Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulmükődéssel...

Pajzsmirigy alulmükődéssel hogyan sikerült teherbe esnetek? Lehet egyáltalán? Mit szedjek ellene? Van vény nélküli gyógyszer/csodaszer rá?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 12:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem most kérjél időpontot. Jobb esetbe nyárra kapsz. (sajnos sokat kell várni), vagy magánrendelésre bejelentkezel.

Vagy nézd meg ahova mentek ott van-e endokrinológus magánrendés. Én 60km-ert utazom a dokimhoz sajna legközelebbi ő volt. :)

Ez a TSH érték valóban rossz. Én is úgy jártam hogy nem foglalkoztak vele, meg azt mondták hogy jó ez........itt a neten egy fórum szóltak hogy egy nagy rakás xar a tsh-m menjek orvoshoz! A háziorvosom úgy ordított velem, mit képzelek hogy kioktatom mi a bajom. Na, azóta más a dokim.

Nagyon fontos a jó szakember! Hidd el, gyorsan rendbe fognak hozni, és jönni fog a baba!

2011. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem vagy könnyű helyzetben! Nagyon elképzelhető, hogy a pajzsmirigyed miatt nem jön a baba... A fogantatáshoz a TSH 1 körül kell, hogy legyen!

Sajnos vény nélküli "csodaszer" nincs erre a problémára, nem tudsz mást tenni akkor csak minél előbb orvoshoz menni!

A jódot azért írtam, mert nekem a TSH-m 2,4 volt, elkezdtem szedni és 1 hónap múlva meg 0.6. Tehát lejjebb vitte, talán túlontúl is...


Első voltam

2011. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Tényleg 2 alatt kell lennie, ezért nem is jó másik doki, csak endokrinológus, aki tudja, hogy nem elég a határértéken belüli!

Ha itt nincs, akkor ott keress endodokit, ahova mentek, más lehetőség sajnos nincs. :-(

Lehet, hogy fognak neked ajánlani csodaszereket, de pajzsmirigynél sajnos nem fognak segíteni!

Ha tényleg szeretnél babát, akkor doki, és thyroxin.

Mielőbbi babásodást kívánok!

2011. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ. Tanácstalan vagyok. Utána nézek milyen endikrinológus van a környéken. Addig mások válaszát, tapasztalatát is szívesen várom.
2011. márc. 20. 12:45
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ez amúgy mitől alakul ki? Helytelen táplálkozás? Mert ez nem jellemző rám!
2011. márc. 20. 12:51
 16/20 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Nem, nem a heytelen táplálkozás!

A pajzsmirigy-alulműködés szerzett formájának leggyakoribb oka a pajzsmirigy idült autoimmun gyulladása (Hashimoto-thyreoiditis).

És mit találtam még, mint érdekességet? :


A hypothyreosis emeli a vér koleszterinszintjét!!!


Ezek szerint, előfordulhat, hogy a koleszterinszintünk is ettől lett magas, és nem a tojástól?? :-))

2011. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát igen lehetséges. De most nagyon el vagyok keseredve, hogy az orovosok ennyire nem foglalkoznak az emberreel.
2011. márc. 20. 13:22
 18/20 anonim ***** válasza:
A teherbeeséshez 1 körüli TSH az ideális!Nincs csodaszer és ne is legyen!Erre hormonkezelés kell.Sokféle pajzsmirigybetegség van,és terhesség alatt is változik a hormonszint sokszor.Én 5 évet vártam mire teherbe estem.Folyamatos kezelés,és megfigyelés kell.Ez nemegy-két nap.Ha kapsz is gyógyszert,kb.1-másfél hónap,mire egyáltalán megmozdul valamerre az érték!Keresni kell egy normális endokrinológust és egy jó nőgyóygászt,mert egy nem megfelelően beállított pajzsmirigy vetélést és magzati idegrendeszeri kárososdást is okozhat.Tehát ez nem játék.Én 8 éve vagyok pajzsmirigyes és 9 hónapos a babám.
2011. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Hát én ellenpélda vagyok, 3.8-as tsh val estem teherbe védekezés mellett, egy alkalomból...de gondolom ez a ritkább...szedem amúgy a letroxot de épp beállítás alatt voltam,mikor babás lettem.

Nekem is azt mondta az endokrinológus hogy babát tervezőknél és terheseknél 1-1.5 a max.tsh.

Amúgy tényleg elég sokat kell várni sztk rendelésre (hónapokat is akár) de engem így terhesen előre vettek, szednem kell tovább a jódtablettát (nagyon remélem hogy ha elfogy addigra lecseng ez a mizéria hogy mindenki összevásárolta a sugár miatt) és a letroxot is napi 1-et.

2011. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Lett azóta babád? :)

2012. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!