Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeretnék harmadik gyereke...

Nem szeretnék harmadik gyereket, a férjem viszont igen. Két kisfiunk van, a férjem szeretné, ha lenne egy kislánya. Mivel győzhetném meg a férjemet?

Figyelt kérdés

Ha otthon lett volna akkor, amikor kérem, a második talán kislány lett volna. Így örülök, h a nagy fiamnak van játszótársa.

Ha lenne lányunk, nagy valószínűséggel anyósomra hasonlítana, amit egyáltalán nem szeretnék. Anyagi okokból és helyhiány miatt sem lenne jó harmadik. Sokat vitatkozunk, sajnos nem áll ki mellettem.

Sokat segít itthon, de talán csak a harmadik reményében.

Én boldog vagyok, nem szeretném, ha egy harmadik kibillentené az egyensúlyt. Nekem elég kettő, háromra nem tudnék figyelni.


2011. szept. 14. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha kislány lenne pont az anyósodra hasonlítana? :) Bocs azért ez nem alap, és nem lehet így elkönyvelni, úgyhogy ezt a kifogást nem értem. A többit igen.

Azt kell megértetni a férjeddel, hogy neked ez sok, nem szeretnéd. Csak úgy lehet babát vállalni, ha mindkét fél szeretné. Erőltetni nagyon nem szabadna, tisztázd vele. Ha kell mond el százszor.

2011. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%

Semmi biztosíték rá,hogy a harmadik kislány lenne. Akkor sem,ha hiszel a különféle "ekkor legyünk együtt" dolgoknak.

Gyereket pedig mindkettőtöknek akarni kellene.

2011. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nem akarod, akkor jobb, ha most nem jön ez a baba. El kell mondani, hogy nagyon drága, hogy segít, de te így is hulla vagy. Egy harmadik most semmiképpen nem lenne jó, talán később örülni tudnál neki, ha a fiúk már nagyobbak. Te se tudhatod, lehet, hogy így is lesz. De emiatt elválni.

Láttam én már ilyet sajnos. Három gyerek sok volt anyának, apának. Alkoholista lett mindkettő. És egymást okolták. Még negyedik is lett volna, de azt már a nő szülei nem engedték, fizették neki az abortuszt. Az egyetlen helyes cselekedetük volt. Az embernek vannak korlátai. Ezt meg kéne értenie a férjednek. Ha nem érti, halogasd, ahogy fent írtam. Nem tudni, mit hoz még az élet.

2011. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az is kifogás a lányra , hogy "nagy valószínűséggel hasonlítani fog az anyósra", akkor jobb ha nem vállalod be a 3-at. (Mellesleg mi van ha fiú lenne?)


"Én boldog vagyok, nem szeretném, ha egy harmadik kibillentené az egyensúlyt."


És még ez a mondat. Akkor mi a kérdés? Ha ezt érzed, akkor ezt érzed.

A férjednek vhogy finoman mond ezt el, de ne az anyósos példával, és ne veszekedjetek; az élet olyan gyorsan pereg, szeressétek egymást :)

2011. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

H acsak egy indokod is van, hogy miért nem szülnél, akkor ne erőltesd magadra, de lehet, hogy fiú lenne a harmadik is vagy (hogy biztassalak is) teljessen rád hasonlítana:).

Mondd neki, hogy egy kicsit várjatok a gyerekvállalással, de te is szeretnéd...stb-a színlelését (ha az) nem tudja fenntartani 1 évig sem.Legyél nagyon figyelmes és ha semmi nem változik az "életminőségen" ,akkor NE.Ha ezért elválna, hát akkor tegye...

2011. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha lenne lányunk, nagy valószínűséggel anyósomra hasonlítana"


hát ezen jót nevettem :D

2011. szept. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ez anyós mániája, hogy a mi első szülött lányunk rá fog hasonlítani. Azóta figyelem a családokat és szinte mindenhol ezt tapasztaltam. Harmadik fiút biztos, hogy nem szeretnék, se a párom.

É eléggé fiús vagyok, örülök, és nagyon büszke vagyok a két fiamra. (A páromat anyós irányítja. Ha anyós 3 gyereket akar, akkor ő is, mikor azt mondta elég kettő, akkor ő is. Most ismét a harmadikat emlegetik mindketten.)

2011. szept. 14. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Cseréljük férjet, mert nálunk én akarok 3. gyereket és ő nem!!

Nálunk is két fiú van!!!

:)))

2011. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szeretheted a párodat,ha olyan mint anyósod,akit minden bizonnyal nem nagyon szeretsz.Fura lehet vele így együtt élni,olyan mintha anyóssal élnél nem?Ha nem akarsz több gyereket,ne vállald be szerintem,és ha fiú lenne?Nem szeretnétek?Az én anyósom is mondta hogy soha nem tudta volna elképzelni hogy lánya legyen(2 fia lett)pedig erre megvan az esély.Szerintem én valamilyen módon kiiktatnám anyóst az életemből ha még ilyen intim dologba is beleszól.Mond meg neki hogy ott a saját élete eldönthette hány gyereket akar,ezt meg hagyja rátok.És ha Te nem akarod állj ki ez mellett.Ha minden kötél szakad tetess fel egy spirált,és nem jött össze a gyerek és kész.Tudom durva,de hát ha másképp nem megy...
2011. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!