem átjárhatón van egy polip. Egyenlőre azt mondták szerintük az. 4 hét múlva megyek vissza, de szeretném ha ultrahanggal alátámasztanák. Ha tényleg az csak Szegeden van ilyen műszer amivel le lehet szedni. Ezt is csak altatásban, mint bármilyen lombikos leszívást. Az az igazság, hogy nem igazán szeretnék mély altatásos, de ha már egyszer muszály, akkor, úgy gondoltam miért ne csinálják meg , ha kell a leszívásokat is. Persze nem tudom mi hogy van. Sajnos most mennem kell, de szeretném, ha kicsit tudnátok segíteni egy- egy pár jó tanáccsal.

2011. márc. 2. 12:35
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem!

A polip műtét miatt szeretnél jönni a szegedi Kaáliba? Azt nem hiszem hogy ilyen műtéteket is végeznek, bár nem tudom. Szerintem műtétre a szegedi női klinikára kell menned. Nem? És majd utána baba ügyben a Kaáliba. Legalábbis szerintem ennek ez a menete.

A petesejt leszívást azaz a punkciót ,pedig minden esetben megelőzi a hormonkezelés, ami néhány hétig tart, vérvételekkel, uh-okkal fűszerezve, tehát az sem megy egyik pillanatról a másikra.

Szóval ,ha pontosan leírod megpróbálok segíteni!

2011. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Én nem igazán vagyok még tisztába a dolgokkal.Azt gondoltam esetleg meg tudják csinálni egyszerre a kettőt. A polipot és a leszívást. Azt gondoltam ezt egy nőgyógyászaton végzik.Tényleg a Kaáli Klinika milyen? Külön részleg? Jobb a színvonal? Jobb az ellátás? Külön orvosbázissal? Tényleg csak az a 2 doki van, aki a honlapjukon fel van tünetve?

Egyébbként ma végre elszántam magam és bejelentkeztem. Májusra van időpontom konzultációra. IVF-et javasolt a doki októberben.

Egy bajom van csak, hogy nagyon félek az altatástól. Valószínű túl sok vészhelyzetet néztem.

2011. márc. 4. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Tehát!

A Kaáli Intézet teljesen különálló intézet a klinikától. Igaz, a klinika épületében van, de teljesen más. Itt csak és kizárólag meddőségi kivizsgálások és műtétek vannak. Ez egy magán intézet, de szerződésben vannak a TB-vel ezért 5 IVF ingyenes.

Igen, valóban csak az a 2 nőgyógyász van. Úgy vettem ki a soraidból, hogy a Zádori Dr.-hoz fogsz járni?! Jó választás! Én is hozzá járok! Nagyon szeretem.

Az első konzultációt fizetni kell (tavaly 13000.-Ft volt), utána minden más ingyenes (5 alkalommal)ill. a gyógyszerekért természetesen fizetni kell.

Az altatástól ne félj! 10-15 perc az egész, felébredsz és semmire nem emlékszel. Legalább alszol egy jót! :)) Utána néhány óra múlva már mehetsz is haza! Néhány nap múlva pedig mehetsz vissza az embriókért!

Úgyhogy ez az egész folyamat kellemes is lehet, ha úgy áll hozzá az ember.

Nekem volt már 1 stimulációs transzferem és 1 fagyasztott. Sajnos nem sikerültek, de ennek ellenére megvagyok elégedve, és örömmel várom a következőt!

2011. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon sokat segített.

Nem is gondoltam volna, hogy 10-15 perc alatt megvan az egész. Ez nagyon jó, mert így már nem félek. A vizsgálatokhoz és a kezelésekhez, mit szól a munkahely? Hogyan tudtátok megoldani, hogy elengedjenek, illetve, hogy ne rúgjanak ki a lehető legelső alkalommal?

Remélem, neked is összejön majd.

2011. márc. 5. 22:47
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia?


Az altatás nem mély altatás, hanem kábítás?

2011. márc. 5. 23:00
 9/9 anonim ***** válasza:

A munkahely nálam szerencsére nem gond, mert vállalkozó vagyok, tehát nincs főnököm! De punciótol (leszívástól) táppénzen szoktam lenni a tesztelésig!(kb. 2 hét)


Viszont előtte is vannak vizsgálatok (uh), ami sokszor fél napot is elvesz, ugyanis nem mindig hívnak be időbe.


Az altatás úgy megy, hogy előtte nap este 6-ig szabad enni , 11-ig inni, utána semmi. Másnap 8-9-re kell bemenni a Kaáliba, egy gyors konzultáció a dokival, majd irány a műtő. Ott beöltözöl műtős cuccba, és mikor sorra kerülsz, felfekszel az ágyra, az altatóorvos feltesz néhány kérdést és már rakják is rád gázt, amitől azonnal elalszol. Negyed óra múlva már kinn ébresztgetnek a pihenőben. Még néhány órát ott kell feküdnöd, közben már ehetsz, ihatsz.

Ezután ismét gyors konzultáció a dokival, elmondja hogy mennyi sejtet tudott leszívni. Ezután minden nap telefonálnod kell, hogy mi a helyzet?! Mennyi sejt termékenyült meg, hogyan haladnak az osztódással?! És egyszer csak mondják, hogy már aznap vagy holnap mehetsz értük!!!!!

A beültetés(transzfer) még egyszerűbb, szinte olyan mint egy nőgyógyászati vizsgálat, nem több 5 percnél. Utána kitolnak a pihenőbe és 1-2 órát feküdnöd kell, és mehetsz haza! Akkor már mint kismama! És kb. 2 hét múlva kell visszamenni vérvételre, és kiderül, hogy sikerült vagy sem. Vagy tesztet is csinálhatsz.

Na, hát ennyi az egész! Ugye, hogy nem félelmetes???!


Ha van még kérdésed tedd fel nyugodtan! De privátot is írhatsz!

2011. márc. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!