Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy megrepedt - e a tüszőm?

Figyelt kérdés
Vannak erre utaló jelek?Pcos vagyok és tegnap és ma nagyon szúrkál a bal petefészkem,ami nálam ritka,mert nem nagyon volt eddig peteérésem.Ma vagyok a 19.ciklusnapon.2 és fél hónapja szedem a Metformint.Lehetséges,hgoy most van peteérésem a gyógyszertől?
2011. márc. 30. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy most van ovulációd.

Szerintem onnan lehet megtudni, hogy megrepedt-e a tüsző, (ha rendszeresen méred a hődet), megemelkedik a hő és úgy is marad viszonylag magas szinten amíg meg nem jön a mensi.

Ha meg nem tud megrepedni, akkor csak próbálkozik a szervezet, ugrál a hő, és nem marad megemelkedett szinten.

2011. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

A hasszurka elég jó jelnek tűnik. :-)

Vérvételből is kiderül, esetleg ultrahanggal tudják még megnézni. Házilag tényleg csak a hőmérőzés marad. :-(

2011. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a hőmérőzés nálam nem vált be.Hiába volt aszerint tüszőrepedés, valójában mégsem volt.
2011. márc. 30. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérős módszert én még nem próbáltam, a hasszurkálás biztosan jó jel a peteérés szempontjából, viszont én úgy tudom a tüszőrepedés attól még nem biztos. Nekem néhány hónapig ezeket a 'folyamatokat' ultrahanggal követték nyomon, ami biztos de sajnos elég macerás módszer, mivel én akkoriban havi 3-4 alkalommal jártam nőgyógyászhoz (persze a cél érdekében szívesen tettem).
2011. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Sziasztok!

Bocsi,hogy megkérdezem,de esetleg azt nem tudjátok,hogy ha ovulációs vérzés van,akkor mikor szabadul ki a petesejt?

2011. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szintén PCO-s vagyok, Meforalt szedek. Kb 1-1.5 év után most volt peteérésem és előtte 2-3 napig szurkált nekem is a petefészkem. LH teszt nem akart erősödni, így én pregnyl injekciót kaptam, hogy megrepedjen a tüsző. Mondta az orvos, hogy volt akinek a gyógyszertől 2 hónapon belül spontán peteérése, nekem a 4. hónapban indult el, de clostival rá kellett segíteni. Szóval lehetséges simán, hogy gyorsan hat:)
2011. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Jövő héten kiderül,hogy sikerült-e végre a babám.
2011. ápr. 4. 17:35
 8/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Drukkolok neked!

Majd írd meg sikerült-e!

2011. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen! Mindenképpen megírom.
2011. ápr. 5. 08:08
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap este, a 9. dpo-n elkezdtem barnázni,úgyhogy meg fog jönni(( Most teljesen magam alatt vagyok,annyira bíztam benne,hogy most sikerülni fog.
2011. ápr. 10. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!