Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endokrinológia problémákkal...

Lia0717 kérdése:

Endokrinológia problémákkal küszködve, állandó köztes vérzésekkel, Bromocriptin szedése mellett (most kezdtem kb.1 hónapja a Barátcserje kapszulát is), hogyan lehetne minél hamarabb teherbe esni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a párommal már kisbabát és már legalább 1 hónapja nem is védekezünk.
2011. márc. 9. 14:18
 1/9 Manka68 ***** válasza:

Konkrétan milyen problémákkal küszködsz? A magas proalctin szinten kívül?

Milyen hormonjaid nincsenek rendben, mit szedsz rá, és mióta?

2011. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogyha egy picit olvasgatsz itt, meglátod, hogy igen keveseknek adatik meg hogy amint kigondolják teherbe is esnek. Nagyon sokan vagyunk, akik több éve várunk a babára.

Remélem te szerencsésebb leszel, sok sikert, és ne idegeskedj, stresszek a dolgon, az tutira nem segít.

2011. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves Manka68!


Igen, eddig magas volt a prolaktin szintem és a progeszteron sem volt rendben, de már a legutóbbi laborvizsgálatok szerint, helyreállt ez a probléma. Viszont továbbra is fenn áll az, hogy kisebb vérzések vannak a ciklusok között. Volt már műtétem cista miatt, de azóta elvileg rendben van az is...


Csak a Bromocriptint szedem valamivel több, mint 1 éve.


Esetleg neked is volt/van ilyen problémád?

2011. márc. 17. 09:25
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 21:43-as válaszoló! :)


Igen, ezzel tisztában vagyok, hogy nagy valószínűséggel nem fogok rögvest teherbe esni...

Csak pont arra lennék kíváncsi, hogy te/ti esetleg mit tudtál/tudtatok tenni az ügy érdekében, ami elősegíti, hogy hamarabb lehessen baba.


Idegeskedni nem idegeskedek, az semmin sem segít.

-ezt az évek, meg a rutin mondatja velem... :)-

2011. márc. 17. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem vált be, addig nem voltak közti vérzéseim, a három havi barátcserje (premens) szedése alatt pecsételtem.:(

Az utolsó mensikor abbahagytam, azóta nem pecsételek.

2011. márc. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Azért kérdeztem, mert általában a magas prolaktin szint nem jár egyedül, és ha csak azt kezelik, lehet, hogy nincs kezelve más problémád. Ahogy olvasom tovább a kommentedet, tényleg így lehet. Nem teákkal kísérleteznék, hanem nézetnék terheléses cukor és inzulin vizsgálatot, mert az IR okozhat PCO-t, és azzal rendes kezelés nélkül nehéz babásodni.

Én IR-es vagyok, de a prolaktinom csak az utolsó alkalommal kezdett magasabb lenni, azt még nem kezelték nálam. Ha neked is esetleg ilyen jellegű a problémád, akkor azon cukorgyógyszer, mozgás és diéta segít csak.

Egy vérvétel az egész, és szerintem érdemes túlesni rajta, ha gondjaid vannak a hormonokkal. hónapokig tartó hiábavaló várakozástól kímélheted meg magad.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

15:51-es számára...


Nekem még a Barátcserje előtt is voltak köztes vérzések, én úgy vettem észre, hogy mióta szedem, azóta sokkal kevesebb ilyen probléma van.

De ugye azt is csak kúraszerűen lehet szedni...

2011. márc. 18. 09:10
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia Manka68!


Az egész ott kezdődött, hogy 2 és 1/2 évvel ezelőtt találtak 1 nagy cistát, amivel meg is műtöttek, bár ne tették volna, mert egyéb problémák adódtak... (mondjuk ezek valószínűleg a szervezetem leépült állapota miatt volt, 1 műtét helyett 3, a 3. életmentő - bélelzáródás) Aztán mondták, hogy mikor felnyitották a hasfalamat látták, hogy oda is átnyúló endometriózis található, amiket akkor próbáltak eltávolítani.


Most kb. 1 éve voltam mindenféle kivizsgáláson, vérvételtől kezdve, pajzsmirigy, CT, ultrahang, emlővizsgálat és még egyéb vizsgálatok, de sehol nem találtak semmilyen elváltozást.

A cukrommal soha sem volt semmi gond...

Hormonvizsgálat során meg a prolaktin szintem valamint a progeszteron nem volt rendben, de már az is helyreállt a gyógyszer szedése mellett.


Neked sikerült már a baba?

Köszönöm válaszodat és jókívánságodat!

2011. márc. 18. 09:27
 9/9 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Hát a te történeted sem egyszerű. :-(

Ami PCO-nál számít : nem a cukor, hanem az inzulin szint, amit csak és kizárólag terheléses cukor és inzulin vérvétellel lehet kimutatni, sima cukorméréssel nem. Viszont egyértelmű összefüggés van a 2 órás magas inzulin érték, (IR) és a PCO között. Ami még lehetne, az a pajzsmirigy. Azt mondtad ,az jó volt. Megkérdezhetem, mennyi volt a TSH-d?

Nekem már kétszer sikerült pozitívat tesztelnem, első alkalommal 4 hónap cukros diéta és 15 kiló fogyás után (akkor még nem tudtam, hogy problémák vannak a pajzsmirigyemmel, és IR-es vagyok, viszont a fogyás, diéta és mozgás valamennyire helyrerázza ezeket gyógyszerek nélkül is, ezért sikerülhetett legalább idáig eljutni). Sajnos nem fejlődött rendesen, és 7 hetesen elvetéltem. Én úgy gondolom, az alulműködő pajzsmirigyem miatt lehetett, bár sosem vitsgálták ki.

Másodszor pont rá egy évre megint pozi teszt, akkor már kaptam a cukorgyógyszert, és a pajzsmirigy gyógyszert. 6 hetes UH-n gyönyörű embriót és szívverést láttunk. Rá egy hétre még mindig rendben, aztán a 9 hetes UH-n már nem élt. Missed AB.

Most kezdtünk bele a második lombikba, ma vettem be az utolsó szem fogigátlót, és csütörtöktől kapom majd a szurikat.

Remélem, nemsokára mindketten a terhesség topikban kérdezősködhetünk. :-)

2011. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!