Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csütörtökön voltam együtt a...

Csütörtökön voltam együtt a barátommal, de nem védekeztünk tudom ez nagy hiba volt. Teherbe estem vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Azóta folyamatosan van egy olyan félelmem hogy teherbe estem. Azóta felpüffedt a hasam és émelygek lehet hogy a miatt hogy sokat idegeskedem vagy a teherbe esés jeleiről lehet szó?

Mennyi időt ajánlatos várni egy terhességi teszt elvégzésével?


2009. febr. 20. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég hasznos információ lenne, hogy a ciklusod hanyadik napján jársz. Ilyen hamar még igazi terhességi tünetek biztos, hogy nem jelentkeznek. Tesztelni csak azután lesz érdemes, ha nem jön meg időben. Ha közel van a következő vérzés időpontja, akkor az esetleges kimaradás körüli napokban nem biztos, hogy reális eredményt mutat a teszt. ( a vélt fogamzástól számítva legalább 12 nap kell ahhoz, hogy a teszt eredménye megbízható legyen)
2009. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ma péntek van...Ennyi idő után még nincsenek tünetek!Imádkozz,és legközelebb felelősségteljesebben!!!Ha jól tudom, a teszt 2 hét után mutatja ki a terhességet,bár még szerencsére nem volt rá szükségem!A ciklusod hányadik napján voltál?És miért nem veszel be esemény utánit???Én a helyedben rohannék a nőgyógyászhoz!
2009. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
hát én már másnap hánytam amikor teherbe estem, de nem hiszem, hogy nálad erről lenne szó, inkább idegi alapon vannak a tünetek, szerintem várj 10-14 napot és tesztelj, de ha tegnap volt az ominózus csütörtök, akkor meg irány a tini amulancia és eseményutánit írnak, az tuti és megnyugodhatsz!
2009. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát a terheség nem megy ilyen könnyen. tegnap voltatok együtt? akkor még bevehetsz eseményutánit.

mert a fogantatás úgy van hogy az elözö mensid kezdetétöl számolva kb 14 nap után van peteérésed amikor a petesejt egy napig él. ekkor(ha elötta pár nappal szeretkeztetek) lehet benned még élö sperma, vagy ha azon a napon akkor megtermékenyül a petesejt. elkezd osztódni a petesejt és vándorol tovább a méhedbe ahol megtapad és beágyazódik. a teljes beágyazódás kb 5-7 napig tart. mikor a teljes beágyazódás megtörtént akkor kezd el a szervezeted hormonokat termelni ami a terheség jeleit okozza. ezt a hormont kell kimutatnia a terhes tesztnek is. kb a beágyazódástol 1 hétre lesz annyi hormon a szervezetben hogy teszt kimutassa. ez az idö megegyezik a mensid kezdetével.

vagy is ha tegnap voltatok együtt akkor még ha tudsz ma vagy holnap reggel menj el egy korházba vagy növédelmi köszpontban ahol adnak eseményutányi tablettát, így nem tud megtapadni.

ha múlthéten voltatok akkor meg egy hét múlva tesztelhetsz legkorábban.


viszont ahogy leírtam látod hogy nincs olyan nagy valószínüsége a teherbe esésnek egy hónapban, de nem jó ezzel számolni, mert pláne fiatal korban a pete érhet össze vissza. vagy is könnyen elöfordulhat hogy a peteérésed nem pontosan a periodusod közepén van. akár teherbe eshetsz közvetlen a mensi után is.

2009. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hormonzavarban szenvedem így van amikor három hónapig nem jön meg így ezzel a születési rendellenességgel jártam már párszor orvosnál ez még jobban idegesít mert nem tudom emiatt vagy az esetleges terhesség miatt nincs-e meg a menstruációm.
2009. febr. 20. 20:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb 2 hét után érdemes tesztet csinálni ha nem jön meg.
2009. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Voltam ma nőgyógyásznál kiderült nem sikerült a szűz hártyát átszakítania csak próbálkozott a barátom.

Azért nagyon szépen köszönöm a segítséget és a válaszokat :)

2009. febr. 21. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!