Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavállalás, erős dohányzás,...

Babavállalás, erős dohányzás, túlsúly?

Figyelt kérdés

A feleségemről van szó. Rég megbeszéltük, hogy ha ott tartunk mind anyagilag, mind egyéb téren, akkor belevágunk abba, hogy legyen egy gyerekünk. Én úgy vagyok vele, hogy minden adott, jó munkahelyem van, nem keresek sokat, de meg tudnánk belőle hárman élni, míg ő itthon van a gyerekkel. De itt jön a de. 4 éve vagyunk házasok, és olyan 6-7 éve vagyunk egy pár. Kapcsolatunk elején is dohányzott, és itt jön képbe megint az, hogy megbeszéltük, hogy ha jönne a gyerek, előtte leteszi a bagót. Viszont nem képes rá, pár hete elvileg nem gyújt rá, de néha érzem rajta az erős füstszagot, és rajtakaptam már azon is, hogy a kert végében füstöl, közben azt mondja, nem dohányzik. Nekem meg már nagyon elegem van, hogy ilyen felelőtlen. A másik a súlya, mióta házasok vagyunk, úgy 20 kilót felszedett, utaltam már rá neki, hogy ha elmenne edzeni, fizetem, támogatom mindenben, de nem akar, jó neki így azt mondja. Vettem neki futócipőt 20 ezer ftért, a legjobbat.

Nekem nem jó ez így, mert elhagyta magát. És a leendő gyerek sem ilyen elhanyagolt, mérgezett testben kell kifejlődjön. Szeretem, lelkileg megvan benne minden, ami kell, ha ezt az oldalát valahogy tudná változtatni. Hogy vegyem rá? Mit csináljak? Van valami ötlet?


2011. márc. 18. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
A bagót valószínűleg letenné ha terhes maradna, csak nem olyan felelőtlen, hogy terhesen is dohányozzon, addig megértem, hogy annyi ambiciója. Persze, jobb lenne ha előtte valamivel le tudná tenni, de akkorsem késő. A túlsúly meg... Nem hiszem, hogy 20 kiló fölösleg miatt már nem lenne egészséges környezetben a baba.
2011. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hírem van, de ha magától nem érzi, hogy a gyerek érdekben le kéne tennie a cigit, akkor te semmit se tehetsz.

Lehet, hogy ez változik, amint kiderül, hogy babát vár, de valószínűleg akkor sem fog menni.


Talán attól is tart, ha hirtelen leteszi a cigit, akkor hízni fog, mint sokan mások, és azt már végképp nem szeretne.


A túlsúly nem feltétlen akadálya a gyerekvállalásnak, de a cukorbetegségre jó esélye lesz, ami megint nem jó a babának sem, és neki sem. Erre a dohányzás is rátesz egy lapáttal, jól megborítja az inzulinháztartást.


Azon kívül, hogy emlékezteted, hamarosan felelős lesz egy kis magzat egészségéért is, nem sokat tehetsz az ügy érdekében.

2011. márc. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha magától nem képes ezt megtenni a leendő gyereke érdekében. Akkor neki nem is kell igazán gyerek.
2011. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Vond bele a szülöket (az ő szüleit), ne a fogyásos témába, csak a gyermekvállalás vs cigaretta témába. Ők még 1x akkora hatással lesznek rá mint te, a kettő együtt már meghozhatja a kívánt hatást.


A túlsúly témát vagy hanyagold egy időre vagy csakis kettötök dolga legyen, abba a szülőket ne vond bele. Mindenesetre nem ajánlom hogy egyszerre több fronton is harcolj, első a cigi, utána jöhet a túlsúly.

2011. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én addig a pillanatig dohányoztam, amíg pozitivat nem teszteltem. És annyira örültem a babának, semmi késztetést nem éreztem, hogy újra rágyújtsak.


A túlsúlyt nem írtad, hogy mennyire vészes. Én 60kg voltam, mikor összejöttem a párommal, most 82vagyok, és szerintem azért nem annyira vészes, bár én nemrég nekiálltam dolgozni az ügyön.Ja és hozzáteszem, hogy 183cm vagyok.

Beszéld meg vele, hogy a túlsúlyosság is okozhat gondot a babavállalásnál.

2011. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szamóca. ***** válasza:
100%

körülöttem akárhány dohányzó nő teherbe esett, midnegyik azon nyomban abbahagyta, pedig előtte nem volt rá képes. a legtöbb azt mondta egyszerűen nem is kívánta már terhesen.

20 kiló túlsúly? mennyi akkor most? 70 körül lehet. az még simán jó. értem én hogy téged zavar, de baba szempontjából szerintem az még nem katasztrófális. arról hogy neked mennyire tetszik majd szülés után beszéljetek, akkor lehet ellene tenni.

2011. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A dohányzásról "csak úgy" nagyon kevesen tudnak leszokni, de rengeteg kismama abban a pillanatban, hogy terhes lesz, már el is dobja a cigit - vagy akaratlagosan, vagy egyszerűen megundorodik tőle.

A súly kérdés: Mi lenne, ha együtt járnátok sportolni? Kocogni, úszni, vagy kezdésnek nagyokat sétálni együtt is lehet.

2011. márc. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Szeretet = elfogadás. Ha jó, jónak, ha rossz, rossznak, ha kövér, kövérnek, ha dohányos, dohányosnak. Ha nem szereted olyannak, amilyen valójában (kövér, dohányos), akkor nem belé vagy szerelmes, hanem abba a fantomba, akit elképzeltél magadnak.

Én sem értek egyet sem azzal, hogy hízzunk el esküvő után, sem azzal, hogy dohányozzunk (terhesen pláne nem!), de megváltoztatni senkit nem lehet, ha nincs benne hajlandóság a változásra.

Erre pedig gyereket vállalni több mint felelőtlenség.

Egy méregdrága futócipő pedig nem fogyaszt jobban, mint egy olcsó. A függőség leküzdése pedig baromi nehéz, aki nem függ semmitől, el sem tudja képzelni, mennyire. Ez persze nem mentség, csak magyarázat.

Egy biztos: cseszegetéssel semmire nem mész, csak ellenállást váltasz ki ("nekem jó így"). Szerintem a kapcsolaton kéne javítani...

2011. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Mérgezett testben kell kifejlődjön..

csak számomra visszatetsző ez, amit gondolsz? Mintha tenyészkancát akarnál faragni a nőből, akitől gyereket akarsz. A fő gond itt a súlytöbblet. Arra kíváncsi lennék, milyen stílusban adtad neki elő, hogy fogynia kéne? Mert ha neki ezt szajkózod, hogy ilyen hájas testtel nem lehet szülni, akkor nem csoda, hogy nulla a motivációja. Ami a bagót illeti: az a lényeg, hogy terhesen ne dohányozzon, hogy előtte mennyit szívott, teljesen irreleváns.

2011. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És azt is kalkuláld bele ,hogy a mostani + 20 kilója mellé a terhesség és a szoptatás alatt akár még újabb 20 kilót is magára szedhet és akkor már + 40 lesz.
2011. márc. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!