Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállaljak újabb gyerkőcöt a...

Bevállaljak újabb gyerkőcöt a nehéz anyagi körülmények ellenére?

Figyelt kérdés

Kislányom 21 hónapos. Imádom, és egyszerűen imádok anyukának lenni :)

Már lassan fél éve hogy kínozom magam a gondolattal hogy jó lenne egy kistesó!!! Sajnos anyagilag most is eléggé küszködünk, nem azt mondom hogy nincs meg a kenyérkére a pénz, de csak úgy boldogulunk hogy én is dolgozom napi 4 órát. Nagyon szeretnénk kistesót, de félek hogy hogy fogunk tudni anyagilag boldogulni. Ti bevállalnátok, így a tesót, hogy tudjátok előre hogy nagyon nehéz lesz anyagilag? Vagy úgy gondoljátok, hogy ahol egy felnő ott felnő kettő is? Akinek két gyerkőce van, azok hogy boldogulnak?


2011. márc. 29. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem.két gyereknek pelenka az nagyon sok.Ruhák gondolom vannak,de kell új ágy is.Ha nincs anyatej,akkor tápszert kell venni.ha beteg az egyik a másik is az lesz, a gyógyszerek nagyon drágák.Ha most is küszködtök,a te kereseted nélkül nem boldogultok,akkor hogy fogtok,ha két gyerek lesz és te nem dolgozol?
2011. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is nehéz anyagi körülmények között vállaltam be a másodikat és nagyon nehéz.De a te döntésed.Párod hogy gondolja?
2011. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyagiak miatt én sem vállalok 2.-at,amugy meggondolnám,de igy kizárt.

Én ugy gondolom inkább legyen egy gyerekem akinek megtudom adni ami kell,mint 2 vagy 3 de nélkülöznének sok mindent.

Sokan rámondják,hogy persze vállad be de azt a babát fel is kell nevelni.

Sajnos rossz világ van,nehéz megélni.

Esetleg pár év múlva ha jobban álltok anyagilag?

2011. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk egy van, közbe csődbe mentünk, több hitelt törlesztünk, albérletbe kényszerültünk szóval nehéz, de elmúltam harminc jócskán és még szeretnénk tesókat, úgy, hogy minket nem riaszt el az anyagi körülmény, mindig megoldottuk, ezután is meg fogjuk oldani, én nem vagyok a helyedben, de tuti belevágnék.
2011. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én írtam ki, ebből láthatod, mi a véleményem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Annyit hozzátennék, hogy mikor a másodikat vártuk, nekünk is nagyon komoly anyagi gondjaink voltak még. Sokszor a szülőknél, nagyszülőknél ettünk, mert volt, hogy arra se volt pénzünk. De nem tudták rólunk az emberek, mert sosem panaszkodtunk, és akkor is boldogok voltunk. Most az ötödiket várjuk, és nem mondom, hogy sosem csúszunk a fizetnivalókkal (pl. rezsiszámlákkal), mert ez is előfordul, de hála Istennek, már sokkal jobb helyzetben vagyunk!

2011. márc. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha most 21 hónapos, akkor mire megszületik a tesó, akkor a nagyobbnak már nem kell pelus. Biztos nagy anyagi áldozattal jár a tesó, de Ranschburg Jenő mondta: "Nagy kitolás, ha az embernek testvére születik, de mégnagyobb kitotás, ha nincs az embernek tesvére".

Szerintem igaza van. Mi a testvéremmel mindig számíthatunk egymásra.

2011. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!