Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki adna tanácsot? 2 évvel...

Valaki adna tanácsot? 2 évvel ezelőtt volt egy cisztám amit a doki szerint ki kellett műteni,semmi gyógyszert nem adott rá...

Figyelt kérdés

Most megint van és megint nem adott rá gyógyszert csak annyit mondott hogy nyomkodjam a hasam és ha nem múlik el akkor megint megműt de nekem már elegem lett ebből.Már 3 éve próbálkozunk és elmentem a Meddőségibe ahol még csak a 3.napi vérvételen vagyok tul de kíváncsi lennék a véleményetekre hogy fognak addni gyógyszert vagy tényleg ki kell megint műteni.21 éves vagyok a párom 30 és már nagyon szeretnénk babát de valami mindig megakadályozza a dolgot:( Ja és január óta állandóan késik a mensim egy hetet és 10 napig tart,eddig mindig 30 napra jött meg és 5-7 napig tart.

Belinkelem a mostani hőgörbémet is hátha utal ez valamire.


[link]


2009. márc. 1. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Én is voltam így. Már régóta mi is babát szeretnénk, és elmentünk egy meddőségi intézetbe. Ott vette észre a doki a cisztát, mondjuk gondoltam hogy lehet, mert fájdokált néha-néha a petefészkem. Akkor adott marvelont. Ez fogamzásgátló, azt mondta feleslegesen nem kell megműteni, mert ettől felszívódik majd. 1 hónap múlva a kontroll ultrahangon már nem látott semmit!
2009. márc. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 21 éves.

1.)A vérvétel eredménye többet elmond mint ez a görbe.Ez még fél hónap sincs.Minimum 3 hó hőmérőzés után lehet valamit is mondani egy ciklusra.Főleg nálad,h még nem is pontos.Majd a 20.nap is vesznek vért ,összehasonlítják és akkor eldől h hormonzavaros vagy -e?

A cisztád hol volt? Méh? Petefészek?

Így nehezen lehet tanácsot adni.

Mióta próbálkoztok?

Neked igazán van időd a kezelésre,hisz még nagyon fiatal vagy,úgyhogy semmi vész.

Párodnak jók-e a spermiumai?Nézettétek-e már.Fogi gátlót mikor agytad abba?

2009. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
+ éve próbálkozunk a babával, a párom eredményei nagyon jók szerencsére.Fogi gátlót pedig soha életemben nem szedtem!Tavaly csináltak hsg ahol minden rendben volt.A cisztám a jobboldali petefészkemben van ugyan ott ahol 2 évvel ezelőtt.:(És hát elég kellemetlen mert nekem nagyon fáj:SIgen ezt már sokszor hallottam mindenkitől hogy - jajj hát te még nagyon fiatal vagy-de ha én egyszer most akarok babát akkor ebben nem az fog számítani hogy én milyen fiatal vagyok, én most vagyok azon a ponton az életemnek hogy akarok.És a párom is már benne van a korban szerintem.Meghát ha már egyszer kiderül az hogy mégsem jön olyan egyszerűen össze a dolog akkor már csak azért is szeretném.Ugyhogy már kezdek nagyon kimerülni lelkileg:((
2009. márc. 1. 10:12
 4/10 A kérdező kommentje:
3 éve
2009. márc. 1. 10:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseregj! A meddőségiben biztosan tudnak rá megoldást találni!
2009. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szedtél fogi gátlót,akkor valószínű a vérvétel eredménye is jó lesz.

Próbálozzatok kénes és jódos gyógyfűrdővel.Mindketten.

Valóban nem értem,hoyg nálatok mért nem jön össze.

Kromoszóma vizsgálatot csináltatok?

2009. márc. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnos én nem tudok tanácsot adni, de meg értelek.Én is 21 vagyok.Én Augusztusban szültem, de nekünk se ment olyan egyszerűen, mi másfél évig própálkoztunk.Az első év után kiderült alacsony a sárgatest, és a tüsző hormonom.3hós gyógyszeres kúra után állt be a ciklusom.Rá 3 hóra jött az első baba,de 7hetesen elvetéltem,és aztán jött a kisfiam.

Szerintem se kor kérdése a gyerek.Ha te úgy érzed, hogy most érettél meg az anyaságra, akkor úgyan úgy tudsz vágyni rá, és ugyan úgy el tudsz keseredni, mint egy 30 éves nő.És semmi sem vígasztal.Szóval én megértem mi a gondod.

Ha az orvossal nem vagy meg elégedve akkor szerintem válts.Lehet egy másik orvos sokkal jobban oda fiyel és jobban elmagyarázza a dolgok menetét.

Ha netalántán lombik programra lesz szükség. (De nem kívánom nektek) Akkor a Kaáli intézetet tudom ajánlani.Unoka nővéremék oda jártak, nagyon sok jót mondtak róla, és 3 gyönyörű kis lány szülei!


Remélem minden rendben lesz, és most már nem várat sokat magára a gólya.

2009. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már voltunk a Kaáliban de nagyon drágának találtuk ezért a Budai Meddőségiben folytatjuk tovább remélem sikerrel!
2009. márc. 1. 10:37
 9/10 anonim ***** válasza:
a ciszta és a zavart ciklus arra utal, hogy nincs rendben a hormonrendszered, a tüsző nem reped meg, hanem benne reked a pete, óriásira duzzad: na ez a Te cisztád, nem műteni kell, hanem egy hormon injekciót adni, ami megrepeszti a tüszőt, és akkor rendesen meg is jön, szerintem ez ki is fog derülni a vértesztből, kár, hogy az előző műtétre egyáltalán sor került, én a helyedben nagyon hamar új orvost keresnék!
2009. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak igaza van!Én is cisztás vagyok,megműtöttek5 éve,nekemis fájdogált,sőt hónapokig nem menstruáltam,és aztán ujra lett.A doki műteni akart,én nem engedtem.Aztán görcsölés nélkül terhes lettem-na akrjátok görcsösen-és a ciszta magától kipukkant.Kinyomta a baba.Én is el voltam keseredve az elején,de jobb ha inkább másik dokit kerestek.Jó babatervezést!Sok szerencsét kivánok!
2009. márc. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!