Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagycsaládosok! Hogyan, mivel...

Nagycsaládosok! Hogyan, mivel győzhetném meg a férjemet a 3. babáról?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hajthatatlannak tűnik. Imádja a gyermekeit, boldogok vagyunk. De én borzasztóan vágyom még egyre! Kifogytam az érvekből. Tudtok ötleteket adni?

Az ellenérvei: mi van ha megszűnik az állása(vállalkozó), hogyan indítunk útnak 3 gyereket az életben ha felnőnek, túl nagy lenne a felelősség.

Fél éve véletlenül becsúszott a 3. baba. Nagyon örült ő is Neki, az első kétségbeesés után, még a nevét is megálmodta és a nyarunkat is eltervezte, hogy lesz a kicsivel. De elvetéltem. Ezt a Sors kezének tekinti.


2009. febr. 24. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Most lehet, hogy sokan megköveznek, de pl. a pénz szempontjából sem mindegy, hogy 2 vagy 3 gyerek van.

3-ra már sokkal több kedvezmény van. Pl. tankönyv, étkeztetés ingyenes az iskolában.

Meg amúgy is. Nagyon sok ismerősöm van 2 gyerekkel, aki most már bánja, hogy nem szült harmadikat. (De most már késő)

Valahogy csak sikerül meggyőznöd!

2009. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Ahol jut két gyereknek, ott jut a harmadiknak is... Szerintem semmivel se lenne könnyebb, ha ne adj Isten elveszítené az állását, ha két gyerekről kell gondoskodni, mint ha háromról.

Nagyon szurkolok neked, hogy legyen mégegy pici. Már csak az elvetélt kis angyalka miatt is.

2009. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Szerintem két (egy) gyereknél ugyanolyan nagy a felelősség, ugyanúgy nehezen tudod útnak indítani, ha nincs állásod, úgyhogy én ezt nem tekintem érvnek.


Nagycsaládos kedvezmények:

- gyerekenkénti nagyobb családi pótlék

- MÁV-nál szerintem még létezik a nagycsaládos utazási kedvezmény (két szülő, három gyerek összesen 90% kedvezménnyel utazhat)

- családi adókedvezmény: 6millió Ft éves jövedelemig (3nál több esetén max. 8 m Ft) gyerekenként 4eFt jár.

- nagyobb szocpol

- nagyobb gázártámogatás


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az útnak indítást Ő úgy érti, hogy ha majd párt találnak maguknak és szeretnének összeköltözni, akkor egy kis anyagi alapot adni, hogy ne albérletben kelljen éveken át lenniük mint nekünk. Legyen egy kis indulójuk, amire tudnak hitelt alapozni vagy ha a másik fél is hozzárak, akkor egy kis lakásba költözni. Ez az alap nem mindegy, hogy két vagy három gyerekre kell összegyűjteni.

Mindenkinek köszönöm az eddigi ötleteket és jókívánságot...nagyon szívesen várok még továbbiakat

2009. febr. 24. 17:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs ha nagyon félre megy, de mi van, ha a férjed téged félt vetélés után, nem pedig a harmadik gyerek anyagi velejárója a baja. Gondolom nem könnyen éltétek meg. Nem ismerlek titeket, de az én férjem hamarabb beszél a pénzről, mint arról, hogy aggódik, pedig sűrűbben aggódik miattam, mint a pénz miatt. Talán a félt találóbb szó.

Ha ez is lehet, akkor megpróbálhatsz "lelkizni" vele, elmondhatod neki, hogy te nem félted magad.

2009. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, én is ebben a cipőben járok min te. Van egy 9 éves fiunk és egy 5 éves lányunk. Az én férjem is imádja a gyerekeket. Ha meglát egy csecsemőt megjegyzi, hogy milyen aranyos (tesóm picike babáját fogja is), de harmadikat persze nem akar. Ugyanazzal az indokkal mint a tiéd (miből neveljük fel? miből indítjuk útnak .... stb.) Én nem szedhetek gyógyszert, mert erősen migraines vagyok, az óvszer anyagára pedig allergiás, tehát maradt a spirál, amit meg ő sem és én sem akarunk. Megszakításos módszerrel vagyunk együtt, de én mindig kérem, hogy fejezzük be"végig", de hár persze átlát rajtam. Az utóbbi 2 hónapban kétszer történt "baleset", sajnos egyszer sem lettem terhes. Most talán van remény rá, hogy valami történni fog, mert azt mondta, hogy "amikor nem leszek termékeny" akkor végig csináljuk. Honnan tudja mikor nem leszek az? Száz szónak is egy a vége, szerintem csak a megfelelő lökés hiányzik a férjeinknek, és ha pedig már terhesek leszünk úgyis ugyanúgy imádni fogják a kisbabót is mint a nagyobbakat. Anyagilag pedig hát most kinek könnyű? Ki tudja mi lesz még x év múlva lehet jobb is, lehet rosszabb is.
2009. febr. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tegnapi 1. vagyok.Még talán annyi,hogy ovi-suli-bölcsi sokkal olcsóbb!Kis településeken totál ingyenes!Az anyaság a legcsodásabb dolog!És olyan hamar felnőnek.Ovodát most 6 ezret fizetünk 1-nek.3-ra 10 ezret kellene!Nem mindegy!Iskolában a tankönyvet ki sem lehet fizetni!Sógornőmnek 4 gyerek van,kb.70.000 lett volna csak akönyv!800ft-ot fizetett a 4 ellenőrzőért.Nem mindegy!
2009. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Újra én(tegnapi):a gyerekeknek Tőled többet SENKI nem bir nyújtani!Bölcsiben és oviban nem kapnak kellő figyelmet,tapasztalatból mondom!
2009. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!