Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Összesen 8 hónap munkaviszony...

Összesen 8 hónap munkaviszony alapján jogosult vagyok valamire szülés után?

Figyelt kérdés

Most diplomáztam és nagyon szeretnénk már babát, munka persze nincs illetve lenne egy de határozott időre ami 8 hónap. Férjem azt mondja most csak a babagyártásra koncentráljak. De azért érdekelne, hogy jogosult lennék e valamilyen juttatásra?

Ősszintén mennék is meg nem is most jó itthon, meg jó lenne tényleg csak a gyarapodással foglalkozni!


2011. márc. 26. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyest + családi pótlékot + meg valami egyszeri anyasági segélyt kapsz szülés után. Tesóm 0 munkaviszonnyal ezeket kapta. :)
2011. márc. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két év alatt kell meglennie a 365 munkanapnak.

De ha nem is dolgozol baba előtt, alanyi jogon akkor is kapsz valamennyit, de ez gondolom jóval kevesebb.

Ha itt nézelődsz választ kapsz a kérdésedre: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

De ez talán még többet segít: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Na meg ezeken kívül is biztosan akad még hasonló témájú kérdés hasznos, jó válaszokkal.

2011. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kapom a gyedet. Suli után 7 hónapot dolgoztam, és beszámítottak fél évet a fősuliból is. Szerintem te is kapnál. De nagyon utána kell járni, mert nekem is a férjem intézte el. Azt mondták nem jár, de valahogy mégis kimatekozta. Csak a munka után álláskeresésit kellett igénybe venni, hogy biztosított legyek, és így járt.
2011. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha dolgozol 8 hónapot, és utána 42 napon belül szülsz, akkor jogosult leszel tgyásra.

Ugyanis a szükséges 365 nap NEM munkanap kell legyen, hanem biztosítotti idő, amibe az iskoládból 180 nap beleszámít. Így a 8 hónappal együtt bőven meglesz a szükséges idő.

Ez a gyedhez sajnos nem elég, mert a gyedhez az is kell, hogy szüléskor ÉS igényléskor is biztosított legyél, vagy a munkaviszony a tgyás alatt szűnjön meg. Nálad ez kizárólag akkor jönne össze, ha már terhes lennél, amikor elvállalod a munkát. Ugyanis a tgyás megkezdhető a szülés várhat ideje előtt 28 nappal, és ha ekkor még van munkaviszonyod, akár egy napra is, akkor passzívan a gyed is járni fog.


Érdemes végiggondolni, mert így azért több pénzt kapnál, hiszen a gyes 25600Ft nettó havonta.

2011. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!