Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babavállalás, erős dohányzás,...

Babavállalás, erős dohányzás, túlsúly?

Figyelt kérdés

A feleségemről van szó. Rég megbeszéltük, hogy ha ott tartunk mind anyagilag, mind egyéb téren, akkor belevágunk abba, hogy legyen egy gyerekünk. Én úgy vagyok vele, hogy minden adott, jó munkahelyem van, nem keresek sokat, de meg tudnánk belőle hárman élni, míg ő itthon van a gyerekkel. De itt jön a de. 4 éve vagyunk házasok, és olyan 6-7 éve vagyunk egy pár. Kapcsolatunk elején is dohányzott, és itt jön képbe megint az, hogy megbeszéltük, hogy ha jönne a gyerek, előtte leteszi a bagót. Viszont nem képes rá, pár hete elvileg nem gyújt rá, de néha érzem rajta az erős füstszagot, és rajtakaptam már azon is, hogy a kert végében füstöl, közben azt mondja, nem dohányzik. Nekem meg már nagyon elegem van, hogy ilyen felelőtlen. A másik a súlya, mióta házasok vagyunk, úgy 20 kilót felszedett, utaltam már rá neki, hogy ha elmenne edzeni, fizetem, támogatom mindenben, de nem akar, jó neki így azt mondja. Vettem neki futócipőt 20 ezer ftért, a legjobbat.

Nekem nem jó ez így, mert elhagyta magát. És a leendő gyerek sem ilyen elhanyagolt, mérgezett testben kell kifejlődjön. Szeretem, lelkileg megvan benne minden, ami kell, ha ezt az oldalát valahogy tudná változtatni. Hogy vegyem rá? Mit csináljak? Van valami ötlet?


2011. márc. 18. 14:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
a cigi nem csak terhesség ideje alatt károsíthatja a babát, hanem a korábbi dohányzás is, sőt az apa dohányzása is (spermaminőség). Egyszerűen azért, mert krónikus nikotinmérgezése van egy dohányosnak, ami tudjuk, hogy idegrendszert károsít, a tüdeje tiszta korom, az ereiben pedig lerakódások vannak. Aki gyereket akar minél előbb rakja le a cigit (terhesség előtt legalább fél év bagómentesség), vagy inkább rá se gyújtson! Vagyis nem a túlsúly itt a lényeg, hanem a bagó!
2011. márc. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én mindkét problémával "küzdöttem". Dohányoztam és volt rajtam kb. 15 kg súlyfelesleg. Igaz, hogy én akkor még nem akartam kisbabát, és akkor is ez az állapot állt fenn, amikor férjhez mentem.

Rajtam a sport segített. Régebben is sportoltam már, még mielőtt elhíztam, igaz nem túl sokat, de heti 1-2 alkalom belefért.

Nálam ez valahogy úgy működött, hogy amikor elkezdtem megint futni, a cigarettát már azonnal letettem, mert sajnáltam volna a tüdőmet, hogy mondjuk cigivel terhelem délelőtt, futással pedig délután, lelkiismeretfurdalásom lett volna miatta. Még egy-két buliban rágyújtottam, de aztán teljesen elmaradt. És a sport segítségével sikerült lefogynom. Kb. fél év alatt fogytam 18 kg-ot. A mindennapi edzéseimhez alakítottam az étkezésemet is. Sokat olvastam erről...

Most már nem sportolok annyit, mint régen (heti 5-6 alkalom, futás, kerékpár, spinning), mert kisbabát szeretnénk a párommal, de a súlyomat így is tudom tartani különösebb nehézségek nélkül.

És ami a legfontosabb: Boldogabb vagyok, mint eddig bármikor!


Sok sikert a feleségednek!

Remélem azt tudod, hogy abban, hogy neki sikerüljön leszokni a dohányzásról, vagy le tudjon fogyni, neked is hatalmas szereped lesz, ami nem azt jelenti, hogy egyfolytában felhozod neki a hibáit, hanem azt, hogy megdícséred, ha eredményt ér el, biztosítod arról, hogy rád mindenben számíthat.


Bocs, egy kicsit hosszú lett.

2011. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Dohányzás: az én távolabbi baráti körömben egy egészségügyi dolgozó csaj, aki történetesen kórházi osztályon dolgozik, asszisztens, dohányzik és bizony úgy hordta ki a gyereket is, hogy dohányzott végig. Egyébként patyolattiszta, de a cigiről nem tud lemondani. A gyermekét imádja, nem függ össze a gyerek szeretete azzal, hogy egy szenvedélyéről le tud-e mondani.


Súly: ha valaki önmagával szemben nem igényli csinosságot, akkor kívülálló az életben nem tudja rávenni, hogy figyelj, neked az jobban állna. Ő elégedett ezek szerint. Én épp a fordítottja vagyok, mondják hogy milyen jól nézek ki 2 gyerek után, mégis mozgok, és diétázok, hogy formában tartsam magam. Nem hiszek a kívülállóknak (60 kiló vagyok.)

2011. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!