Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Abortusz v inkább nem akarni...

Abortusz v inkább nem akarni a babát és fiatalon, tapasztalatlanul, talán még rosszul körülmények mellett is felnevelni egy ártatlan gyereket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:18
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
25%
Abortusz, mindenképp.
2011. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
25%
Abortusz.
2011. márc. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Tinker Bell ***** válasza:
94%

Nagyon nehéz kérdés! Kívülállóként azt mondom, hogy bármit meg lehet oldani! Nem tanácsolnám az abortuszt! De ahhoz, hogy valós véleményt nyilvánítsak, ismerni kellene a részleteket is.


Én nem tudnám elvetetni, akármilyen rossz helyzetben is élnénk!


Számomra csak abban az esetben elfogadható az abortusz, ha nemi erőszakból születne a kicsi, vagy ha idejében kiderülne, hogy beteg!

2011. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
69%

Itt az a kérdés, hogy ( bár nem írtad kiről van szó)

"akarni a babát, vagy nem". Sok mindentől függ, bár én a szívemre hallgatnék.

Attól függ hány évesre gondoltál, mikor írtad, hogy fiatalon. Tizenévesen? Vagy 20 felett? Van társ? Van segítség? Lesz hol és miből élni?

2011. márc. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
18%
Abortusz
2011. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

szerintem nem csak az tartozik a felelősség vállaláshoz h megszülőm és nevelem, hanem az abortusz is, sőt... lelki-traumát okoz(hat).

ha tudom nincs pénzem, mégha lehetne is, nagyon nehezen, és mondjuk nincs segítségem, szakmám, esetleg ételt is úgy kell magamnak összespórolni, akkor egy kisbaba ezt ne szenvedje mellettem végig. Máskülönben nem akaszkodhatok senki nyakába mert terhes lettem.

de várom a további válaszokat :) érdekel!

2011. márc. 13. 15:34
 7/48 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképpen sem vetetném, el,csak akkor fogadom el az abortuszt, ha nagyon korán kiderül vmi komoly betegség, ami vagy a baba vagy a mama életébe kerülhet.Ezenkívül csak az tudja milyen érzés választani aki ilyen helyzetbe kerül, könnyű mondani,hogy nem tartja meg amíg nincs meg mindene, nem tudhatja majd akkor 4-5 hetes terhesen hogyan dönt. 21/L 34 hetes kismama
2011. márc. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Tinker Bell ***** válasza:
68%

Na de valakitől csak terhes lettél! Nem? Az apával mi van?


Mellette ezt a kérdést úgy is fel lehetett volna tenni, hogy abortusz, vagy megszülni egy babát, aki több szeretetet ad neked mint eddigi életed során bárki?


Persze ki lehet emelni a rossz dolgokat egy élethelyzetből, de rossz nincs jó nélkül és fordítva!


Valóban óriási traumát okozhat az abortusz, de akkor már nincs visszaút!

2011. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
Te másoktól kérdezed, hogy mi legyen a gyereked sorsa? Én úgy gondolom, hogy ez elég nagy felelőtlenség. Persze az ember eshet kétségbe, de akkor valaki olyannal ülj le és beszéld meg, hogy mi bánt aki hozzád közel áll és ne olyan emberektől kérdezd meg akikről azt sem tudod, hogy hány évesek vagy, hogy milyen a személyiségük? Lehet h beírja Neked egy 13 éves lány h abortusz és ha tudnád, hogy 14 éves adnál a véleményére? De nem is ez a lényeg. Senki nem dönthet helyetted... Attól, hogy ide beírják 20-an h abortusz és 30-an, hogy tartsd meg, nem lesz könnyebb a döntésed! Én most 20 éves vagyok, kedden leszek 17 hetes, még tanulok de megtartottam! Képtelen voltam abortuszra adni a fejem ... Igazából ha már Ő lett arról nem tehet, nem Ő akart erre a világra jönni és ki vagyok én, hogy egy ember élete fölött nemmel döntsek? Aki történetesen az én gyermekem. Én nem bántam meg, hogy megtartottam! Szerintem nem is fogom! De ez a Te döntésed. De ilyen súlyos döntésekkel kapcsolatban ne itt kérdezz én azt mondom, ezzel nem megbántani akarlak de mindenki a maga sorsának a tudója! Dönts Te magad, a saját belátásod szerint a Te és a gyermeked sorsáról! Sok sikert és kitartást kívánok a továbbiakban! Remélem jól döntesz!
2011. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Egyébként hány éves vagy? Komoly párkapcsolatban élsz? Az apuka hogy áll hozzá? Vagy pl. a szüleid?
2011. márc. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!