Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A magas (5, 095) TSH hogyan...

A magas (5, 095) TSH hogyan befolyásolhatja a teherbeesésemet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nehezíti, csak azt nem hogy mire is van pontosan hatással, a beágyazódásra, vagy magára a megtermékenyülésre? Ha az FT3-4 értékeim jók, a tsh magas akkor lehetséges, hogy emiatt nem lettem még kismama(6 hónapja)?
2011. márc. 3. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon is lehet.


Nézd teherbe lehet hogy eshetsz majd de mindenképp el kell menned endokrinológushoz ő csináltat egy vérképet és ott megmondják mi a helyzet.


sokszor azért nem jön össze a baba mert annyira rossz az érték hogy a beágyazódás se jön létre nemhogy a + teszt.


Ha beállítják majd akkor lehetsz várandós de trimeszterenként menni kell nézetni mert eltérő időszakokban más más a baba igénye.


20+5 kismama akinek nincs pajzsmirigye.

2011. márc. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Már voltam endokrinológusnál, talán a jövő héten már kapok is gyógyszert. Szerinted az 5,095 az már nagyon magas érték, mert itt mindenki azt írja, hogy 1-2 között kell lennie ha babát szeretnénk, viszont az endokrinológus azt mondta, hogy nyugodtan teherbe eshetek ezzel az értékkel, hihetek neki?
2011. márc. 3. 13:49
 3/12 anonim ***** válasza:

Huh nekem ilyen volt legutóbb


TSH 11.98

ft4 1.26


itt voltam 14 hetes ennyivel estem teherbe. szóval biztos lehet de valami akkor is van a háttérben ha már fél éve nem jön össze.


én alapból szedek gyógyszert 200mg L thyroxint.

tehát volt elég hormon hogy megfoganjon a kisfiam de ahhoz hogy normálisan egészségesen fejlődjön ahhoz kevés lett volna ha nem emelik meg akkor 175 ről 200 mikrogrammra.

2011. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval gondolod más is áll a háttérben nem csak ez a pajzsmirigyes dolog?! Remélem mihamarabb kiderül, igaz a férjemmel még nem voltunk vizsgálaton, remélem nem nála van a baj, azt nehezebb lenne kezelni.
2011. márc. 3. 13:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp el kellene kezdened szedni a hormont és ha már 1-2 hónapja szeded akkor lesz eredmény.


más áll a háttérben?

érdemes átesni egy kivizsgáláson mindkettőtöknek.


Nem mindig egyértelmü a sikertelenség oka.

2011. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én már voltam hormonvizsgálaton és uh-on. A további vizsgálatok hétfőn fognak kezdődni. Peteérésem van ami pozitív dolog, viszont még kismillió probléma lehet, tudom. A férjemet is vizsgálják majd néhány hét múlva(akkorra kaptunk időpontot)
2011. márc. 3. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:

Drukkolok Nektek!!


mi is fél évet vártunk a lánykára úgyhogy átérzem a lényeget de nekem úgy tudták hogy van pm csak nem termel aztán vérvétel uh és kiderült hogy alig van pm szövet úgy minősítették hogy nincs pm-


neked nem lesz fullos vérvétel nekem 7 kémcső szokott lenni minden harmadban és évente mert baromi sok minden vonzata van a termékenységen kivül is.


Nagyon jó orvosom van hála Neki úgyhogy ha megszületik a fiam majd viszek képet a gyerekekről mert Neki is köszönhetjük őket.

2011. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

kicsit zanza lett de gondolom levágod két gyerekem van,

az elsőnél diagnosztizálták a pm hiányát.

2011. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem vettek olyan sokkal azt hiszem egy vagy két kémcsővel. Nálatok amikor rendeződött a pm probléma rögtön összejött a baba? Én annyira félek, nem gondoltam hogy ennyi szenvedéssel jár majd ha babát szeretnék. Másoknak egyetlen együttlétből összejön nekünk meg sehogy sem akar:(
2011. márc. 3. 14:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Úgy volt hogy júliusban elkezdtünk próbálkozni decemberben kértem időpontot ez endokrinológushoz mert vezettem görbét és láttam rajta hogy elkezdődik valami de nem tud beágyazódni a megtermékenyitett p. sejt - felment a hőm de abbamaradt mindig a folyamat-


január 03 vérvétel

január 15 konzultáció 125 ről 150 re emelte meg a hormonadagot azt mondta akkor kérjek új időpontot ha 8 hetes vagyok és 12. héten találkozunk


január 28.-án teherbeestem -!!!- és márciusban kértem időpontot akkor kérdezte hogy baj van? mondom nem 11 hetes vagyok


kételkedett. egy hét múlva volt uh minden rendben volt.

2008. októberben született a kislányom


a tesó tervezésekor akartam kérni időpontot de csak akkorra kaptam amikor már 14 hetes voltam - ünnepek miatt-


most 175-tel lettem várandós és 14 hetesen emelte meg 200-ra.

2011. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!