Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriózis mellett, termész...

Lia0717 kérdése:

Endometriózis mellett, természetes úton teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

A történetem kb 2 1/ 2éve kezdődött, volt egy 6x8 cm-es cysta (jobb petefészek), amivel megműtöttek. Utána vérömleny lett és hashártyagyulladás, újabb műtét következett. Utána paralitikus ileusom lett, végül teljes bélelzáródás + 1 műtét. Amikor felnyitottak, akkor látták, hogy az egész hasfalamba beépülve ott voltak az endometrium szövetek, amiket akkor eltávolítottak.


Most viszont szeretnénk babát majd a párommal, de az új nőgyógyászom (Dr. Béres László) azt mondta, hogy azzal kéne kezdeni, hogy kapjak 3 hónapos GnRh kúrát...

(mert azt mondta, hogy így nagyon kevés az esélyem a teherbeesésre, de nagy az esély a vetélésre és a méhen kívüli terhességre)

Viszont én eléggé tartok tőle, mert sok jót nem hallottam róla a GnRh kezelésről, meg utána is elég kevésnek sikerült a baba.


Azt szeretném megtudni, hogy hasonló panaszokkal sikerült-e valakinek természetes úton teherbe esnie vagy tényleg mindenképpen kell ilyen kezelés vagy stimulálás?


2011. márc. 25. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A te eseted sajnos súlyosnak tűnik. Nekem is volt műtétem, de a tiédhez képest az enyém semmiség. Nekem spontán sikerült, nem kellett hormonkezelés. Szerintem hallgass a dokira.
2011. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyetemi osztalytarsamnak azt mondtak valoszinuleg soha nem lesz gyereke, bar nem is nagyon akart. Volt laparoszkopias mutetje, vagy minek hivjak, kb. 2 eve. Tavaly osszel meg jott a hidegvizes zuhany, ugyanis teherbe esett, es mire kiderult mar volt 12 hetes. Most fog szulni aprilisban. Azota is vannak cisztai, de folyamatosan figyelik az orvosok. Ja es azt mondtak neki szulhet normal uton. Ez Angliaban tortent mind, bar nem mintha szamitana.


Tehat a kerdesedre a valasz, igen, lehet spontan teherbe esni.

2011. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amugy mitol alakulhat ki endometriozis? Ez barmilyen eletkorban elojohet? Tehat ha nekem nincs ilyen, attol meg lehet 1-2 ev mulva kialakul?
2011. márc. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

11.16-os!


Most azóta nem tudom, hogy mi a helyzet "odabent", vannak-e újabb szövetek, de valószínű.

Igen, lehet, hogy igaza van a dokinak, csak azért félek 1 ilyen beavatkozástól, 1 ilyen nagy hormondózisnak alávetni a szervezetemet... :(

2011. márc. 28. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tudom, elég erős. De itt az oldalon olvastam olyanról, akinek ezért sikerült. Drukk!
2011. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

10.24-es!


Köszönöm válaszod, örülök, hogy neki sikerült!

2011. márc. 28. 09:38
 7/10 A kérdező kommentje:

10.25-ös!


Elvileg az orvostudomány nem igazán tudja indokolni az endometriózis kialakulását, azt mondják, hogy genetika lehet a háttérben az egyik indok...


Szerintem, ha neked semmilyen tüneted nincsen, akkor nem feltétlenül alakul ez ki a későbbiekben.

Nekem nagyon régóta vannak vérzéses panaszok, össze-vissza voltak a menstruációk, állandó köztes vérzések, erős alhasi, deréktáji fájdalmak.

Majd ultrahangos vizsgálaton találtak cystát.


Ha neked nincs semmi ilyesmi, akkor szerintem nincs félnivalód!


Vagy van valami tüneted?

2011. márc. 28. 09:50
 8/10 A kérdező kommentje:

9.23-as!


Köszönöm biztatásodat, remélem sikerrel járok majd én is.


Először most úgyis újabb laborvizsgálat, aztán utána jön majd a GnRh kezeléses...

2011. márc. 28. 09:52
 9/10 anonim válasza:

Szia! Végül mi lett a történeted vége, ha szabad így érdeklődnöm?

Én is átestem mindenen (lapar műtét, diagnózis endó, majd 6hónap GnRH inj. kúra, majd 2X3hó peteserkentők következtek, mindez két és fél éven belül), és most 20hetes terhes vagyok végre. De megérte a sok szenvedés, a klimax nem semmi, ez igaz, de vmit vmiért szerintem.

Most mi a helyzet veled?

Üdv

2011. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kialakulhat BÁRMIKOR BÁRKINÉL nekem is most alakult ki 21 évesen előtte soha nem volt semmi bajom rendszeres a menzeszem meg most is szinte tünetmentesen derült ki véletlenül szóval bocsánat hogy ezt írom de bárkinél bármikor kialakulhat
2016. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!